VINLID

Hyundai Accent: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea

Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.

Inspecții din 2 octombrie 2018 până în 3 noiembrie 2026

Mașini inspectate
11 425
Kilometraj tipic pe an
10 100 km
Panouri exterioare reparate sau înlocuite
57 %
Reparații structurale
14 %
Prețuri de vânzare tipice
₩4 200 000 – ₩8 950 000
≈ $3 125 – $6 659

Kilometraj în funcție de vechime

Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.

Vechime, aniAnul modeluluiKilometraj tipicJumătate dintre mașiniMașini
1202517 900 km
9 400 – 31 600
53
2202439 000 km
24 100 – 59 500
151
3202353 200 km
33 900 – 78 000
616
4202258 200 km
38 300 – 84 300
937
5202165 800 km
45 900 – 92 000
918
6202076 600 km
52 400 – 105 900
1 072
7201982 700 km
57 400 – 112 100
1 215
8201887 100 km
62 900 – 118 500
1 321
9201793 600 km
67 800 – 125 300
1 437
10201694 800 km
68 900 – 125 800
1 225
11201598 000 km
73 300 – 130 200
990
122014108 300 km
77 900 – 141 700
713
132013107 300 km
80 400 – 138 600
429
142012113 400 km
77 400 – 147 700
342
152011107 500 km
77 900 – 140 500
97

Este normal acest kilometraj?

Compară kilometrajul unei mașini cu alte Hyundai Accent de aceeași vechime.

Reparații de caroserie găsite la inspecție

Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.

Vechimea mașiniiPanouri exterioareStructurăMașini
Până la 3 ani41 %12 %423
4–7 ani48 %13 %2 028
8–11 ani62 %16 %2 822
12 ani și peste67 %15 %1 159
Toate vechimile57 %14 %6 432

Ce găsesc cel mai des inspectorii

Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.

ProblemăToate vechimilePână la 3 ani4–7 ani8–11 ani12 ani și peste
Scurgere de ulei de motor17 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,8 %12 %16 %19 %14 %
Scurgere de ulei de transmisie4,1 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,6 %5,2 %3,3 %4,5 %4,0 %
Defect în funcționarea motorului1,3 %6,6 %1,5 %0,5 %0,4 %
Defect al direcției1,2 %5,2 %0,8 %0,7 %1,9 %

Prețuri de vânzare în Coreea

Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.

Anul modeluluiPreț tipicJumătate dintre mașiniMașini
2019₩8 950 000≈ $‪6 659‬₩7 970 000 – ₩9 500 000≈ $5 930 – $7 06864
2018₩7 900 000≈ $‪5 878‬₩6 800 000 – ₩8 500 000≈ $5 059 – $6 32473
2017₩6 800 000≈ $‪5 059‬₩5 900 000 – ₩7 500 000≈ $4 390 – $5 580120
2016₩6 300 000≈ $‪4 687‬₩5 400 000 – ₩7 200 000≈ $4 018 – $5 357209
2015₩5 800 000≈ $‪4 315‬₩4 800 000 – ₩6 500 000≈ $3 571 – $4 836221
2014₩5 000 000≈ $‪3 720‬₩4 420 000 – ₩5 900 000≈ $3 288 – $4 390278
2013₩4 500 000≈ $‪3 348‬₩3 900 000 – ₩5 300 000≈ $2 902 – $3 943143
2012₩4 400 000≈ $‪3 274‬₩3 700 000 – ₩5 200 000≈ $2 753 – $3 869253
2011₩4 200 000≈ $‪3 125‬₩3 650 000 – ₩4 990 000≈ $2 716 – $3 713105

Hyundai Accent: întrebări și răspunsuri

Ce kilometraj este normal pentru un Hyundai Accent din 2017?
Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 93 600 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 67 800 și 125 300 km.
Cât de des are un Hyundai Accent second-hand reparații de caroserie?
57 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 14 % aveau reparații structurale.
Cât costă un Hyundai Accent second-hand în Coreea?
În ultimul an, un Hyundai Accent din 2014 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩5 000 000 (≈ $3 720); jumătate dintre aceste mașini, între ₩4 420 000 (≈ $3 288) și ₩5 900 000 (≈ $4 390).
Ce probleme găsesc inspectorii la un Hyundai Accent?
Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (17 %), Scurgere de ulei de transmisie (4,1 %), Defect în funcționarea motorului (1,3 %).

Alte modele Hyundai

Toate modelele Hyundai

Verifici o mașină anume?

Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.

NHTSASSL Secure

Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026