Kia Sorento: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 29 noiembrie 2010 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 82 925
- Kilometraj tipic pe an
- 14 800 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 34 %
- Reparații structurale
- 5,1 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩4 500 000 – ₩45 100 000
- ≈ $3 348 – $33 554
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 10 200 km | 5 000 – 17 000 | 2 446 |
| 1 | 2025 | 23 900 km | 15 600 – 34 800 | 6 634 |
| 2 | 2024 | 35 700 km | 23 900 – 53 200 | 9 554 |
| 3 | 2023 | 62 000 km | 42 400 – 88 400 | 12 226 |
| 4 | 2022 | 75 200 km | 54 200 – 100 900 | 12 661 |
| 5 | 2021 | 85 400 km | 63 400 – 110 500 | 8 498 |
| 6 | 2020 | 94 700 km | 72 500 – 121 600 | 6 046 |
| 7 | 2019 | 105 500 km | 82 500 – 136 700 | 4 901 |
| 8 | 2018 | 116 600 km | 90 400 – 149 200 | 4 276 |
| 9 | 2017 | 125 800 km | 97 300 – 161 600 | 3 963 |
| 10 | 2016 | 137 300 km | 108 700 – 172 300 | 3 614 |
| 11 | 2015 | 147 000 km | 114 300 – 180 300 | 2 478 |
| 12 | 2014 | 154 300 km | 118 700 – 191 600 | 1 570 |
| 13 | 2013 | 158 000 km | 122 200 – 197 700 | 1 018 |
| 14 | 2012 | 161 100 km | 125 100 – 200 000 | 647 |
| 15 | 2011 | 168 800 km | 134 700 – 211 900 | 495 |
| 16 | 2010 | 169 200 km | 134 200 – 207 400 | 284 |
| 17 | 2009 | 175 600 km | 139 700 – 212 300 | 143 |
| 18 | 2008 | 208 400 km | 158 100 – 279 900 | 59 |
| 19 | 2007 | 173 600 km | 132 500 – 221 200 | 40 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Kia Sorento de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 22 % | 3,2 % | 20 583 |
| 4–7 ani | 37 % | 4,3 % | 20 483 |
| 8–11 ani | 47 % | 7,1 % | 10 694 |
| 12 ani și peste | 49 % | 14 % | 3 731 |
| Toate vechimile | 34 % | 5,1 % | 55 491 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 7,5 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,1 % | 1,5 % | 5,2 % | 16 % | 36 % |
| Scurgere de lichid de servodirecție | 1,5 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,1 % | 0,1 % | 0,3 % | 2,8 % | 15 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 1,2 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,2 % | 0,4 % | 0,6 % | 1,9 % | 7,1 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2026 | ₩45 100 000≈ $33 554 | ₩40 940 000 – ₩52 150 000≈ $30 459 – $38 800 | 207 |
| 2025 | ₩41 500 000≈ $30 876 | ₩38 000 000 – ₩45 000 000≈ $28 272 – $33 480 | 671 |
| 2024 | ₩40 500 000≈ $30 132 | ₩36 500 000 – ₩43 300 000≈ $27 156 – $32 215 | 1 782 |
| 2023 | ₩32 900 000≈ $24 478 | ₩29 400 000 – ₩36 500 000≈ $21 874 – $27 156 | 1 779 |
| 2022 | ₩28 900 000≈ $21 502 | ₩25 900 000 – ₩32 700 000≈ $19 270 – $24 329 | 2 165 |
| 2021 | ₩26 900 000≈ $20 014 | ₩23 500 000 – ₩29 900 000≈ $17 484 – $22 246 | 2 589 |
| 2020 | ₩23 500 000≈ $17 484 | ₩19 900 000 – ₩27 320 000≈ $14 806 – $20 326 | 1 468 |
| 2019 | ₩18 500 000≈ $13 764 | ₩16 400 000 – ₩20 900 000≈ $12 202 – $15 550 | 813 |
| 2018 | ₩16 900 000≈ $12 574 | ₩14 800 000 – ₩18 800 000≈ $11 011 – $13 987 | 963 |
| 2017 | ₩14 700 000≈ $10 937 | ₩12 990 000 – ₩16 500 000≈ $9 665 – $12 276 | 846 |
| 2016 | ₩12 500 000≈ $9 300 | ₩10 500 000 – ₩14 400 000≈ $7 812 – $10 714 | 1 171 |
| 2015 | ₩11 100 000≈ $8 258 | ₩9 500 000 – ₩12 900 000≈ $7 068 – $9 598 | 1 047 |
| 2014 | ₩8 800 000≈ $6 547 | ₩7 200 000 – ₩10 900 000≈ $5 357 – $8 110 | 434 |
| 2013 | ₩7 450 000≈ $5 543 | ₩6 200 000 – ₩8 600 000≈ $4 613 – $6 398 | 216 |
| 2012 | ₩6 100 000≈ $4 538 | ₩5 000 000 – ₩7 200 000≈ $3 720 – $5 357 | 203 |
| 2011 | ₩5 200 000≈ $3 869 | ₩4 300 000 – ₩5 900 000≈ $3 199 – $4 390 | 171 |
| 2010 | ₩4 900 000≈ $3 646 | ₩4 080 000 – ₩5 800 000≈ $3 036 – $4 315 | 140 |
| 2009 | ₩4 500 000≈ $3 348 | ₩4 000 000 – ₩4 900 000≈ $2 976 – $3 646 | 60 |
Kia Sorento: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Kia Sorento din 2022?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 75 200 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 54 200 și 100 900 km.
- Cât de des are un Kia Sorento second-hand reparații de caroserie?
- 34 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 5,1 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Kia Sorento second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Kia Sorento din 2021 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩26 900 000 (≈ $20 014); jumătate dintre aceste mașini, între ₩23 500 000 (≈ $17 484) și ₩29 900 000 (≈ $22 246).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Kia Sorento?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (7,5 %), Scurgere de lichid de servodirecție (1,5 %), Scurgere de ulei de transmisie (1,2 %).
Alte modele Kia
- CarnivalVândut și sub numele SedonaMașini inspectate: 115 552 · 2006–2026
- MorningVândut și sub numele PicantoMașini inspectate: 101 451 · 2004–2026
- K5Vândut și sub numele OptimaMașini inspectate: 83 170 · 2010–2026
- RayMașini inspectate: 71 984 · 2012–2026
- SportageMașini inspectate: 63 072 · 2005–2026
- K7Vândut și sub numele CadenzaMașini inspectate: 59 980 · 2010–2021
- K3Vândut și sub numele CeratoMașini inspectate: 49 304 · 2012–2024
- BongoVândut și sub numele K2500Mașini inspectate: 46 466 · 2004–2026
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026