Kia Mohave: Koreyada yürüş, təmirlər və qiymətlər
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinin bu model haqqında göstərdikləri.
Yoxlanışlar: 2 oktyabr 2018 – 3 noyabr 2026
Koreyadan kənarda Borrego adı ilə satılır
- Yoxlanılmış avtomobillər
- 19 702
- İllik tipik yürüş
- 16 100 km
- Xarici panellər təmir edilib və ya dəyişdirilib
- 27%
- Kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmiri
- 8,5%
- Tipik satış qiymətləri
- ₩6 370 000 – ₩45 940 000
- ≈ $4 739 – $34 179
Yaşa görə yürüş
Yoxlanış zamanı odometr göstəriciləri, avtomobilin illərlə yaşına görə. Avtomobillərin yarısı göstərilən aralıqdadır.
| Yaş, il | Buraxılış ili | Tipik yürüş | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 8 500 km | 3 300 – 15 600 | 413 |
| 1 | 2025 | 25 300 km | 15 400 – 37 500 | 1 185 |
| 2 | 2024 | 37 500 km | 25 300 – 56 400 | 2 536 |
| 3 | 2023 | 64 500 km | 42 800 – 93 700 | 2 507 |
| 4 | 2022 | 81 000 km | 57 100 – 112 000 | 2 774 |
| 5 | 2021 | 94 400 km | 69 200 – 127 000 | 2 358 |
| 6 | 2020 | 104 600 km | 80 600 – 137 400 | 1 621 |
| 7 | 2019 | 120 800 km | 91 300 – 159 800 | 1 315 |
| 8 | 2018 | 134 100 km | 100 500 – 173 900 | 1 256 |
| 9 | 2017 | 149 300 km | 114 300 – 190 300 | 1 110 |
| 10 | 2016 | 158 200 km | 121 900 – 205 500 | 829 |
| 11 | 2015 | 174 600 km | 132 300 – 215 300 | 819 |
| 12 | 2014 | 182 500 km | 141 400 – 230 700 | 724 |
| 13 | 2013 | 188 800 km | 149 400 – 236 800 | 440 |
| 14 | 2012 | 208 900 km | 166 800 – 257 600 | 309 |
| 15 | 2011 | 201 700 km | 160 200 – 257 300 | 156 |
| 16 | 2010 | 206 500 km | 156 300 – 271 000 | 87 |
| 17 | 2009 | 187 700 km | 153 400 – 272 600 | 59 |
Bu yürüş normaldırmı?
Avtomobilin yürüşünü eyni yaşda olan digər Kia Mohave avtomobilləri ilə müqayisə edin.
Yoxlanışda aşkar edilmiş kuzov təmirləri
Koreya yoxlanışı xarici panellərin (qapılar, qanadlar, kapot, baqaj qapağı) dəyişdirilməsini və ya təmirini kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmirindən ayrıca qeyd edir. Koreyada yalnız daşıyıcı elementlərin zədələnməsi qəza sayılır.
| Avtomobilin yaşı | Xarici panellər | Daşıyıcı elementlər | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 3 ilə qədər | 14% | 4,9% | 4 508 |
| 4–7 il | 26% | 7,6% | 5 568 |
| 8–11 il | 39% | 12% | 3 043 |
| 12 il və daha çox | 48% | 15% | 1 582 |
| Bütün yaşlar | 27% | 8,5% | 14 701 |
Yoxlayıcıların ən çox tapdığı problemlər
Bu problemi olan yoxlanılmış avtomobillərin payı. Sızmalara yüngül tərləmə də daxildir.
| Problem | Bütün yaşlar | 3 ilə qədər | 4–7 il | 8–11 il | 12 il və daha çox |
|---|---|---|---|---|---|
| Mühərrik yağının sızması | 8,4%Tərləmə deyil, real sızma: 0,9% | 1,9% | 6,5% | 18% | 23% |
| Sürətlər qutusu yağının sızması | 4,0%Tərləmə deyil, real sızma: 0,5% | 1,2% | 3,0% | 7,1% | 12% |
| Sükan hidrogücləndiricisi mayesinin sızması | 3,8%Tərləmə deyil, real sızma: 0,3% | 0,7% | 2,1% | 7,9% | 14% |
Koreyada satış qiymətləri
Son bir ildə Cənubi Koreyada satışa çıxarılmış avtomobillərin qiymətləri, daşınma və gömrük xərcləri olmadan.
