Kia Ray: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 2 octombrie 2018 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 71 984
- Kilometraj tipic pe an
- 9 800 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 39 %
- Reparații structurale
- 10 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩5 500 000 – ₩20 500 000
- ≈ $4 092 – $15 252
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 4 800 km | 1 900 – 8 800 | 2 793 |
| 1 | 2025 | 12 200 km | 7 300 – 19 200 | 5 916 |
| 2 | 2024 | 22 200 km | 13 900 – 33 900 | 7 803 |
| 3 | 2023 | 35 200 km | 22 500 – 55 700 | 9 448 |
| 4 | 2022 | 51 300 km | 33 800 – 77 600 | 10 956 |
| 5 | 2021 | 59 100 km | 40 900 – 84 100 | 8 199 |
| 6 | 2020 | 65 700 km | 45 800 – 91 500 | 5 766 |
| 7 | 2019 | 76 400 km | 54 300 – 104 100 | 5 609 |
| 8 | 2018 | 82 200 km | 59 000 – 111 900 | 4 775 |
| 9 | 2017 | 88 500 km | 64 300 – 119 500 | 4 027 |
| 10 | 2016 | 95 500 km | 70 800 – 129 500 | 3 225 |
| 11 | 2015 | 102 400 km | 75 300 – 135 500 | 2 263 |
| 12 | 2014 | 107 900 km | 81 300 – 141 800 | 1 769 |
| 13 | 2013 | 106 900 km | 80 400 – 138 500 | 1 153 |
| 14 | 2012 | 118 100 km | 92 800 – 151 500 | 726 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Kia Ray de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 20 % | 5,5 % | 12 815 |
| 4–7 ani | 39 % | 9,8 % | 18 703 |
| 8–11 ani | 58 % | 15 % | 8 589 |
| 12 ani și peste | 67 % | 15 % | 2 821 |
| Toate vechimile | 39 % | 10 % | 42 928 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 9,1 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,1 % | 2,1 % | 11 % | 15 % | 12 % |
| Defect al planetarei sau al articulației homocinetice | 1,6 % | 0,1 % | 1,1 % | 3,7 % | 8,6 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 1,2 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,2 % | 0,5 % | 1,6 % | 1,1 % | 1,1 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2026 | ₩20 500 000≈ $15 252 | ₩18 670 000 – ₩21 820 000≈ $13 890 – $16 234 | 300 |
| 2025 | ₩18 400 000≈ $13 690 | ₩16 900 000 – ₩19 700 000≈ $12 574 – $14 657 | 751 |
| 2024 | ₩17 700 000≈ $13 169 | ₩16 200 000 – ₩20 800 000≈ $12 053 – $15 475 | 1 523 |
| 2023 | ₩15 800 000≈ $11 755 | ₩13 900 000 – ₩16 900 000≈ $10 342 – $12 574 | 2 257 |
| 2022 | ₩11 500 000≈ $8 556 | ₩8 600 000 – ₩13 700 000≈ $6 398 – $10 193 | 2 623 |
| 2021 | ₩11 100 000≈ $8 258 | ₩8 800 000 – ₩12 900 000≈ $6 547 – $9 598 | 1 604 |
| 2020 | ₩10 900 000≈ $8 110 | ₩8 500 000 – ₩12 400 000≈ $6 324 – $9 226 | 755 |
| 2019 | ₩9 290 000≈ $6 912 | ₩7 400 000 – ₩11 200 000≈ $5 506 – $8 333 | 897 |
| 2018 | ₩9 900 000≈ $7 366 | ₩7 500 000 – ₩11 200 000≈ $5 580 – $8 333 | 797 |
| 2017 | ₩8 400 000≈ $6 250 | ₩6 320 000 – ₩9 600 000≈ $4 702 – $7 142 | 586 |
| 2016 | ₩7 800 000≈ $5 803 | ₩6 500 000 – ₩8 900 000≈ $4 836 – $6 622 | 901 |
| 2015 | ₩7 000 000≈ $5 208 | ₩5 900 000 – ₩8 100 000≈ $4 390 – $6 026 | 458 |
| 2014 | ₩6 500 000≈ $4 836 | ₩5 400 000 – ₩7 600 000≈ $4 018 – $5 654 | 580 |
| 2013 | ₩6 000 000≈ $4 464 | ₩5 000 000 – ₩7 100 000≈ $3 720 – $5 282 | 696 |
| 2012 | ₩5 500 000≈ $4 092 | ₩4 500 000 – ₩6 490 000≈ $3 348 – $4 829 | 772 |
Kia Ray: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Kia Ray din 2022?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 51 300 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 33 800 și 77 600 km.
- Cât de des are un Kia Ray second-hand reparații de caroserie?
- 39 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 10 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Kia Ray second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Kia Ray din 2022 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩11 500 000 (≈ $8 556); jumătate dintre aceste mașini, între ₩8 600 000 (≈ $6 398) și ₩13 700 000 (≈ $10 193).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Kia Ray?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (9,1 %), Defect al planetarei sau al articulației homocinetice (1,6 %), Scurgere de ulei de transmisie (1,2 %).
Alte modele Kia
- CarnivalVândut și sub numele SedonaMașini inspectate: 115 552 · 2006–2026
- MorningVândut și sub numele PicantoMașini inspectate: 101 451 · 2004–2026
- K5Vândut și sub numele OptimaMașini inspectate: 83 170 · 2010–2026
- SorentoMașini inspectate: 82 925 · 2002–2026
- SportageMașini inspectate: 63 072 · 2005–2026
- K7Vândut și sub numele CadenzaMașini inspectate: 59 980 · 2010–2021
- K3Vândut și sub numele CeratoMașini inspectate: 49 304 · 2012–2024
- BongoVândut și sub numele K2500Mașini inspectate: 46 466 · 2004–2026
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026