Chevrolet Impala: გარბენი, შეკეთებები და ფასები კორეაში
რას აჩვენებს სამხრეთ კორეაში ავტომობილების შემოწმების ჩანაწერები ამ მოდელის შესახებ.
შემოწმებები: 10 ოქტომბერი, 2018 – 30 ოქტომბერი, 2026
- შემოწმებული ავტომობილები
- 3 333
- ტიპური წლიური გარბენი
- 12 900 კმ
- გარე პანელები შეკეთებული ან შეცვლილი
- 42%
- ძარის მზიდი ელემენტების შეკეთება
- 7,2%
- ტიპური გაყიდვის ფასები
- ₩5 850 000 – ₩7 500 000
- ≈ $4 352 – $5 580
გარბენი ასაკის მიხედვით
ოდომეტრის ჩვენებები შემოწმებისას, ავტომობილის ასაკის (წლებში) მიხედვით. ავტომობილების ნახევარი ნაჩვენებ დიაპაზონშია.
| ასაკი, წელი | გამოშვების წელი | ტიპური გარბენი | ავტომობილების ნახევარი | ავტომობილები |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 2025 | 28 500 კმ | 18 800 – 35 200 | 66 |
| 2 | 2024 | 35 100 კმ | 25 100 – 49 900 | 226 |
| 3 | 2023 | 48 500 კმ | 35 300 – 68 600 | 457 |
| 4 | 2022 | 65 000 კმ | 47 300 – 88 500 | 631 |
| 5 | 2021 | 74 400 კმ | 55 300 – 95 600 | 522 |
| 6 | 2020 | 86 200 კმ | 64 200 – 110 200 | 475 |
| 7 | 2019 | 101 500 კმ | 75 200 – 128 400 | 391 |
| 8 | 2018 | 100 600 კმ | 78 600 – 130 400 | 348 |
| 9 | 2017 | 103 300 კმ | 83 900 – 136 000 | 335 |
| 10 | 2016 | 110 200 კმ | 87 100 – 153 400 | 251 |
| 11 | 2015 | 128 900 კმ | 105 700 – 159 800 | 45 |
ნორმალურია ეს გარბენი?
შეადარეთ ავტომობილის გარბენი იმავე ასაკის სხვა Chevrolet Impala ავტომობილებს.
შემოწმებისას აღმოჩენილი ძარის შეკეთებები
კორეული შემოწმება გარე პანელების (კარები, ფრთები, კაპოტი, საბარგულის სახურავი) შეცვლას ან შეკეთებას ძარის მზიდი ელემენტების შეკეთებისგან ცალკე აღრიცხავს. კორეაში ავარიად მხოლოდ მზიდი ელემენტების დაზიანება ითვლება.
| ავტომობილის ასაკი | გარე პანელები | მზიდი ელემენტები | ავტომობილები |
|---|---|---|---|
| 3 წლამდე | 24% | 6,0% | 200 |
| 4–7 წელი | 38% | 7,3% | 860 |
| 8–11 წელი | 53% | 7,4% | 632 |
| ყველა ასაკი | 42% | 7,2% | 1 693 |
რას პოულობენ შემმოწმებლები ყველაზე ხშირად
შემოწმებული ავტომობილების წილი, რომლებსაც ეს პრობლემა აქვს. ჟონვა მოიცავს მსუბუქ გაოფლიანებასაც.
| პრობლემა | ყველა ასაკი | 3 წლამდე | 4–7 წელი | 8–11 წელი |
|---|---|---|---|---|
| ძრავის ზეთის ჟონვა | 5,8%ნამდვილი ჟონვა და არა მხოლოდ გაოფლიანება: 0,9% | 3,5% | 6,5% | 5,0% |
| გადაცემათა კოლოფის გაუმართაობა | 1,4% | 3,9% | 1,4% | 0% |
| ძრავის მუშაობის გაუმართაობა | 1,2% | 1,0% | 1,5% | 0,6% |
გაყიდვის ფასები კორეაში
სამხრეთ კორეაში ბოლო ერთი წლის განმავლობაში გასაყიდად გამოტანილი ავტომობილების ფასები, ტრანსპორტირებისა და განბაჟების გარეშე.
| გამოშვების წელი | ტიპური ფასი | ავტომობილების ნახევარი | ავტომობილები |
|---|---|---|---|
| 2017 | ₩7 500 000≈ $5 580 | ₩5 880 000 – ₩8 900 000≈ $4 375 – $6 622 | 76 |
| 2016 | ₩7 200 000≈ $5 357 | ₩5 790 000 – ₩8 800 000≈ $4 308 – $6 547 | 257 |
| 2015 | ₩5 850 000≈ $4 352 | ₩5 040 000 – ₩7 450 000≈ $3 750 – $5 543 | 50 |
Chevrolet Impala: კითხვები და პასუხები
- რა გარბენია ნორმალური 2022 წლის Chevrolet Impala-ისთვის?
- ამ ასაკის ავტომობილებს შემოწმებისას ჩვეულებრივ დაახლოებით 65 000 კმ აქვთ; ნახევარს — 47 300–88 500 კმ.
- რამდენად ხშირად აქვს მეორად Chevrolet Impala-ს ძარის შეკეთება?
- შემოწმებული ავტომობილების 42%-ს გარე პანელები ჰქონდა შეცვლილი ან შეკეთებული, ხოლო 7,2%-ს — მზიდი ელემენტების შეკეთება.
- რა ღირს მეორადი Chevrolet Impala კორეაში?
- ბოლო ერთი წლის განმავლობაში 2016 წლის Chevrolet Impala ჩვეულებრივ ₩7 200 000 (≈ $5 357)-ად გამოჰქონდათ გასაყიდად; ამ ავტომობილების ნახევარი — ₩5 790 000 (≈ $4 308)-დან ₩8 800 000 (≈ $6 547)-მდე.
- რა პრობლემებს პოულობენ შემმოწმებლები Chevrolet Impala-ზე?
- ყველაზე ხშირად: ძრავის ზეთის ჟონვა (5,8%), გადაცემათა კოლოფის გაუმართაობა (1,4%), ძრავის მუშაობის გაუმართაობა (1,2%).
Chevrolet-ის სხვა მოდელები
- Sparkშემოწმებული ავტომობილები: 70 439 · 2011–2022
- Malibuშემოწმებული ავტომობილები: 25 007 · 2012–2022
- Traxშემოწმებული ავტომობილები: 18 939 · 2013–2026
- Cruzeშემოწმებული ავტომობილები: 16 178 · 2011–2018
- Orlandoშემოწმებული ავტომობილები: 12 122 · 2011–2018
- Trailblazerშემოწმებული ავტომობილები: 7 418 · 2020–2026
- Captivaშემოწმებული ავტომობილები: 4 486 · 2011–2018
- Alpheonშემოწმებული ავტომობილები: 2 989 · 2011–2015
კონკრეტულ ავტომობილს ამოწმებთ?
შეიყვანეთ მისი VIN, რომ ნახოთ შემოწმების ჩანაწერი, გარბენის ისტორია და ფოტოები.
სტატისტიკა სამხრეთ კორეაში ავტომობილების შემოწმების ჩანაწერების მიხედვით, თითო ჩანაწერი თითო ავტომობილზე. ახლდება ყოველკვირეულად; ბოლო განახლება: 4 ნოემბერი, 2026