BMW X1: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 11 iunie 2012 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 3 227
- Kilometraj tipic pe an
- 11 600 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 26 %
- Reparații structurale
- 3,0 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩14 500 000 – ₩49 500 000
- ≈ $10 788 – $36 828
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 7 400 km | 4 100 – 10 400 | 143 |
| 1 | 2025 | 11 600 km | 7 700 – 18 300 | 363 |
| 2 | 2024 | 24 600 km | 16 100 – 35 200 | 326 |
| 3 | 2023 | 39 500 km | 25 500 – 54 100 | 382 |
| 4 | 2022 | 58 100 km | 41 100 – 79 900 | 419 |
| 5 | 2021 | 71 800 km | 50 100 – 96 000 | 357 |
| 6 | 2020 | 81 500 km | 61 000 – 105 200 | 283 |
| 7 | 2019 | 92 400 km | 71 400 – 122 800 | 228 |
| 8 | 2018 | 103 800 km | 81 200 – 130 500 | 246 |
| 9 | 2017 | 122 600 km | 92 300 – 156 200 | 205 |
| 10 | 2016 | 126 200 km | 99 700 – 165 900 | 163 |
| 11 | 2015 | 141 900 km | 108 100 – 173 800 | 93 |
| 12 | 2014 | 140 500 km | 108 000 – 178 800 | 93 |
| 13 | 2013 | 168 100 km | 140 700 – 183 100 | 57 |
| 14 | 2012 | 151 800 km | 123 100 – 190 300 | 35 |
| 15 | 2011 | 159 700 km | 126 000 – 188 200 | 35 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte BMW X1 de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 11 % | 1,1 % | 887 |
| 4–7 ani | 27 % | 2,9 % | 858 |
| 8–11 ani | 40 % | 5,7 % | 543 |
| 12 ani și peste | 49 % | 4,0 % | 199 |
| Toate vechimile | 26 % | 3,0 % | 2 487 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 5,7 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,6 % | 0,3 % | 3,6 % | 16 % | 12 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 1,2 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,3 % | 0 % | 1,1 % | 2,5 % | 3,1 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2025 | ₩49 500 000≈ $36 828 | ₩46 500 000 – ₩52 500 000≈ $34 596 – $39 060 | 129 |
| 2024 | ₩46 250 000≈ $34 410 | ₩43 900 000 – ₩49 900 000≈ $32 662 – $37 126 | 100 |
| 2023 | ₩43 500 000≈ $32 364 | ₩40 400 000 – ₩44 900 000≈ $30 058 – $33 406 | 67 |
| 2022 | ₩28 000 000≈ $20 832 | ₩23 500 000 – ₩32 900 000≈ $17 484 – $24 478 | 181 |
| 2021 | ₩28 350 000≈ $21 092 | ₩25 800 000 – ₩32 000 000≈ $19 195 – $23 808 | 108 |
| 2020 | ₩25 700 000≈ $19 121 | ₩22 800 000 – ₩28 500 000≈ $16 963 – $21 204 | 61 |
| 2018 | ₩18 500 000≈ $13 764 | ₩16 920 000 – ₩20 800 000≈ $12 588 – $15 475 | 50 |
| 2017 | ₩15 200 000≈ $11 309 | ₩14 000 000 – ₩17 400 000≈ $10 416 – $12 946 | 58 |
| 2016 | ₩14 500 000≈ $10 788 | ₩13 550 000 – ₩15 990 000≈ $10 081 – $11 897 | 67 |
BMW X1: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un BMW X1 din 2022?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 58 100 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 41 100 și 79 900 km.
- Cât de des are un BMW X1 second-hand reparații de caroserie?
- 26 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 3,0 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un BMW X1 second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un BMW X1 din 2022 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩28 000 000 (≈ $20 832); jumătate dintre aceste mașini, între ₩23 500 000 (≈ $17 484) și ₩32 900 000 (≈ $24 478).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un BMW X1?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (5,7 %), Scurgere de ulei de transmisie (1,2 %).
Alte modele BMW
- 5 SeriesMașini inspectate: 44 325 · 2004–2026
- 3 SeriesMașini inspectate: 22 776 · 2004–2026
- 7 SeriesMașini inspectate: 8 392 · 2004–2026
- X5Mașini inspectate: 7 887 · 2006–2026
- X6Mașini inspectate: 6 424 · 2009–2026
- X3Mașini inspectate: 6 239 · 2011–2026
- 1 SeriesMașini inspectate: 5 706 · 2009–2025
- 4 SeriesMașini inspectate: 5 501 · 2014–2026
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026