SsangYong Rexton: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 6 august 2015 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 14 868
- Kilometraj tipic pe an
- 14 500 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 31 %
- Reparații structurale
- 6,3 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩3 540 000 – ₩33 900 000
- ≈ $2 634 – $25 222
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 9 700 km | 5 100 – 15 700 | 307 |
| 1 | 2025 | 22 800 km | 14 100 – 34 900 | 931 |
| 2 | 2024 | 39 300 km | 25 900 – 56 700 | 1 495 |
| 3 | 2023 | 56 900 km | 37 900 – 80 900 | 1 718 |
| 4 | 2022 | 71 600 km | 48 500 – 97 200 | 2 070 |
| 5 | 2021 | 80 000 km | 57 700 – 105 500 | 1 878 |
| 6 | 2020 | 90 700 km | 65 700 – 120 800 | 1 392 |
| 7 | 2019 | 106 300 km | 79 400 – 143 400 | 1 390 |
| 8 | 2018 | 120 100 km | 91 200 – 155 600 | 1 312 |
| 9 | 2017 | 137 200 km | 103 300 – 180 700 | 751 |
| 10 | 2016 | 148 500 km | 113 900 – 189 500 | 488 |
| 11 | 2015 | 164 900 km | 129 100 – 200 500 | 504 |
| 12 | 2014 | 167 500 km | 132 700 – 202 200 | 381 |
| 13 | 2013 | 172 600 km | 140 400 – 212 700 | 273 |
| 14 | 2012 | 171 200 km | 137 800 – 209 000 | 163 |
| 15 | 2011 | 170 900 km | 131 200 – 225 200 | 127 |
| 16 | 2010 | 182 700 km | 134 400 – 233 100 | 119 |
| 17 | 2009 | 190 300 km | 142 800 – 240 400 | 75 |
| 18 | 2008 | 193 400 km | 137 100 – 247 700 | 39 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte SsangYong Rexton de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 18 % | 4,3 % | 2 551 |
| 4–7 ani | 29 % | 4,5 % | 4 719 |
| 8–11 ani | 40 % | 8,3 % | 2 512 |
| 12 ani și peste | 49 % | 15 % | 1 092 |
| Toate vechimile | 31 % | 6,3 % | 10 874 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 16 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,9 % | 2,9 % | 9,3 % | 28 % | 45 % |
| Scurgere de lichid de servodirecție | 6,4 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,7 % | 0,7 % | 1,8 % | 12 % | 26 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 5,5 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,6 % | 1,0 % | 2,6 % | 8,5 % | 22 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2025 | ₩33 900 000≈ $25 222 | ₩29 500 000 – ₩38 350 000≈ $21 948 – $28 532 | 47 |
| 2024 | ₩29 800 000≈ $22 171 | ₩26 570 000 – ₩34 920 000≈ $19 768 – $25 980 | 204 |
| 2023 | ₩26 500 000≈ $19 716 | ₩23 900 000 – ₩29 900 000≈ $17 782 – $22 246 | 341 |
| 2022 | ₩23 900 000≈ $17 782 | ₩20 990 000 – ₩27 600 000≈ $15 617 – $20 534 | 525 |
| 2021 | ₩22 300 000≈ $16 591 | ₩18 900 000 – ₩25 800 000≈ $14 062 – $19 195 | 689 |
| 2020 | ₩18 800 000≈ $13 987 | ₩16 280 000 – ₩21 500 000≈ $12 112 – $15 996 | 512 |
| 2019 | ₩14 900 000≈ $11 086 | ₩12 920 000 – ₩16 900 000≈ $9 612 – $12 574 | 550 |
| 2018 | ₩13 700 000≈ $10 193 | ₩11 900 000 – ₩15 500 000≈ $8 854 – $11 532 | 791 |
| 2017 | ₩12 500 000≈ $9 300 | ₩9 990 000 – ₩14 800 000≈ $7 433 – $11 011 | 222 |
| 2016 | ₩7 200 000≈ $5 357 | ₩5 700 000 – ₩8 500 000≈ $4 241 – $6 324 | 69 |
| 2015 | ₩5 900 000≈ $4 390 | ₩4 990 000 – ₩7 500 000≈ $3 713 – $5 580 | 91 |
| 2014 | ₩5 300 000≈ $3 943 | ₩4 000 000 – ₩6 500 000≈ $2 976 – $4 836 | 74 |
| 2013 | ₩4 700 000≈ $3 497 | ₩3 900 000 – ₩5 740 000≈ $2 902 – $4 271 | 95 |
| 2012 | ₩4 290 000≈ $3 192 | ₩3 040 000 – ₩4 950 000≈ $2 262 – $3 683 | 31 |
| 2011 | ₩3 540 000≈ $2 634 | ₩3 020 000 – ₩4 300 000≈ $2 247 – $3 199 | 38 |
SsangYong Rexton: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un SsangYong Rexton din 2022?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 71 600 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 48 500 și 97 200 km.
- Cât de des are un SsangYong Rexton second-hand reparații de caroserie?
- 31 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 6,3 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un SsangYong Rexton second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un SsangYong Rexton din 2018 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩13 700 000 (≈ $10 193); jumătate dintre aceste mașini, între ₩11 900 000 (≈ $8 854) și ₩15 500 000 (≈ $11 532).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un SsangYong Rexton?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (16 %), Scurgere de lichid de servodirecție (6,4 %), Scurgere de ulei de transmisie (5,5 %).
Alte modele SsangYong
- TivoliMașini inspectate: 40 295 · 2015–2026
- KorandoMașini inspectate: 17 615 · 2002–2024
- Rexton SportsMașini inspectate: 16 207 · 2018–2025
- Korando SportsMașini inspectate: 10 772 · 2012–2018
- TorresMașini inspectate: 5 701 · 2022–2026
- Korando TurismoMașini inspectate: 4 728 · 2013–2019
- ChairmanMașini inspectate: 2 956 · 2004–2017
- Actyon SportsMașini inspectate: 1 465 · 2006–2011
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026