SsangYong Korando: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 15 mai 2011 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 17 615
- Kilometraj tipic pe an
- 12 700 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 42 %
- Reparații structurale
- 8,9 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩3 500 000 – ₩20 950 000
- ≈ $2 604 – $15 587
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 9 000 km | 5 100 – 14 300 | 397 |
| 1 | 2025 | 19 100 km | 12 600 – 28 700 | 887 |
| 2 | 2024 | 32 700 km | 21 700 – 48 300 | 1 193 |
| 3 | 2023 | 47 300 km | 33 100 – 66 800 | 1 530 |
| 4 | 2022 | 62 900 km | 45 300 – 84 600 | 1 893 |
| 5 | 2021 | 74 700 km | 54 900 – 98 700 | 1 993 |
| 6 | 2020 | 82 200 km | 62 400 – 106 400 | 1 836 |
| 7 | 2019 | 98 700 km | 74 200 – 126 900 | 1 660 |
| 8 | 2018 | 108 700 km | 84 900 – 142 700 | 1 443 |
| 9 | 2017 | 121 700 km | 93 000 – 155 400 | 1 657 |
| 10 | 2016 | 130 100 km | 100 900 – 164 000 | 1 256 |
| 11 | 2015 | 135 400 km | 101 900 – 169 400 | 987 |
| 12 | 2014 | 141 000 km | 108 800 – 174 600 | 662 |
| 13 | 2013 | 138 700 km | 111 600 – 167 800 | 353 |
| 14 | 2012 | 147 300 km | 111 900 – 182 100 | 180 |
| 15 | 2011 | 164 100 km | 128 400 – 199 800 | 63 |
| 16 | 2010 | 160 500 km | 111 100 – 184 100 | 51 |
| 17 | 2009 | 162 800 km | 116 500 – 227 700 | 38 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte SsangYong Korando de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 22 % | 5,1 % | 1 652 |
| 4–7 ani | 39 % | 8,0 % | 3 875 |
| 8–11 ani | 50 % | 11 % | 4 118 |
| 12 ani și peste | 51 % | 10 % | 1 317 |
| Toate vechimile | 42 % | 8,9 % | 10 962 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 13 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,6 % | 2,1 % | 11 % | 17 % | 38 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 4,1 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,5 % | 1,1 % | 2,9 % | 4,5 % | 16 % |
| Scurgere de lichid de servodirecție | 3,3 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,5 % | 0,1 % | 2,1 % | 3,9 % | 15 % |
| Defect al planetarei sau al articulației homocinetice | 2,4 % | 0,8 % | 0,8 % | 3,7 % | 8,6 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2024 | ₩20 950 000≈ $15 587 | ₩19 550 000 – ₩22 780 000≈ $14 545 – $16 948 | 34 |
| 2023 | ₩17 900 000≈ $13 318 | ₩16 800 000 – ₩19 700 000≈ $12 499 – $14 657 | 63 |
| 2022 | ₩16 450 000≈ $12 239 | ₩14 900 000 – ₩18 520 000≈ $11 086 – $13 779 | 232 |
| 2021 | ₩15 200 000≈ $11 309 | ₩13 900 000 – ₩16 900 000≈ $10 342 – $12 574 | 355 |
| 2020 | ₩14 340 000≈ $10 669 | ₩12 900 000 – ₩15 900 000≈ $9 598 – $11 830 | 394 |
| 2019 | ₩12 000 000≈ $8 928 | ₩10 200 000 – ₩13 800 000≈ $7 589 – $10 267 | 341 |
| 2018 | ₩7 990 000≈ $5 945 | ₩7 150 000 – ₩9 500 000≈ $5 320 – $7 068 | 147 |
| 2017 | ₩7 800 000≈ $5 803 | ₩6 300 000 – ₩9 000 000≈ $4 687 – $6 696 | 428 |
| 2016 | ₩6 700 000≈ $4 985 | ₩5 270 000 – ₩8 000 000≈ $3 921 – $5 952 | 395 |
| 2015 | ₩4 990 000≈ $3 713 | ₩3 960 000 – ₩6 480 000≈ $2 946 – $4 821 | 414 |
| 2014 | ₩4 200 000≈ $3 125 | ₩3 300 000 – ₩5 500 000≈ $2 455 – $4 092 | 364 |
| 2013 | ₩3 900 000≈ $2 902 | ₩3 200 000 – ₩4 900 000≈ $2 381 – $3 646 | 250 |
| 2012 | ₩3 500 000≈ $2 604 | ₩2 800 000 – ₩4 300 000≈ $2 083 – $3 199 | 123 |
SsangYong Korando: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un SsangYong Korando din 2021?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 74 700 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 54 900 și 98 700 km.
- Cât de des are un SsangYong Korando second-hand reparații de caroserie?
- 42 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 8,9 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un SsangYong Korando second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un SsangYong Korando din 2017 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩7 800 000 (≈ $5 803); jumătate dintre aceste mașini, între ₩6 300 000 (≈ $4 687) și ₩9 000 000 (≈ $6 696).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un SsangYong Korando?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (13 %), Scurgere de ulei de transmisie (4,1 %), Scurgere de lichid de servodirecție (3,3 %).
Alte modele SsangYong
- TivoliMașini inspectate: 40 295 · 2015–2026
- Rexton SportsMașini inspectate: 16 207 · 2018–2025
- RextonMașini inspectate: 14 868 · 2002–2025
- Korando SportsMașini inspectate: 10 772 · 2012–2018
- TorresMașini inspectate: 5 701 · 2022–2026
- Korando TurismoMașini inspectate: 4 728 · 2013–2019
- ChairmanMașini inspectate: 2 956 · 2004–2017
- Actyon SportsMașini inspectate: 1 465 · 2006–2011
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026