Hyundai Tucson: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 2 octombrie 2018 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 53 447
- Kilometraj tipic pe an
- 13 200 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 43 %
- Reparații structurale
- 7,9 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩4 250 000 – ₩33 000 000
- ≈ $3 162 – $24 552
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 6 200 km | 2 800 – 10 600 | 753 |
| 1 | 2025 | 17 800 km | 10 700 – 27 600 | 2 366 |
| 2 | 2024 | 32 100 km | 20 800 – 48 200 | 4 249 |
| 3 | 2023 | 56 200 km | 38 000 – 80 700 | 6 195 |
| 4 | 2022 | 70 800 km | 48 800 – 96 400 | 7 487 |
| 5 | 2021 | 79 100 km | 56 800 – 104 100 | 5 661 |
| 6 | 2020 | 90 300 km | 65 000 – 117 500 | 4 424 |
| 7 | 2019 | 99 600 km | 76 400 – 126 700 | 3 941 |
| 8 | 2018 | 110 000 km | 84 000 – 138 200 | 3 388 |
| 9 | 2017 | 118 600 km | 92 100 – 148 700 | 3 031 |
| 10 | 2016 | 126 300 km | 98 500 – 159 100 | 2 472 |
| 11 | 2015 | 129 400 km | 100 300 – 162 500 | 1 942 |
| 12 | 2014 | 135 200 km | 102 000 – 170 700 | 1 410 |
| 13 | 2013 | 146 800 km | 111 100 – 181 000 | 1 075 |
| 14 | 2012 | 154 500 km | 117 700 – 186 300 | 756 |
| 15 | 2011 | 156 900 km | 125 000 – 191 100 | 574 |
| 16 | 2010 | 163 400 km | 125 100 – 199 400 | 362 |
| 17 | 2009 | 163 000 km | 135 400 – 189 100 | 158 |
| 18 | 2008 | 169 000 km | 128 000 – 210 600 | 51 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Hyundai Tucson de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 27 % | 4,6 % | 7 933 |
| 4–7 ani | 41 % | 6,5 % | 13 191 |
| 8–11 ani | 53 % | 11 % | 7 975 |
| 12 ani și peste | 62 % | 14 % | 3 703 |
| Toate vechimile | 43 % | 7,9 % | 32 802 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 12 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,7 % | 3,4 % | 7,3 % | 18 % | 40 % |
| Scurgere de lichid de servodirecție | 2,5 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,4 % | 0,1 % | 0,4 % | 2,4 % | 19 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 1,8 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,2 % | 0,8 % | 1,1 % | 2,2 % | 6,5 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2026 | ₩33 000 000≈ $24 552 | ₩29 970 000 – ₩36 750 000≈ $22 298 – $27 342 | 64 |
| 2025 | ₩32 200 000≈ $23 957 | ₩29 480 000 – ₩35 900 000≈ $21 933 – $26 710 | 368 |
| 2024 | ₩31 500 000≈ $23 436 | ₩28 700 000 – ₩34 900 000≈ $21 353 – $25 966 | 609 |
| 2023 | ₩25 600 000≈ $19 046 | ₩22 500 000 – ₩28 500 000≈ $16 740 – $21 204 | 789 |
| 2022 | ₩23 800 000≈ $17 707 | ₩20 990 000 – ₩26 200 000≈ $15 617 – $19 493 | 1 209 |
| 2021 | ₩22 900 000≈ $17 038 | ₩20 700 000 – ₩24 990 000≈ $15 401 – $18 593 | 1 367 |
| 2020 | ₩17 800 000≈ $13 243 | ₩15 700 000 – ₩19 900 000≈ $11 681 – $14 806 | 624 |
| 2019 | ₩15 900 000≈ $11 830 | ₩14 200 000 – ₩17 800 000≈ $10 565 – $13 243 | 860 |
| 2018 | ₩13 500 000≈ $10 044 | ₩11 500 000 – ₩15 500 000≈ $8 556 – $11 532 | 761 |
| 2017 | ₩11 700 000≈ $8 705 | ₩10 000 000 – ₩13 500 000≈ $7 440 – $10 044 | 779 |
| 2016 | ₩10 600 000≈ $7 886 | ₩9 200 000 – ₩12 500 000≈ $6 845 – $9 300 | 835 |
| 2015 | ₩8 990 000≈ $6 689 | ₩7 600 000 – ₩10 500 000≈ $5 654 – $7 812 | 571 |
| 2014 | ₩6 900 000≈ $5 134 | ₩5 890 000 – ₩8 000 000≈ $4 382 – $5 952 | 381 |
| 2013 | ₩6 200 000≈ $4 613 | ₩4 990 000 – ₩7 120 000≈ $3 713 – $5 297 | 300 |
| 2012 | ₩4 900 000≈ $3 646 | ₩4 300 000 – ₩5 500 000≈ $3 199 – $4 092 | 243 |
| 2011 | ₩4 500 000≈ $3 348 | ₩3 900 000 – ₩5 200 000≈ $2 902 – $3 869 | 224 |
| 2010 | ₩4 300 000≈ $3 199 | ₩3 680 000 – ₩4 980 000≈ $2 738 – $3 705 | 185 |
| 2009 | ₩4 250 000≈ $3 162 | ₩3 800 000 – ₩4 800 000≈ $2 827 – $3 571 | 59 |
Hyundai Tucson: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Hyundai Tucson din 2022?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 70 800 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 48 800 și 96 400 km.
- Cât de des are un Hyundai Tucson second-hand reparații de caroserie?
- 43 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 7,9 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Hyundai Tucson second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Hyundai Tucson din 2021 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩22 900 000 (≈ $17 038); jumătate dintre aceste mașini, între ₩20 700 000 (≈ $15 401) și ₩24 990 000 (≈ $18 593).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Hyundai Tucson?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (12 %), Scurgere de lichid de servodirecție (2,5 %), Scurgere de ulei de transmisie (1,8 %).
Alte modele Hyundai
- GrandeurVândut și sub numele AzeraMașini inspectate: 156 707 · 2004–2026
- AvanteVândut și sub numele ElantraMașini inspectate: 126 815 · 2001–2026
- SonataMașini inspectate: 101 714 · 2003–2026
- Santa FeMașini inspectate: 77 793 · 2002–2026
- PorterVândut și sub numele H100Mașini inspectate: 67 941 · 2004–2026
- Grand StarexVândut și sub numele H-1Mașini inspectate: 49 394 · 2008–2021
- PalisadeMașini inspectate: 32 317 · 2019–2026
- GenesisMașini inspectate: 23 271 · 2008–2016
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026