Hyundai Starex: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 19 iunie 2013 până în 7 septembrie 2026
- Mașini inspectate
- 566
- Kilometraj tipic pe an
- 10 500 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 57 %
- Reparații structurale
- 25 %
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 12 | 2014 | 168 800 km | 132 800 – 205 100 | 46 |
| 13 | 2013 | 158 700 km | 116 300 – 222 600 | 97 |
| 14 | 2012 | 184 600 km | 127 500 – 221 300 | 97 |
| 15 | 2011 | 153 800 km | 107 900 – 182 300 | 104 |
| 16 | 2010 | 152 500 km | 110 900 – 204 900 | 83 |
| 17 | 2009 | 148 000 km | 110 400 – 196 600 | 48 |
| 18 | 2008 | 154 000 km | 113 400 – 220 300 | 31 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Hyundai Starex de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| 12 ani și peste | 57 % | 25 % | 524 |
| Toate vechimile | 57 % | 25 % | 524 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | 12 ani și peste |
|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 68 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 15 % | 68 % |
| Scurgere de lichid de servodirecție | 25 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 2,4 % | 25 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 21 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 2,8 % | 21 % |
| Defect în funcționarea motorului | 4,7 % | 4,7 % |
| Defect al cutiei de viteze | 3,1 % | 3,1 % |
| Scurgere de lichid de răcire | 3,0 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,4 % | 3,0 % |
Hyundai Starex: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Hyundai Starex din 2011?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 153 800 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 107 900 și 182 300 km.
- Cât de des are un Hyundai Starex second-hand reparații de caroserie?
- 57 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 25 % aveau reparații structurale.
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Hyundai Starex?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (68 %), Scurgere de lichid de servodirecție (25 %), Scurgere de ulei de transmisie (21 %).
Alte modele Hyundai
- GrandeurVândut și sub numele AzeraMașini inspectate: 156 707 · 2004–2026
- AvanteVândut și sub numele ElantraMașini inspectate: 126 815 · 2001–2026
- SonataMașini inspectate: 101 714 · 2003–2026
- Santa FeMașini inspectate: 77 793 · 2002–2026
- PorterVândut și sub numele H100Mașini inspectate: 67 941 · 2004–2026
- TucsonMașini inspectate: 53 447 · 2004–2026
- Grand StarexVândut și sub numele H-1Mașini inspectate: 49 394 · 2008–2021
- PalisadeMașini inspectate: 32 317 · 2019–2026
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026