Kia K7: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 1 octombrie 2018 până în 3 noiembrie 2026
Vândut și sub numele Cadenza
- Mașini inspectate
- 59 980
- Kilometraj tipic pe an
- 14 200 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 45 %
- Reparații structurale
- 13 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩3 990 000 – ₩21 600 000
- ≈ $2 969 – $16 070
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 11 200 km | 6 600 – 18 200 | 545 |
| 1 | 2025 | 23 000 km | 14 500 – 34 200 | 1 822 |
| 2 | 2024 | 37 300 km | 25 500 – 54 600 | 3 830 |
| 3 | 2023 | 59 500 km | 40 600 – 82 200 | 8 123 |
| 4 | 2022 | 71 500 km | 51 200 – 96 800 | 10 657 |
| 5 | 2021 | 80 700 km | 59 500 – 106 100 | 8 514 |
| 6 | 2020 | 90 800 km | 68 100 – 119 200 | 6 877 |
| 7 | 2019 | 103 700 km | 79 300 – 135 000 | 5 972 |
| 8 | 2018 | 113 700 km | 87 700 – 147 000 | 5 296 |
| 9 | 2017 | 124 800 km | 95 800 – 161 000 | 4 914 |
| 10 | 2016 | 132 900 km | 101 500 – 169 400 | 3 830 |
| 11 | 2015 | 138 600 km | 105 100 – 176 400 | 2 012 |
| 12 | 2014 | 142 800 km | 108 600 – 179 200 | 1 238 |
| 13 | 2013 | 146 900 km | 112 600 – 186 600 | 830 |
| 14 | 2012 | 147 800 km | 113 600 – 187 000 | 346 |
| 15 | 2011 | 144 500 km | 106 000 – 190 300 | 169 |
| 16 | 2010 | 154 200 km | 116 000 – 205 400 | 56 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Kia K7 de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 25 % | 8,2 % | 7 090 |
| 4–7 ani | 42 % | 12 % | 17 158 |
| 8–11 ani | 58 % | 18 % | 10 838 |
| 12 ani și peste | 68 % | 20 % | 2 252 |
| Toate vechimile | 45 % | 13 % | 37 338 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 11 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,3 % | 4,7 % | 10 % | 18 % | 17 % |
| Defect al planetarei sau al articulației homocinetice | 2,2 % | 0,8 % | 3,0 % | 1,9 % | 1,0 % |
| Defect în funcționarea motorului | 1,3 % | 1,3 % | 1,8 % | 0,3 % | 0,5 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 1,2 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,1 % | 0,6 % | 1,5 % | 1,2 % | 1,5 % |
| Defect al direcției | 1,0 % | 1,2 % | 1,1 % | 0,5 % | 1,4 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2021 | ₩21 600 000≈ $16 070 | ₩19 000 000 – ₩23 600 000≈ $14 136 – $17 558 | 319 |
| 2020 | ₩19 600 000≈ $14 582 | ₩17 500 000 – ₩21 900 000≈ $13 020 – $16 294 | 1 881 |
| 2019 | ₩16 400 000≈ $12 202 | ₩13 880 000 – ₩19 000 000≈ $10 327 – $14 136 | 1 055 |
| 2018 | ₩13 600 000≈ $10 118 | ₩11 500 000 – ₩15 700 000≈ $8 556 – $11 681 | 1 067 |
| 2017 | ₩11 900 000≈ $8 854 | ₩9 800 000 – ₩13 900 000≈ $7 291 – $10 342 | 1 346 |
| 2016 | ₩9 900 000≈ $7 366 | ₩8 340 000 – ₩11 920 000≈ $6 205 – $8 868 | 1 551 |
| 2015 | ₩7 400 000≈ $5 506 | ₩6 080 000 – ₩8 700 000≈ $4 524 – $6 473 | 388 |
| 2014 | ₩6 600 000≈ $4 910 | ₩5 500 000 – ₩7 900 000≈ $4 092 – $5 878 | 262 |
| 2013 | ₩5 800 000≈ $4 315 | ₩4 900 000 – ₩6 850 000≈ $3 646 – $5 096 | 395 |
| 2012 | ₩4 700 000≈ $3 497 | ₩3 900 000 – ₩5 600 000≈ $2 902 – $4 166 | 185 |
| 2011 | ₩4 390 000≈ $3 266 | ₩3 690 000 – ₩5 300 000≈ $2 745 – $3 943 | 104 |
| 2010 | ₩3 990 000≈ $2 969 | ₩3 500 000 – ₩4 900 000≈ $2 604 – $3 646 | 61 |
Kia K7: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Kia K7 din 2022?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 71 500 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 51 200 și 96 800 km.
- Cât de des are un Kia K7 second-hand reparații de caroserie?
- 45 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 13 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Kia K7 second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Kia K7 din 2020 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩19 600 000 (≈ $14 582); jumătate dintre aceste mașini, între ₩17 500 000 (≈ $13 020) și ₩21 900 000 (≈ $16 294).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Kia K7?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (11 %), Defect al planetarei sau al articulației homocinetice (2,2 %), Defect în funcționarea motorului (1,3 %).
Alte modele Kia
- CarnivalVândut și sub numele SedonaMașini inspectate: 115 552 · 2006–2026
- MorningVândut și sub numele PicantoMașini inspectate: 101 451 · 2004–2026
- K5Vândut și sub numele OptimaMașini inspectate: 83 170 · 2010–2026
- SorentoMașini inspectate: 82 925 · 2002–2026
- RayMașini inspectate: 71 984 · 2012–2026
- SportageMașini inspectate: 63 072 · 2005–2026
- K3Vândut și sub numele CeratoMașini inspectate: 49 304 · 2012–2024
- BongoVândut și sub numele K2500Mașini inspectate: 46 466 · 2004–2026
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026