Kia K7: Koreyada yürüş, təmirlər və qiymətlər
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinin bu model haqqında göstərdikləri.
Yoxlanışlar: 1 oktyabr 2018 – 3 noyabr 2026
Koreyadan kənarda Cadenza adı ilə satılır
- Yoxlanılmış avtomobillər
- 59 980
- İllik tipik yürüş
- 14 200 km
- Xarici panellər təmir edilib və ya dəyişdirilib
- 45%
- Kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmiri
- 13%
- Tipik satış qiymətləri
- ₩3 990 000 – ₩21 600 000
- ≈ $2 969 – $16 070
Yaşa görə yürüş
Yoxlanış zamanı odometr göstəriciləri, avtomobilin illərlə yaşına görə. Avtomobillərin yarısı göstərilən aralıqdadır.
| Yaş, il | Buraxılış ili | Tipik yürüş | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 11 200 km | 6 600 – 18 200 | 545 |
| 1 | 2025 | 23 000 km | 14 500 – 34 200 | 1 822 |
| 2 | 2024 | 37 300 km | 25 500 – 54 600 | 3 830 |
| 3 | 2023 | 59 500 km | 40 600 – 82 200 | 8 123 |
| 4 | 2022 | 71 500 km | 51 200 – 96 800 | 10 657 |
| 5 | 2021 | 80 700 km | 59 500 – 106 100 | 8 514 |
| 6 | 2020 | 90 800 km | 68 100 – 119 200 | 6 877 |
| 7 | 2019 | 103 700 km | 79 300 – 135 000 | 5 972 |
| 8 | 2018 | 113 700 km | 87 700 – 147 000 | 5 296 |
| 9 | 2017 | 124 800 km | 95 800 – 161 000 | 4 914 |
| 10 | 2016 | 132 900 km | 101 500 – 169 400 | 3 830 |
| 11 | 2015 | 138 600 km | 105 100 – 176 400 | 2 012 |
| 12 | 2014 | 142 800 km | 108 600 – 179 200 | 1 238 |
| 13 | 2013 | 146 900 km | 112 600 – 186 600 | 830 |
| 14 | 2012 | 147 800 km | 113 600 – 187 000 | 346 |
| 15 | 2011 | 144 500 km | 106 000 – 190 300 | 169 |
| 16 | 2010 | 154 200 km | 116 000 – 205 400 | 56 |
Bu yürüş normaldırmı?
Avtomobilin yürüşünü eyni yaşda olan digər Kia K7 avtomobilləri ilə müqayisə edin.
Yoxlanışda aşkar edilmiş kuzov təmirləri
Koreya yoxlanışı xarici panellərin (qapılar, qanadlar, kapot, baqaj qapağı) dəyişdirilməsini və ya təmirini kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmirindən ayrıca qeyd edir. Koreyada yalnız daşıyıcı elementlərin zədələnməsi qəza sayılır.
| Avtomobilin yaşı | Xarici panellər | Daşıyıcı elementlər | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 3 ilə qədər | 25% | 8,2% | 7 090 |
| 4–7 il | 42% | 12% | 17 158 |
| 8–11 il | 58% | 18% | 10 838 |
| 12 il və daha çox | 68% | 20% | 2 252 |
| Bütün yaşlar | 45% | 13% | 37 338 |
Yoxlayıcıların ən çox tapdığı problemlər
Bu problemi olan yoxlanılmış avtomobillərin payı. Sızmalara yüngül tərləmə də daxildir.
| Problem | Bütün yaşlar | 3 ilə qədər | 4–7 il | 8–11 il | 12 il və daha çox |
|---|---|---|---|---|---|
| Mühərrik yağının sızması | 11%Tərləmə deyil, real sızma: 1,3% | 4,7% | 10% | 18% | 17% |
| Ötürücü valın və ya ŞRUS-un nasazlığı | 2,2% | 0,8% | 3,0% | 1,9% | 1,0% |
| Mühərrikin işində nasazlıq | 1,3% | 1,3% | 1,8% | 0,3% | 0,5% |
| Sürətlər qutusu yağının sızması | 1,2%Tərləmə deyil, real sızma: 0,1% | 0,6% | 1,5% | 1,2% | 1,5% |
| Sükan idarəsinin nasazlığı | 1,0% | 1,2% | 1,1% | 0,5% | 1,4% |
Koreyada satış qiymətləri
Son bir ildə Cənubi Koreyada satışa çıxarılmış avtomobillərin qiymətləri, daşınma və gömrük xərcləri olmadan.