| Buraxılış ili | Tipik qiymət | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 2024 | ₩45 940 000≈ $34 179 | ₩39 900 000 – ₩49 000 000≈ $29 686 – $36 456 | 98 |
| 2023 | ₩41 500 000≈ $30 876 | ₩36 400 000 – ₩46 020 000≈ $27 082 – $34 239 | 216 |
| 2022 | ₩36 050 000≈ $26 821 | ₩30 900 000 – ₩41 500 000≈ $22 990 – $30 876 | 584 |
| 2021 | ₩30 350 000≈ $22 580 | ₩26 800 000 – ₩34 900 000≈ $19 939 – $25 966 | 818 |
| 2020 | ₩28 000 000≈ $20 832 | ₩24 300 000 – ₩31 970 000≈ $18 079 – $23 786 | 527 |
| 2019 | ₩23 500 000≈ $17 484 | ₩18 650 000 – ₩28 750 000≈ $13 876 – $21 390 | 175 |
| 2018 | ₩16 800 000≈ $12 499 | ₩13 900 000 – ₩18 800 000≈ $10 342 – $13 987 | 316 |
| 2017 | ₩14 500 000≈ $10 788 | ₩11 900 000 – ₩16 700 000≈ $8 854 – $12 425 | 465 |
| 2016 | ₩13 990 000≈ $10 409 | ₩11 300 000 – ₩16 200 000≈ $8 407 – $12 053 | 179 |
| 2015 | ₩9 300 000≈ $6 919 | ₩7 920 000 – ₩11 500 000≈ $5 892 – $8 556 | 158 |
| 2014 | ₩8 300 000≈ $6 175 | ₩6 900 000 – ₩10 490 000≈ $5 134 – $7 805 | 237 |
| 2013 | ₩7 900 000≈ $5 878 | ₩6 410 000 – ₩9 500 000≈ $4 769 – $7 068 | 110 |
| 2012 | ₩6 900 000≈ $5 134 | ₩5 690 000 – ₩7 990 000≈ $4 233 – $5 945 | 97 |
| 2011 | ₩6 370 000≈ $4 739 | ₩4 990 000 – ₩8 390 000≈ $3 713 – $6 242 | 45 |
Kia Mohave: suallar və cavablar
- 2022 buraxılışlı Kia Mohave üçün hansı yürüş normaldır?
- Bu yaşda olan avtomobillərin yoxlanışda yürüşü adətən təxminən 81 000 km olur; yarısında 57 100 ilə 112 000 km arasındadır.
- İşlənmiş Kia Mohave avtomobillərində kuzov təmiri nə qədər tez-tez olur?
- Yoxlanılmış avtomobillərin 27% hissəsində xarici panellər dəyişdirilib və ya təmir edilib, 8,5% hissəsində isə daşıyıcı elementlər təmir edilib.
- Koreyada işlənmiş Kia Mohave neçəyədir?
- Son bir ildə 2021 buraxılışlı Kia Mohave adətən ₩30 350 000 (≈ $22 580) qiymətə satışa çıxarılıb; bu avtomobillərin yarısı ₩26 800 000 (≈ $19 939) ilə ₩34 900 000 (≈ $25 966) arasında.
- Yoxlayıcılar Kia Mohave avtomobillərində hansı problemləri tapır?
- Ən çox: Mühərrik yağının sızması (8,4%), Sürətlər qutusu yağının sızması (4,0%), Sükan hidrogücləndiricisi mayesinin sızması (3,8%).
Digər Kia modelləri
- CarnivalKoreyadan kənarda Sedona adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 115 552 · 2006–2026
- MorningKoreyadan kənarda Picanto adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 101 451 · 2004–2026
- K5Koreyadan kənarda Optima adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 83 170 · 2010–2026
- SorentoYoxlanılmış avtomobillər: 82 925 · 2002–2026
- RayYoxlanılmış avtomobillər: 71 984 · 2012–2026
- SportageYoxlanılmış avtomobillər: 63 072 · 2005–2026
- K7Koreyadan kənarda Cadenza adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 59 980 · 2010–2021
- K3Koreyadan kənarda Cerato adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 49 304 · 2012–2024
Konkret bir avtomobili yoxlayırsınız?
Yoxlanış qeydini, yürüş tarixçəsini və şəkilləri görmək üçün onun VIN kodunu daxil edin.
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinə əsaslanan statistika, hər avtomobil üçün bir qeyd. Həftəlik yenilənir; son yenilənmə: 4 noyabr 2026