Renault Samsung SM7: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 2 octombrie 2018 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 10 108
- Kilometraj tipic pe an
- 11 500 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 57 %
- Reparații structurale
- 15 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩2 500 000 – ₩8 700 000
- ≈ $1 860 – $6 473
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 2025 | 24 200 km | 12 800 – 48 600 | 93 |
| 2 | 2024 | 35 100 km | 23 400 – 47 400 | 210 |
| 3 | 2023 | 49 900 km | 34 000 – 69 500 | 484 |
| 4 | 2022 | 63 000 km | 46 400 – 85 500 | 644 |
| 5 | 2021 | 76 200 km | 54 000 – 96 800 | 716 |
| 6 | 2020 | 85 200 km | 61 600 – 109 300 | 695 |
| 7 | 2019 | 93 200 km | 69 400 – 119 800 | 833 |
| 8 | 2018 | 104 500 km | 80 400 – 136 500 | 1 011 |
| 9 | 2017 | 114 100 km | 87 800 – 143 700 | 1 102 |
| 10 | 2016 | 124 600 km | 95 300 – 162 700 | 1 094 |
| 11 | 2015 | 131 600 km | 102 300 – 168 100 | 999 |
| 12 | 2014 | 136 900 km | 105 100 – 174 100 | 859 |
| 13 | 2013 | 148 000 km | 113 900 – 181 500 | 798 |
| 14 | 2012 | 141 000 km | 108 500 – 173 500 | 648 |
| 15 | 2011 | 142 300 km | 108 300 – 172 000 | 423 |
| 16 | 2010 | 138 000 km | 104 000 – 169 000 | 251 |
| 17 | 2009 | 131 100 km | 96 500 – 161 600 | 130 |
| 18 | 2008 | 122 400 km | 82 500 – 174 000 | 57 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Renault Samsung SM7 de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 31 % | 9,2 % | 250 |
| 4–7 ani | 47 % | 14 % | 1 090 |
| 8–11 ani | 58 % | 14 % | 2 575 |
| 12 ani și peste | 63 % | 17 % | 2 647 |
| Toate vechimile | 57 % | 15 % | 6 562 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 31 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 5,1 % | 9,1 % | 10 % | 23 % | 50 % |
| Scurgere de lichid de servodirecție | 20 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 4,0 % | 2,0 % | 3,9 % | 15 % | 35 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 5,2 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,1 % | 2,0 % | 0,8 % | 2,9 % | 9,7 % |
| Defect al planetarei sau al articulației homocinetice | 3,9 % | 0 % | 1,0 % | 2,7 % | 6,8 % |
| Defect al direcției | 1,9 % | 4,0 % | 0,6 % | 0,8 % | 3,3 % |
| Defect în funcționarea motorului | 1,2 % | 1,6 % | 0,9 % | 0,6 % | 1,9 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2019 | ₩8 700 000≈ $6 473 | ₩7 500 000 – ₩9 900 000≈ $5 580 – $7 366 | 63 |
| 2018 | ₩8 700 000≈ $6 473 | ₩6 600 000 – ₩9 800 000≈ $4 910 – $7 291 | 87 |
| 2017 | ₩6 900 000≈ $5 134 | ₩5 480 000 – ₩7 720 000≈ $4 077 – $5 744 | 140 |
| 2016 | ₩5 990 000≈ $4 457 | ₩4 920 000 – ₩6 970 000≈ $3 660 – $5 186 | 159 |
| 2015 | ₩5 500 000≈ $4 092 | ₩4 300 000 – ₩6 490 000≈ $3 199 – $4 829 | 142 |
| 2014 | ₩3 900 000≈ $2 902 | ₩3 300 000 – ₩4 900 000≈ $2 455 – $3 646 | 71 |
| 2013 | ₩3 900 000≈ $2 902 | ₩3 490 000 – ₩4 500 000≈ $2 597 – $3 348 | 37 |
| 2012 | ₩3 620 000≈ $2 693 | ₩2 990 000 – ₩4 500 000≈ $2 225 – $3 348 | 82 |
| 2011 | ₩2 990 000≈ $2 225 | ₩2 500 000 – ₩3 640 000≈ $1 860 – $2 708 | 70 |
| 2009 | ₩2 500 000≈ $1 860 | ₩2 300 000 – ₩2 900 000≈ $1 711 – $2 158 | 40 |
Renault Samsung SM7: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Renault Samsung SM7 din 2017?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 114 100 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 87 800 și 143 700 km.
- Cât de des are un Renault Samsung SM7 second-hand reparații de caroserie?
- 57 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 15 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Renault Samsung SM7 second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Renault Samsung SM7 din 2016 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩5 990 000 (≈ $4 457); jumătate dintre aceste mașini, între ₩4 920 000 (≈ $3 660) și ₩6 970 000 (≈ $5 186).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Renault Samsung SM7?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (31 %), Scurgere de lichid de servodirecție (20 %), Scurgere de ulei de transmisie (5,2 %).
Alte modele Renault Samsung
- QM6Vândut și sub numele KoleosMașini inspectate: 32 884 · 2016–2026
- SM5Mașini inspectate: 28 025 · 2001–2019
- SM6Vândut și sub numele TalismanMașini inspectate: 25 475 · 2016–2024
- SM3Mașini inspectate: 19 607 · 2003–2020
- QM3Vândut și sub numele CapturMașini inspectate: 11 665 · 2014–2021
- XM3Vândut și sub numele ArkanaMașini inspectate: 11 509 · 2020–2026
- QM5Mașini inspectate: 4 425 · 2008–2016
- ClioMașini inspectate: 1 677 · 2018–2019
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026