BMW X2: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 19 noiembrie 2019 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 652
- Kilometraj tipic pe an
- 9 600 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 17 %
- Reparații structurale
- 2,7 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩26 750 000 – ₩53 500 000
- ≈ $19 902 – $39 804
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 5 100 km | 4 200 – 7 800 | 49 |
| 1 | 2025 | 8 500 km | 5 000 – 12 900 | 141 |
| 2 | 2024 | 20 300 km | 13 400 – 30 200 | 123 |
| 3 | 2023 | 34 500 km | 22 100 – 44 900 | 101 |
| 4 | 2022 | 51 900 km | 35 600 – 72 800 | 111 |
| 5 | 2021 | 61 600 km | 47 000 – 86 700 | 82 |
| 6 | 2020 | 69 100 km | 52 400 – 84 100 | 49 |
| 7 | 2019 | 75 300 km | 60 900 – 91 800 | 34 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte BMW X2 de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 8,7 % | 1,7 % | 287 |
| 4–7 ani | 27 % | 3,8 % | 211 |
| Toate vechimile | 17 % | 2,7 % | 514 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani |
|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 1,2 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,3 % | 0,5 % | 2,4 % |
| Defect al planetarei sau al articulației homocinetice | 1,2 % | 0 % | 3,2 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2025 | ₩53 500 000≈ $39 804 | ₩49 000 000 – ₩56 500 000≈ $36 456 – $42 036 | 53 |
| 2022 | ₩29 800 000≈ $22 171 | ₩26 900 000 – ₩32 900 000≈ $20 014 – $24 478 | 51 |
| 2021 | ₩26 750 000≈ $19 902 | ₩24 220 000 – ₩28 850 000≈ $18 020 – $21 464 | 36 |
BMW X2: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un BMW X2 din 2025?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 8 500 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 5 000 și 12 900 km.
- Cât de des are un BMW X2 second-hand reparații de caroserie?
- 17 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 2,7 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un BMW X2 second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un BMW X2 din 2025 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩53 500 000 (≈ $39 804); jumătate dintre aceste mașini, între ₩49 000 000 (≈ $36 456) și ₩56 500 000 (≈ $42 036).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un BMW X2?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (1,2 %), Defect al planetarei sau al articulației homocinetice (1,2 %).
Alte modele BMW
- 5 SeriesMașini inspectate: 44 325 · 2004–2026
- 3 SeriesMașini inspectate: 22 776 · 2004–2026
- 7 SeriesMașini inspectate: 8 392 · 2004–2026
- X5Mașini inspectate: 7 887 · 2006–2026
- X6Mașini inspectate: 6 424 · 2009–2026
- X3Mașini inspectate: 6 239 · 2011–2026
- 1 SeriesMașini inspectate: 5 706 · 2009–2025
- 4 SeriesMașini inspectate: 5 501 · 2014–2026
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026