Hyundai Porter: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 5 octombrie 2018 până în 3 noiembrie 2026
Vândut și sub numele H100
- Mașini inspectate
- 67 941
- Kilometraj tipic pe an
- 16 100 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 41 %
- Reparații structurale
- 16 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩5 000 000 – ₩24 100 000
- ≈ $3 720 – $17 930
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 6 300 km | 1 500 – 14 200 | 2 495 |
| 1 | 2025 | 19 100 km | 9 600 – 33 300 | 5 222 |
| 2 | 2024 | 37 400 km | 21 700 – 61 000 | 7 456 |
| 3 | 2023 | 59 000 km | 35 500 – 94 300 | 8 708 |
| 4 | 2022 | 79 500 km | 49 100 – 120 900 | 8 226 |
| 5 | 2021 | 99 500 km | 61 900 – 148 700 | 8 056 |
| 6 | 2020 | 119 900 km | 76 600 – 174 700 | 6 667 |
| 7 | 2019 | 137 000 km | 89 800 – 198 600 | 6 122 |
| 8 | 2018 | 148 500 km | 98 000 – 204 700 | 4 890 |
| 9 | 2017 | 155 700 km | 103 700 – 211 300 | 4 192 |
| 10 | 2016 | 164 100 km | 114 800 – 219 200 | 3 485 |
| 11 | 2015 | 168 700 km | 118 600 – 224 600 | 2 760 |
| 12 | 2014 | 170 200 km | 119 200 – 228 300 | 1 928 |
| 13 | 2013 | 172 500 km | 123 300 – 229 800 | 1 302 |
| 14 | 2012 | 171 900 km | 121 900 – 229 200 | 796 |
| 15 | 2011 | 170 500 km | 115 800 – 238 300 | 451 |
| 16 | 2010 | 180 900 km | 128 900 – 249 700 | 268 |
| 17 | 2009 | 196 200 km | 143 100 – 241 000 | 144 |
| 18 | 2008 | 176 900 km | 129 200 – 233 600 | 80 |
| 19 | 2007 | 194 100 km | 138 100 – 248 300 | 59 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Hyundai Porter de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 20 % | 6,7 % | 18 346 |
| 4–7 ani | 43 % | 16 % | 23 626 |
| 8–11 ani | 60 % | 24 % | 13 243 |
| 12 ani și peste | 66 % | 28 % | 4 448 |
| Toate vechimile | 41 % | 16 % | 59 663 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 18 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,7 % | 3,1 % | 16 % | 35 % | 45 % |
| Scurgere de lichid de servodirecție | 2,8 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,1 % | 0,3 % | 2,0 % | 5,7 % | 9,2 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 2,4 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,2 % | 0,4 % | 2,0 % | 4,4 % | 7,0 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2026 | ₩24 100 000≈ $17 930 | ₩22 500 000 – ₩25 720 000≈ $16 740 – $19 136 | 100 |
| 2025 | ₩21 500 000≈ $15 996 | ₩19 800 000 – ₩24 500 000≈ $14 731 – $18 228 | 544 |
| 2024 | ₩19 900 000≈ $14 806 | ₩18 300 000 – ₩23 120 000≈ $13 615 – $17 201 | 748 |
| 2023 | ₩19 900 000≈ $14 806 | ₩17 900 000 – ₩23 100 000≈ $13 318 – $17 186 | 975 |
| 2022 | ₩17 990 000≈ $13 385 | ₩15 900 000 – ₩20 500 000≈ $11 830 – $15 252 | 1 029 |
| 2021 | ₩16 800 000≈ $12 499 | ₩14 900 000 – ₩18 940 000≈ $11 086 – $14 091 | 783 |
| 2020 | ₩15 000 000≈ $11 160 | ₩13 400 000 – ₩17 000 000≈ $9 970 – $12 648 | 745 |
| 2019 | ₩12 900 000≈ $9 598 | ₩11 100 000 – ₩14 700 000≈ $8 258 – $10 937 | 673 |
| 2018 | ₩11 600 000≈ $8 630 | ₩9 500 000 – ₩13 520 000≈ $7 068 – $10 059 | 603 |
| 2017 | ₩10 350 000≈ $7 700 | ₩8 700 000 – ₩12 500 000≈ $6 473 – $9 300 | 522 |
| 2016 | ₩9 400 000≈ $6 994 | ₩7 800 000 – ₩10 900 000≈ $5 803 – $8 110 | 383 |
| 2015 | ₩8 500 000≈ $6 324 | ₩6 900 000 – ₩9 990 000≈ $5 134 – $7 433 | 333 |
| 2014 | ₩7 500 000≈ $5 580 | ₩6 300 000 – ₩8 900 000≈ $4 687 – $6 622 | 268 |
| 2013 | ₩6 600 000≈ $4 910 | ₩5 800 000 – ₩7 700 000≈ $4 315 – $5 729 | 189 |
| 2012 | ₩6 150 000≈ $4 576 | ₩5 000 000 – ₩7 720 000≈ $3 720 – $5 744 | 156 |
| 2011 | ₩5 800 000≈ $4 315 | ₩4 520 000 – ₩6 500 000≈ $3 363 – $4 836 | 74 |
| 2010 | ₩5 000 000≈ $3 720 | ₩4 000 000 – ₩6 500 000≈ $2 976 – $4 836 | 49 |
Hyundai Porter: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Hyundai Porter din 2023?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 59 000 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 35 500 și 94 300 km.
- Cât de des are un Hyundai Porter second-hand reparații de caroserie?
- 41 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 16 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Hyundai Porter second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Hyundai Porter din 2022 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩17 990 000 (≈ $13 385); jumătate dintre aceste mașini, între ₩15 900 000 (≈ $11 830) și ₩20 500 000 (≈ $15 252).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Hyundai Porter?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (18 %), Scurgere de lichid de servodirecție (2,8 %), Scurgere de ulei de transmisie (2,4 %).
Alte modele Hyundai
- GrandeurVândut și sub numele AzeraMașini inspectate: 156 707 · 2004–2026
- AvanteVândut și sub numele ElantraMașini inspectate: 126 815 · 2001–2026
- SonataMașini inspectate: 101 714 · 2003–2026
- Santa FeMașini inspectate: 77 793 · 2002–2026
- TucsonMașini inspectate: 53 447 · 2004–2026
- Grand StarexVândut și sub numele H-1Mașini inspectate: 49 394 · 2008–2021
- PalisadeMașini inspectate: 32 317 · 2019–2026
- GenesisMașini inspectate: 23 271 · 2008–2016
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026