BMW M4: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 5 aprilie 2016 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 744
- Kilometraj tipic pe an
- 10 200 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 37 %
- Reparații structurale
- 7,7 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩53 990 000
- ≈ $40 169
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 7 200 km | 4 300 – 11 100 | 49 |
| 1 | 2025 | 11 700 km | 8 000 – 17 000 | 113 |
| 2 | 2024 | 23 600 km | 17 000 – 37 900 | 84 |
| 3 | 2023 | 32 400 km | 21 100 – 47 900 | 88 |
| 4 | 2022 | 49 700 km | 32 200 – 66 000 | 91 |
| 5 | 2021 | 64 900 km | 44 900 – 81 500 | 110 |
| 6 | 2020 | 72 800 km | 59 700 – 96 500 | 125 |
| 7 | 2019 | 83 400 km | 64 700 – 105 400 | 89 |
| 8 | 2018 | 89 500 km | 69 500 – 117 000 | 87 |
| 9 | 2017 | 101 300 km | 71 800 – 121 900 | 59 |
| 10 | 2016 | 112 000 km | 89 400 – 142 300 | 59 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte BMW M4 de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 17 % | 2,8 % | 255 |
| 4–7 ani | 41 % | 10 % | 270 |
| 8–11 ani | 58 % | 11 % | 191 |
| Toate vechimile | 37 % | 7,7 % | 717 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani |
|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 3,1 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,7 % | 0,5 % | 3,4 % | 6,9 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2018 | ₩53 990 000≈ $40 169 | ₩49 900 000 – ₩58 500 000≈ $37 126 – $43 524 | 33 |
BMW M4: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un BMW M4 din 2020?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 72 800 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 59 700 și 96 500 km.
- Cât de des are un BMW M4 second-hand reparații de caroserie?
- 37 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 7,7 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un BMW M4 second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un BMW M4 din 2018 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩53 990 000 (≈ $40 169); jumătate dintre aceste mașini, între ₩49 900 000 (≈ $37 126) și ₩58 500 000 (≈ $43 524).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un BMW M4?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (3,1 %).
Alte modele BMW
- 5 SeriesMașini inspectate: 44 325 · 2004–2026
- 3 SeriesMașini inspectate: 22 776 · 2004–2026
- 7 SeriesMașini inspectate: 8 392 · 2004–2026
- X5Mașini inspectate: 7 887 · 2006–2026
- X6Mașini inspectate: 6 424 · 2009–2026
- X3Mașini inspectate: 6 239 · 2011–2026
- 1 SeriesMașini inspectate: 5 706 · 2009–2025
- 4 SeriesMașini inspectate: 5 501 · 2014–2026
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026