Chevrolet Spark: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 25 ianuarie 2017 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 70 439
- Kilometraj tipic pe an
- 8 500 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 48 %
- Reparații structurale
- 10 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩2 400 000 – ₩9 900 000
- ≈ $1 786 – $7 366
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 5 100 km | 2 200 – 9 200 | 1 145 |
| 1 | 2025 | 13 200 km | 7 700 – 20 400 | 2 916 |
| 2 | 2024 | 22 600 km | 14 600 – 34 200 | 5 204 |
| 3 | 2023 | 33 700 km | 21 800 – 50 200 | 7 260 |
| 4 | 2022 | 41 500 km | 27 800 – 59 700 | 7 694 |
| 5 | 2021 | 48 600 km | 33 700 – 68 100 | 7 589 |
| 6 | 2020 | 57 100 km | 39 700 – 79 000 | 7 457 |
| 7 | 2019 | 65 200 km | 46 000 – 88 300 | 8 495 |
| 8 | 2018 | 71 800 km | 51 300 – 95 200 | 8 077 |
| 9 | 2017 | 76 900 km | 56 100 – 101 900 | 6 993 |
| 10 | 2016 | 82 000 km | 59 500 – 107 700 | 5 540 |
| 11 | 2015 | 85 900 km | 65 000 – 112 800 | 3 564 |
| 12 | 2014 | 87 200 km | 66 000 – 113 000 | 2 272 |
| 13 | 2013 | 91 800 km | 68 900 – 119 100 | 1 261 |
| 14 | 2012 | 96 000 km | 70 400 – 123 700 | 588 |
| 15 | 2011 | 99 400 km | 76 300 – 120 400 | 126 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Chevrolet Spark de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 28 % | 5,2 % | 5 578 |
| 4–7 ani | 45 % | 8,3 % | 12 823 |
| 8–11 ani | 58 % | 14 % | 12 133 |
| 12 ani și peste | 59 % | 13 % | 2 812 |
| Toate vechimile | 48 % | 10 % | 33 346 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 14 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,8 % | 5,3 % | 12 % | 21 % | 25 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 2,3 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,3 % | 1,7 % | 1,5 % | 3,1 % | 5,6 % |
| Scurgere de lichid de servodirecție | 2,0 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,2 % | 0,1 % | 0,9 % | 3,5 % | 8,7 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2022 | ₩9 900 000≈ $7 366 | ₩9 100 000 – ₩10 800 000≈ $6 770 – $8 035 | 301 |
| 2021 | ₩8 800 000≈ $6 547 | ₩8 100 000 – ₩9 590 000≈ $6 026 – $7 135 | 505 |
| 2020 | ₩8 200 000≈ $6 101 | ₩7 500 000 – ₩8 900 000≈ $5 580 – $6 622 | 481 |
| 2019 | ₩7 300 000≈ $5 431 | ₩6 500 000 – ₩8 100 000≈ $4 836 – $6 026 | 940 |
| 2018 | ₩6 500 000≈ $4 836 | ₩5 800 000 – ₩7 300 000≈ $4 315 – $5 431 | 751 |
| 2017 | ₩5 800 000≈ $4 315 | ₩4 900 000 – ₩6 500 000≈ $3 646 – $4 836 | 1 201 |
| 2016 | ₩5 300 000≈ $3 943 | ₩4 500 000 – ₩5 900 000≈ $3 348 – $4 390 | 1 621 |
| 2015 | ₩4 200 000≈ $3 125 | ₩3 500 000 – ₩4 900 000≈ $2 604 – $3 646 | 562 |
| 2014 | ₩3 500 000≈ $2 604 | ₩2 990 000 – ₩4 100 000≈ $2 225 – $3 050 | 1 080 |
| 2013 | ₩2 990 000≈ $2 225 | ₩2 500 000 – ₩3 700 000≈ $1 860 – $2 753 | 452 |
| 2012 | ₩2 800 000≈ $2 083 | ₩2 300 000 – ₩3 390 000≈ $1 711 – $2 522 | 560 |
| 2011 | ₩2 400 000≈ $1 786 | ₩1 990 000 – ₩2 800 000≈ $1 481 – $2 083 | 141 |
Chevrolet Spark: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Chevrolet Spark din 2019?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 65 200 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 46 000 și 88 300 km.
- Cât de des are un Chevrolet Spark second-hand reparații de caroserie?
- 48 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 10 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Chevrolet Spark second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Chevrolet Spark din 2016 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩5 300 000 (≈ $3 943); jumătate dintre aceste mașini, între ₩4 500 000 (≈ $3 348) și ₩5 900 000 (≈ $4 390).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Chevrolet Spark?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (14 %), Scurgere de ulei de transmisie (2,3 %), Scurgere de lichid de servodirecție (2,0 %).
Alte modele Chevrolet
- MalibuMașini inspectate: 25 007 · 2012–2022
- TraxMașini inspectate: 18 939 · 2013–2026
- CruzeMașini inspectate: 16 178 · 2011–2018
- OrlandoMașini inspectate: 12 122 · 2011–2018
- TrailblazerMașini inspectate: 7 418 · 2020–2026
- CaptivaMașini inspectate: 4 486 · 2011–2018
- ImpalaMașini inspectate: 3 333 · 2015–2019
- AlpheonMașini inspectate: 2 989 · 2011–2015
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026