Kia Bongo: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 2 octombrie 2018 până în 3 noiembrie 2026
Vândut și sub numele K2500
- Mașini inspectate
- 46 466
- Kilometraj tipic pe an
- 14 700 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 30 %
- Reparații structurale
- 8,4 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩5 900 000 – ₩23 900 000
- ≈ $4 390 – $17 782
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 4 500 km | 800 – 11 300 | 2 064 |
| 1 | 2025 | 17 400 km | 8 800 – 31 200 | 3 921 |
| 2 | 2024 | 34 200 km | 19 800 – 56 200 | 5 090 |
| 3 | 2023 | 57 200 km | 34 500 – 88 100 | 6 623 |
| 4 | 2022 | 73 300 km | 48 400 – 108 700 | 6 540 |
| 5 | 2021 | 88 300 km | 57 000 – 134 600 | 5 266 |
| 6 | 2020 | 102 600 km | 67 600 – 160 100 | 4 850 |
| 7 | 2019 | 120 000 km | 79 600 – 176 900 | 4 029 |
| 8 | 2018 | 135 000 km | 88 200 – 192 900 | 3 001 |
| 9 | 2017 | 141 600 km | 97 700 – 199 900 | 2 665 |
| 10 | 2016 | 146 100 km | 101 300 – 203 200 | 2 102 |
| 11 | 2015 | 151 700 km | 105 500 – 206 300 | 1 688 |
| 12 | 2014 | 153 500 km | 110 800 – 205 400 | 1 211 |
| 13 | 2013 | 152 700 km | 106 000 – 203 300 | 745 |
| 14 | 2012 | 152 500 km | 108 300 – 204 700 | 420 |
| 15 | 2011 | 160 200 km | 114 400 – 210 600 | 265 |
| 16 | 2010 | 149 100 km | 107 200 – 202 400 | 138 |
| 17 | 2009 | 173 300 km | 113 900 – 243 600 | 101 |
| 18 | 2008 | 164 200 km | 111 900 – 209 100 | 63 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Kia Bongo de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 14 % | 3,6 % | 13 750 |
| 4–7 ani | 32 % | 8,4 % | 17 259 |
| 8–11 ani | 45 % | 14 % | 8 092 |
| 12 ani și peste | 54 % | 19 % | 2 641 |
| Toate vechimile | 30 % | 8,4 % | 41 742 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 16 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,7 % | 2,4 % | 15 % | 33 % | 47 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 2,2 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,1 % | 0,4 % | 1,3 % | 4,8 % | 10 % |
| Scurgere de lichid de servodirecție | 2,1 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,1 % | 0,2 % | 1,4 % | 4,8 % | 8,3 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2026 | ₩23 900 000≈ $17 782 | ₩22 240 000 – ₩25 500 000≈ $16 547 – $18 972 | 83 |
| 2025 | ₩22 500 000≈ $16 740 | ₩20 500 000 – ₩24 000 000≈ $15 252 – $17 856 | 399 |
| 2024 | ₩21 200 000≈ $15 773 | ₩18 500 000 – ₩23 320 000≈ $13 764 – $17 350 | 564 |
| 2023 | ₩20 700 000≈ $15 401 | ₩17 650 000 – ₩24 800 000≈ $13 132 – $18 451 | 551 |
| 2022 | ₩17 500 000≈ $13 020 | ₩14 990 000 – ₩21 780 000≈ $11 153 – $16 204 | 766 |
| 2021 | ₩16 700 000≈ $12 425 | ₩14 500 000 – ₩20 400 000≈ $10 788 – $15 178 | 453 |
| 2020 | ₩13 800 000≈ $10 267 | ₩11 990 000 – ₩16 900 000≈ $8 921 – $12 574 | 649 |
| 2019 | ₩11 990 000≈ $8 921 | ₩10 000 000 – ₩13 900 000≈ $7 440 – $10 342 | 530 |
| 2018 | ₩10 700 000≈ $7 961 | ₩9 400 000 – ₩12 780 000≈ $6 994 – $9 508 | 370 |
| 2017 | ₩10 000 000≈ $7 440 | ₩8 400 000 – ₩12 200 000≈ $6 250 – $9 077 | 339 |
| 2016 | ₩8 700 000≈ $6 473 | ₩7 500 000 – ₩11 000 000≈ $5 580 – $8 184 | 301 |
| 2015 | ₩8 000 000≈ $5 952 | ₩6 900 000 – ₩9 890 000≈ $5 134 – $7 358 | 264 |
| 2014 | ₩7 500 000≈ $5 580 | ₩6 000 000 – ₩9 520 000≈ $4 464 – $7 083 | 176 |
| 2013 | ₩7 900 000≈ $5 878 | ₩6 500 000 – ₩9 990 000≈ $4 836 – $7 433 | 125 |
| 2012 | ₩7 500 000≈ $5 580 | ₩6 040 000 – ₩8 940 000≈ $4 494 – $6 651 | 75 |
| 2011 | ₩5 900 000≈ $4 390 | ₩4 900 000 – ₩7 500 000≈ $3 646 – $5 580 | 37 |
Kia Bongo: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Kia Bongo din 2023?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 57 200 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 34 500 și 88 100 km.
- Cât de des are un Kia Bongo second-hand reparații de caroserie?
- 30 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 8,4 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Kia Bongo second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Kia Bongo din 2022 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩17 500 000 (≈ $13 020); jumătate dintre aceste mașini, între ₩14 990 000 (≈ $11 153) și ₩21 780 000 (≈ $16 204).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Kia Bongo?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (16 %), Scurgere de ulei de transmisie (2,2 %), Scurgere de lichid de servodirecție (2,1 %).
Alte modele Kia
- CarnivalVândut și sub numele SedonaMașini inspectate: 115 552 · 2006–2026
- MorningVândut și sub numele PicantoMașini inspectate: 101 451 · 2004–2026
- K5Vândut și sub numele OptimaMașini inspectate: 83 170 · 2010–2026
- SorentoMașini inspectate: 82 925 · 2002–2026
- RayMașini inspectate: 71 984 · 2012–2026
- SportageMașini inspectate: 63 072 · 2005–2026
- K7Vândut și sub numele CadenzaMașini inspectate: 59 980 · 2010–2021
- K3Vândut și sub numele CeratoMașini inspectate: 49 304 · 2012–2024
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026