BMW X5: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 19 august 2015 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 7 887
- Kilometraj tipic pe an
- 13 900 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 24 %
- Reparații structurale
- 2,7 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩19 900 000 – ₩119 900 000
- ≈ $14 806 – $89 206
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 6 300 km | 4 500 – 9 800 | 353 |
| 1 | 2025 | 13 500 km | 7 900 – 23 200 | 854 |
| 2 | 2024 | 33 400 km | 23 900 – 47 800 | 770 |
| 3 | 2023 | 50 000 km | 34 900 – 69 000 | 1 082 |
| 4 | 2022 | 69 900 km | 50 800 – 93 000 | 1 136 |
| 5 | 2021 | 84 300 km | 62 700 – 113 300 | 904 |
| 6 | 2020 | 97 900 km | 75 000 – 131 900 | 519 |
| 7 | 2019 | 118 100 km | 87 400 – 146 900 | 499 |
| 8 | 2018 | 127 400 km | 97 800 – 161 700 | 451 |
| 9 | 2017 | 139 200 km | 108 400 – 177 300 | 422 |
| 10 | 2016 | 149 600 km | 116 300 – 186 300 | 297 |
| 11 | 2015 | 156 000 km | 126 100 – 194 500 | 265 |
| 12 | 2014 | 159 500 km | 124 000 – 202 900 | 205 |
| 13 | 2013 | 164 900 km | 128 700 – 200 100 | 181 |
| 14 | 2012 | 180 900 km | 143 400 – 226 500 | 158 |
| 15 | 2011 | 172 700 km | 144 900 – 204 100 | 84 |
| 16 | 2010 | 207 100 km | 150 100 – 241 800 | 64 |
| 17 | 2009 | 178 900 km | 156 300 – 220 800 | 42 |
| 18 | 2008 | 201 000 km | 155 200 – 231 600 | 43 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte BMW X5 de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 9,7 % | 0,8 % | 2 630 |
| 4–7 ani | 25 % | 2,6 % | 2 460 |
| 8–11 ani | 41 % | 5,1 % | 1 188 |
| 12 ani și peste | 50 % | 5,8 % | 687 |
| Toate vechimile | 24 % | 2,7 % | 6 965 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 9,3 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,6 % | 0,2 % | 5,9 % | 15 % | 40 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 2,5 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,5 % | 0,1 % | 1,1 % | 3,6 % | 13 % |
| Defect al planetarei sau al articulației homocinetice | 1,1 % | 0,3 % | 0,8 % | 1,4 % | 4,4 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2026 | ₩118 500 000≈ $88 164 | ₩107 680 000 – ₩132 120 000≈ $80 114 – $98 297 | 124 |
| 2025 | ₩119 900 000≈ $89 206 | ₩107 000 000 – ₩132 000 000≈ $79 608 – $98 208 | 323 |
| 2024 | ₩98 250 000≈ $73 098 | ₩90 370 000 – ₩106 220 000≈ $67 235 – $79 028 | 200 |
| 2023 | ₩83 240 000≈ $61 931 | ₩73 980 000 – ₩92 220 000≈ $55 041 – $68 612 | 208 |
| 2022 | ₩68 800 000≈ $51 187 | ₩60 650 000 – ₩76 250 000≈ $45 124 – $56 730 | 363 |
| 2021 | ₩59 900 000≈ $44 566 | ₩53 320 000 – ₩68 820 000≈ $39 670 – $51 202 | 316 |
| 2020 | ₩56 950 000≈ $42 371 | ₩50 990 000 – ₩62 800 000≈ $37 937 – $46 723 | 134 |
| 2019 | ₩51 500 000≈ $38 316 | ₩45 000 000 – ₩57 620 000≈ $33 480 – $42 869 | 80 |
| 2018 | ₩31 200 000≈ $23 213 | ₩26 690 000 – ₩36 900 000≈ $19 857 – $27 454 | 106 |
| 2017 | ₩25 750 000≈ $19 158 | ₩22 500 000 – ₩29 480 000≈ $16 740 – $21 933 | 122 |
| 2016 | ₩25 850 000≈ $19 232 | ₩22 000 000 – ₩29 990 000≈ $16 368 – $22 313 | 88 |
| 2015 | ₩21 700 000≈ $16 145 | ₩18 850 000 – ₩26 240 000≈ $14 024 – $19 523 | 87 |
| 2014 | ₩19 900 000≈ $14 806 | ₩15 500 000 – ₩24 760 000≈ $11 532 – $18 421 | 50 |
BMW X5: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un BMW X5 din 2022?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 69 900 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 50 800 și 93 000 km.
- Cât de des are un BMW X5 second-hand reparații de caroserie?
- 24 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 2,7 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un BMW X5 second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un BMW X5 din 2022 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩68 800 000 (≈ $51 187); jumătate dintre aceste mașini, între ₩60 650 000 (≈ $45 124) și ₩76 250 000 (≈ $56 730).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un BMW X5?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (9,3 %), Scurgere de ulei de transmisie (2,5 %), Defect al planetarei sau al articulației homocinetice (1,1 %).
Alte modele BMW
- 5 SeriesMașini inspectate: 44 325 · 2004–2026
- 3 SeriesMașini inspectate: 22 776 · 2004–2026
- 7 SeriesMașini inspectate: 8 392 · 2004–2026
- X6Mașini inspectate: 6 424 · 2009–2026
- X3Mașini inspectate: 6 239 · 2011–2026
- 1 SeriesMașini inspectate: 5 706 · 2009–2025
- 4 SeriesMașini inspectate: 5 501 · 2014–2026
- X4Mașini inspectate: 5 219 · 2015–2025
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026