| Buraxılış ili | Tipik qiymət | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 2021 | ₩21 600 000≈ $16 070 | ₩19 000 000 – ₩23 600 000≈ $14 136 – $17 558 | 319 |
| 2020 | ₩19 600 000≈ $14 582 | ₩17 500 000 – ₩21 900 000≈ $13 020 – $16 294 | 1 881 |
| 2019 | ₩16 400 000≈ $12 202 | ₩13 880 000 – ₩19 000 000≈ $10 327 – $14 136 | 1 055 |
| 2018 | ₩13 600 000≈ $10 118 | ₩11 500 000 – ₩15 700 000≈ $8 556 – $11 681 | 1 067 |
| 2017 | ₩11 900 000≈ $8 854 | ₩9 800 000 – ₩13 900 000≈ $7 291 – $10 342 | 1 346 |
| 2016 | ₩9 900 000≈ $7 366 | ₩8 340 000 – ₩11 920 000≈ $6 205 – $8 868 | 1 551 |
| 2015 | ₩7 400 000≈ $5 506 | ₩6 080 000 – ₩8 700 000≈ $4 524 – $6 473 | 388 |
| 2014 | ₩6 600 000≈ $4 910 | ₩5 500 000 – ₩7 900 000≈ $4 092 – $5 878 | 262 |
| 2013 | ₩5 800 000≈ $4 315 | ₩4 900 000 – ₩6 850 000≈ $3 646 – $5 096 | 395 |
| 2012 | ₩4 700 000≈ $3 497 | ₩3 900 000 – ₩5 600 000≈ $2 902 – $4 166 | 185 |
| 2011 | ₩4 390 000≈ $3 266 | ₩3 690 000 – ₩5 300 000≈ $2 745 – $3 943 | 104 |
| 2010 | ₩3 990 000≈ $2 969 | ₩3 500 000 – ₩4 900 000≈ $2 604 – $3 646 | 61 |
Kia K7: suallar və cavablar
- 2022 buraxılışlı Kia K7 üçün hansı yürüş normaldır?
- Bu yaşda olan avtomobillərin yoxlanışda yürüşü adətən təxminən 71 500 km olur; yarısında 51 200 ilə 96 800 km arasındadır.
- İşlənmiş Kia K7 avtomobillərində kuzov təmiri nə qədər tez-tez olur?
- Yoxlanılmış avtomobillərin 45% hissəsində xarici panellər dəyişdirilib və ya təmir edilib, 13% hissəsində isə daşıyıcı elementlər təmir edilib.
- Koreyada işlənmiş Kia K7 neçəyədir?
- Son bir ildə 2020 buraxılışlı Kia K7 adətən ₩19 600 000 (≈ $14 582) qiymətə satışa çıxarılıb; bu avtomobillərin yarısı ₩17 500 000 (≈ $13 020) ilə ₩21 900 000 (≈ $16 294) arasında.
- Yoxlayıcılar Kia K7 avtomobillərində hansı problemləri tapır?
- Ən çox: Mühərrik yağının sızması (11%), Ötürücü valın və ya ŞRUS-un nasazlığı (2,2%), Mühərrikin işində nasazlıq (1,3%).
Digər Kia modelləri
- CarnivalKoreyadan kənarda Sedona adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 115 552 · 2006–2026
- MorningKoreyadan kənarda Picanto adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 101 451 · 2004–2026
- K5Koreyadan kənarda Optima adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 83 170 · 2010–2026
- SorentoYoxlanılmış avtomobillər: 82 925 · 2002–2026
- RayYoxlanılmış avtomobillər: 71 984 · 2012–2026
- SportageYoxlanılmış avtomobillər: 63 072 · 2005–2026
- K3Koreyadan kənarda Cerato adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 49 304 · 2012–2024
- BongoKoreyadan kənarda K2500 adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 46 466 · 2004–2026
Konkret bir avtomobili yoxlayırsınız?
Yoxlanış qeydini, yürüş tarixçəsini və şəkilləri görmək üçün onun VIN kodunu daxil edin.
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinə əsaslanan statistika, hər avtomobil üçün bir qeyd. Həftəlik yenilənir; son yenilənmə: 4 noyabr 2026