Chevrolet Camaro: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 26 aprilie 2017 până în 30 octombrie 2026
- Mașini inspectate
- 867
- Kilometraj tipic pe an
- 10 100 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 51 %
- Reparații structurale
- 4,3 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩23 240 000 – ₩23 650 000
- ≈ $17 291 – $17 596
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 2025 | 10 600 km | 6 700 – 16 800 | 35 |
| 2 | 2024 | 24 200 km | 14 300 – 33 900 | 73 |
| 3 | 2023 | 36 600 km | 24 300 – 48 300 | 158 |
| 4 | 2022 | 45 000 km | 30 600 – 64 200 | 175 |
| 5 | 2021 | 59 300 km | 44 800 – 81 300 | 165 |
| 6 | 2020 | 72 100 km | 51 400 – 89 600 | 152 |
| 7 | 2019 | 73 700 km | 56 900 – 90 200 | 129 |
| 8 | 2018 | 90 200 km | 67 800 – 111 900 | 145 |
| 9 | 2017 | 97 200 km | 80 400 – 119 500 | 93 |
| 10 | 2016 | 105 700 km | 84 900 – 126 800 | 46 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Chevrolet Camaro de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 24 % | 3,5 % | 115 |
| 4–7 ani | 48 % | 4,2 % | 359 |
| 8–11 ani | 68 % | 4,0 % | 253 |
| Toate vechimile | 51 % | 4,3 % | 741 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani |
|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 5,4 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,9 % | 1,6 % | 4,6 % | 8,6 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2017 | ₩23 650 000≈ $17 596 | ₩20 990 000 – ₩25 720 000≈ $15 617 – $19 136 | 74 |
| 2016 | ₩23 240 000≈ $17 291 | ₩20 370 000 – ₩25 200 000≈ $15 155 – $18 749 | 36 |
Chevrolet Camaro: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Chevrolet Camaro din 2022?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 45 000 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 30 600 și 64 200 km.
- Cât de des are un Chevrolet Camaro second-hand reparații de caroserie?
- 51 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 4,3 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Chevrolet Camaro second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Chevrolet Camaro din 2017 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩23 650 000 (≈ $17 596); jumătate dintre aceste mașini, între ₩20 990 000 (≈ $15 617) și ₩25 720 000 (≈ $19 136).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Chevrolet Camaro?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (5,4 %).
Alte modele Chevrolet
- SparkMașini inspectate: 70 439 · 2011–2022
- MalibuMașini inspectate: 25 007 · 2012–2022
- TraxMașini inspectate: 18 939 · 2013–2026
- CruzeMașini inspectate: 16 178 · 2011–2018
- OrlandoMașini inspectate: 12 122 · 2011–2018
- TrailblazerMașini inspectate: 7 418 · 2020–2026
- CaptivaMașini inspectate: 4 486 · 2011–2018
- ImpalaMașini inspectate: 3 333 · 2015–2019
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026