Chevrolet Express: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 15 mai 2018 până în 2 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 504
- Kilometraj tipic pe an
- 8 600 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 19 %
- Reparații structurale
- 4,4 %
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 4 | 2022 | 44 500 km | 26 000 – 70 000 | 34 |
| 5 | 2021 | 60 900 km | 32 000 – 82 900 | 31 |
| 6 | 2020 | 51 000 km | 27 800 – 86 400 | 47 |
| 7 | 2019 | 61 200 km | 40 600 – 94 500 | 54 |
| 8 | 2018 | 74 500 km | 54 200 – 99 800 | 52 |
| 9 | 2017 | 84 500 km | 68 200 – 106 800 | 57 |
| 10 | 2016 | 89 100 km | 68 900 – 118 800 | 50 |
| 11 | 2015 | 82 800 km | 66 100 – 118 300 | 55 |
| 12 | 2014 | 110 200 km | 73 100 – 164 800 | 44 |
| 14 | 2012 | 131 700 km | 97 000 – 202 000 | 36 |
| 15 | 2011 | 145 800 km | 87 000 – 182 300 | 33 |
| 17 | 2009 | 140 600 km | 97 600 – 179 400 | 38 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Chevrolet Express de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| 4–7 ani | 11 % | 3,7 % | 107 |
| 8–11 ani | 19 % | 4,5 % | 157 |
| 12 ani și peste | 25 % | 4,2 % | 191 |
| Toate vechimile | 19 % | 4,4 % | 473 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 19 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,7 % | 3,8 % | 17 % | 33 % |
| Scurgere de lichid de servodirecție | 5,8 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,2 % | 1,0 % | 3,7 % | 12 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 4,8 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,7 % | 1,0 % | 3,7 % | 8,9 % |
| Scurgere de lichid de frână | 2,4 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,0 % | 0 % | 2,2 % | 4,5 % |
| Defect în funcționarea motorului | 1,2 % | 1,0 % | 1,5 % | 1,3 % |
Chevrolet Express: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Chevrolet Express din 2017?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 84 500 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 68 200 și 106 800 km.
- Cât de des are un Chevrolet Express second-hand reparații de caroserie?
- 19 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 4,4 % aveau reparații structurale.
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Chevrolet Express?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (19 %), Scurgere de lichid de servodirecție (5,8 %), Scurgere de ulei de transmisie (4,8 %).
Alte modele Chevrolet
- SparkMașini inspectate: 70 439 · 2011–2022
- MalibuMașini inspectate: 25 007 · 2012–2022
- TraxMașini inspectate: 18 939 · 2013–2026
- CruzeMașini inspectate: 16 178 · 2011–2018
- OrlandoMașini inspectate: 12 122 · 2011–2018
- TrailblazerMașini inspectate: 7 418 · 2020–2026
- CaptivaMașini inspectate: 4 486 · 2011–2018
- ImpalaMașini inspectate: 3 333 · 2015–2019
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026