Ford Mustang: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 5 octombrie 2018 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 2 974
- Kilometraj tipic pe an
- 10 200 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 41 %
- Reparații structurale
- 8,4 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩15 900 000 – ₩52 900 000
- ≈ $11 830 – $39 358
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 5 500 km | 2 400 – 7 700 | 43 |
| 1 | 2025 | 11 600 km | 7 300 – 19 000 | 261 |
| 2 | 2024 | 22 100 km | 14 800 – 33 100 | 426 |
| 3 | 2023 | 36 900 km | 24 800 – 50 500 | 474 |
| 4 | 2022 | 47 400 km | 35 600 – 63 200 | 479 |
| 5 | 2021 | 62 200 km | 45 700 – 79 300 | 491 |
| 6 | 2020 | 70 200 km | 53 500 – 89 400 | 498 |
| 7 | 2019 | 82 700 km | 62 100 – 106 300 | 390 |
| 8 | 2018 | 92 500 km | 73 400 – 112 300 | 306 |
| 9 | 2017 | 98 700 km | 78 100 – 124 700 | 212 |
| 10 | 2016 | 107 700 km | 86 600 – 132 100 | 152 |
| 11 | 2015 | 106 200 km | 82 600 – 131 900 | 104 |
| 12 | 2014 | 129 200 km | 92 300 – 151 700 | 43 |
| 13 | 2013 | 117 200 km | 94 600 – 145 900 | 43 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Ford Mustang de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 18 % | 3,7 % | 646 |
| 4–7 ani | 41 % | 8,8 % | 1 211 |
| 8–11 ani | 61 % | 11 % | 649 |
| 12 ani și peste | 69 % | 16 % | 147 |
| Toate vechimile | 41 % | 8,4 % | 2 653 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 5,4 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,5 % | 0,8 % | 5,1 % | 8,1 % | 21 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2024 | ₩52 900 000≈ $39 358 | ₩47 950 000 – ₩63 200 000≈ $35 675 – $47 021 | 83 |
| 2022 | ₩34 990 000≈ $26 033 | ₩31 500 000 – ₩45 000 000≈ $23 436 – $33 480 | 61 |
| 2021 | ₩29 500 000≈ $21 948 | ₩26 800 000 – ₩32 850 000≈ $19 939 – $24 440 | 60 |
| 2020 | ₩28 800 000≈ $21 427 | ₩23 800 000 – ₩36 000 000≈ $17 707 – $26 784 | 73 |
| 2019 | ₩25 350 000≈ $18 860 | ₩22 150 000 – ₩33 050 000≈ $16 480 – $24 589 | 124 |
| 2018 | ₩20 850 000≈ $15 512 | ₩18 280 000 – ₩23 570 000≈ $13 600 – $17 536 | 64 |
| 2017 | ₩19 100 000≈ $14 210 | ₩16 320 000 – ₩24 650 000≈ $12 142 – $18 340 | 90 |
| 2016 | ₩16 000 000≈ $11 904 | ₩13 800 000 – ₩22 250 000≈ $10 267 – $16 554 | 59 |
| 2015 | ₩15 900 000≈ $11 830 | ₩13 900 000 – ₩22 490 000≈ $10 342 – $16 733 | 61 |
Ford Mustang: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Ford Mustang din 2020?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 70 200 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 53 500 și 89 400 km.
- Cât de des are un Ford Mustang second-hand reparații de caroserie?
- 41 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 8,4 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Ford Mustang second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Ford Mustang din 2019 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩25 350 000 (≈ $18 860); jumătate dintre aceste mașini, între ₩22 150 000 (≈ $16 480) și ₩33 050 000 (≈ $24 589).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Ford Mustang?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (5,4 %).
Alte modele Ford
- ExplorerMașini inspectate: 9 076 · 2011–2025
- TaurusMașini inspectate: 1 121 · 2010–2017
- MondeoMașini inspectate: 692 · 2015–2020
- F-150Mașini inspectate: 444 · 2011–2019
- RangerMașini inspectate: 418 · 2021–2024
- EscapeMașini inspectate: 372 · 2008–2015
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026