BMW M5: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 21 decembrie 2016 până în 2 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 549
- Kilometraj tipic pe an
- 10 600 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 34 %
- Reparații structurale
- 5,7 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩169 990 000
- ≈ $126 473
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 5 100 km | 4 100 – 7 900 | 57 |
| 1 | 2025 | 9 800 km | 8 400 – 19 400 | 48 |
| 2 | 2024 | 27 100 km | 18 400 – 40 800 | 44 |
| 3 | 2023 | 42 900 km | 25 300 – 63 500 | 75 |
| 4 | 2022 | 48 200 km | 37 800 – 72 400 | 55 |
| 5 | 2021 | 61 800 km | 49 300 – 84 900 | 79 |
| 6 | 2020 | 78 100 km | 54 200 – 99 700 | 61 |
| 7 | 2019 | 86 700 km | 71 000 – 116 000 | 63 |
| 8 | 2018 | 97 500 km | 78 000 – 122 200 | 53 |
| 9 | 2017 | 105 900 km | 89 300 – 139 400 | 45 |
| 10 | 2016 | 110 900 km | 91 300 – 135 500 | 41 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte BMW M5 de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 9,6 % | 2,3 % | 178 |
| 4–7 ani | 39 % | 7,7 % | 182 |
| 8–11 ani | 51 % | 5,6 % | 125 |
| 12 ani și peste | 64 % | 12 % | 42 |
| Toate vechimile | 34 % | 5,7 % | 527 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 5,4 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,9 % | 0 % | 2,4 % | 7,8 % | 31 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2026 | ₩169 990 000≈ $126 473 | ₩156 900 000 – ₩193 500 000≈ $116 734 – $143 964 | 31 |
BMW M5: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un BMW M5 din 2021?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 61 800 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 49 300 și 84 900 km.
- Cât de des are un BMW M5 second-hand reparații de caroserie?
- 34 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 5,7 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un BMW M5 second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un BMW M5 din 2026 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩169 990 000 (≈ $126 473); jumătate dintre aceste mașini, între ₩156 900 000 (≈ $116 734) și ₩193 500 000 (≈ $143 964).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un BMW M5?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (5,4 %).
Alte modele BMW
- 5 SeriesMașini inspectate: 44 325 · 2004–2026
- 3 SeriesMașini inspectate: 22 776 · 2004–2026
- 7 SeriesMașini inspectate: 8 392 · 2004–2026
- X5Mașini inspectate: 7 887 · 2006–2026
- X6Mașini inspectate: 6 424 · 2009–2026
- X3Mașini inspectate: 6 239 · 2011–2026
- 1 SeriesMașini inspectate: 5 706 · 2009–2025
- 4 SeriesMașini inspectate: 5 501 · 2014–2026
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026