BMW 3 Series: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 20 octombrie 2009 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 22 776
- Kilometraj tipic pe an
- 12 300 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 37 %
- Reparații structurale
- 5,7 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩5 300 000 – ₩48 250 000
- ≈ $3 943 – $35 898
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 7 600 km | 4 800 – 10 300 | 607 |
| 1 | 2025 | 13 200 km | 8 100 – 21 800 | 1 514 |
| 2 | 2024 | 29 500 km | 19 900 – 41 900 | 1 840 |
| 3 | 2023 | 43 900 km | 31 000 – 60 000 | 2 566 |
| 4 | 2022 | 60 400 km | 43 700 – 79 500 | 2 984 |
| 5 | 2021 | 75 500 km | 54 900 – 98 400 | 2 989 |
| 6 | 2020 | 87 700 km | 67 300 – 110 200 | 2 560 |
| 7 | 2019 | 98 600 km | 75 300 – 125 000 | 2 178 |
| 8 | 2018 | 109 400 km | 84 400 – 141 500 | 2 090 |
| 9 | 2017 | 120 300 km | 92 300 – 156 100 | 1 691 |
| 10 | 2016 | 129 300 km | 96 700 – 163 800 | 1 311 |
| 11 | 2015 | 136 300 km | 102 500 – 172 200 | 1 023 |
| 12 | 2014 | 136 500 km | 106 900 – 172 400 | 755 |
| 13 | 2013 | 138 500 km | 108 700 – 173 000 | 562 |
| 14 | 2012 | 136 400 km | 106 600 – 169 500 | 380 |
| 15 | 2011 | 136 900 km | 103 800 – 167 700 | 212 |
| 16 | 2010 | 134 600 km | 107 100 – 166 500 | 138 |
| 17 | 2009 | 129 000 km | 97 700 – 168 300 | 91 |
| 18 | 2008 | 135 800 km | 111 700 – 174 300 | 60 |
| 19 | 2007 | 155 800 km | 121 800 – 191 500 | 42 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte BMW 3 Series de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 17 % | 2,9 % | 4 362 |
| 4–7 ani | 36 % | 6,3 % | 7 007 |
| 8–11 ani | 49 % | 7,2 % | 4 648 |
| 12 ani și peste | 56 % | 6,2 % | 1 860 |
| Toate vechimile | 37 % | 5,7 % | 17 877 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 8,7 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,6 % | 0,3 % | 3,7 % | 14 % | 40 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 1,5 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,2 % | 0,1 % | 0,5 % | 1,8 % | 8,3 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2026 | ₩48 250 000≈ $35 898 | ₩43 690 000 – ₩56 800 000≈ $32 505 – $42 259 | 78 |
| 2025 | ₩46 500 000≈ $34 596 | ₩42 000 000 – ₩54 500 000≈ $31 248 – $40 548 | 373 |
| 2024 | ₩43 900 000≈ $32 662 | ₩41 400 000 – ₩48 500 000≈ $30 802 – $36 084 | 241 |
| 2023 | ₩39 990 000≈ $29 753 | ₩36 900 000 – ₩44 000 000≈ $27 454 – $32 736 | 308 |
| 2022 | ₩33 640 000≈ $25 028 | ₩29 900 000 – ₩37 500 000≈ $22 246 – $27 900 | 424 |
| 2021 | ₩29 900 000≈ $22 246 | ₩26 900 000 – ₩33 500 000≈ $20 014 – $24 924 | 553 |
| 2020 | ₩26 490 000≈ $19 709 | ₩23 200 000 – ₩31 000 000≈ $17 261 – $23 064 | 373 |
| 2019 | ₩26 000 000≈ $19 344 | ₩23 020 000 – ₩29 580 000≈ $17 127 – $22 008 | 214 |
| 2018 | ₩17 500 000≈ $13 020 | ₩15 300 000 – ₩19 500 000≈ $11 383 – $14 508 | 546 |
| 2017 | ₩15 200 000≈ $11 309 | ₩13 000 000 – ₩17 300 000≈ $9 672 – $12 871 | 404 |
| 2016 | ₩13 200 000≈ $9 821 | ₩11 500 000 – ₩15 050 000≈ $8 556 – $11 197 | 343 |
| 2015 | ₩10 500 000≈ $7 812 | ₩8 700 000 – ₩12 400 000≈ $6 473 – $9 226 | 297 |
| 2014 | ₩8 600 000≈ $6 398 | ₩7 400 000 – ₩10 800 000≈ $5 506 – $8 035 | 202 |
| 2013 | ₩7 300 000≈ $5 431 | ₩5 700 000 – ₩9 500 000≈ $4 241 – $7 068 | 144 |
| 2012 | ₩6 500 000≈ $4 836 | ₩5 050 000 – ₩8 150 000≈ $3 757 – $6 064 | 106 |
| 2011 | ₩5 300 000≈ $3 943 | ₩4 500 000 – ₩7 990 000≈ $3 348 – $5 945 | 37 |
BMW 3 Series: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un BMW 3 Series din 2021?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 75 500 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 54 900 și 98 400 km.
- Cât de des are un BMW 3 Series second-hand reparații de caroserie?
- 37 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 5,7 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un BMW 3 Series second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un BMW 3 Series din 2021 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩29 900 000 (≈ $22 246); jumătate dintre aceste mașini, între ₩26 900 000 (≈ $20 014) și ₩33 500 000 (≈ $24 924).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un BMW 3 Series?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (8,7 %), Scurgere de ulei de transmisie (1,5 %).
Alte modele BMW
- 5 SeriesMașini inspectate: 44 325 · 2004–2026
- 7 SeriesMașini inspectate: 8 392 · 2004–2026
- X5Mașini inspectate: 7 887 · 2006–2026
- X6Mașini inspectate: 6 424 · 2009–2026
- X3Mașini inspectate: 6 239 · 2011–2026
- 1 SeriesMașini inspectate: 5 706 · 2009–2025
- 4 SeriesMașini inspectate: 5 501 · 2014–2026
- X4Mașini inspectate: 5 219 · 2015–2025
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026