Chevrolet Captiva: пробег, ремонти и цени в Корея
Какво показват данните от прегледите на автомобили в Южна Корея за този модел.
Прегледи от 1 октомври 2018 г. до 2 ноември 2026 г.
- Прегледани автомобили
- 4 486
- Типичен годишен пробег
- 12 300 км
- Ремонтирани или сменени външни панели
- 42%
- Ремонт на носещи елементи на каросерията
- 12%
- Типични продажни цени
- ₩3 440 000 – ₩7 500 000
- ≈ $2 559 – $5 580
Пробег според възрастта
Показания на километража при прегледа според възрастта на автомобила в години. Половината от автомобилите са в посочения диапазон.
| Възраст, години | Година на модела | Типичен пробег | Половината от автомобилите | Автомобили |
|---|---|---|---|---|
| 2 | 2024 | 34 000 км | 24 900 – 45 600 | 53 |
| 3 | 2023 | 50 000 км | 37 100 – 72 900 | 140 |
| 4 | 2022 | 53 800 км | 38 800 – 80 500 | 357 |
| 5 | 2021 | 72 300 км | 55 300 – 95 500 | 481 |
| 6 | 2020 | 87 600 км | 66 400 – 111 000 | 530 |
| 7 | 2019 | 98 700 км | 76 900 – 123 400 | 543 |
| 8 | 2018 | 111 500 км | 86 100 – 141 200 | 543 |
| 9 | 2017 | 114 300 км | 90 800 – 148 400 | 526 |
| 10 | 2016 | 123 900 км | 99 000 – 155 400 | 527 |
| 11 | 2015 | 133 700 км | 104 600 – 165 400 | 430 |
| 12 | 2014 | 139 100 км | 109 600 – 167 700 | 312 |
| 13 | 2013 | 139 000 км | 112 400 – 160 000 | 153 |
| 14 | 2012 | 137 800 км | 111 700 – 169 800 | 69 |
Нормален ли е този пробег?
Сравнете пробега на автомобила с други Chevrolet Captiva на същата възраст.
Ремонти на каросерията, открити при прегледа
Корейските прегледи отбелязват смяната или ремонта на външни панели (врати, калници, преден капак, капак на багажника) отделно от ремонта на носещи елементи на каросерията. В Корея за катастрофа се смята само увреждането на носещите елементи.
| Възраст на автомобила | Външни панели | Носещи елементи | Автомобили |
|---|---|---|---|
| До 3 години | 26% | 6,5% | 31 |
| 4–7 години | 34% | 10% | 676 |
| 8–11 години | 43% | 13% | 1 437 |
| 12 и повече години | 50% | 13% | 485 |
| Всички възрасти | 42% | 12% | 2 629 |
Какво откриват най-често при прегледа
Дял на прегледаните автомобили с този проблем. Течовете включват и леко запотяване.
| Проблем | Всички възрасти | До 3 години | 4–7 години | 8–11 години | 12 и повече години |
|---|---|---|---|---|---|
| Теч на моторно масло | 20%Истински теч, а не само запотяване: 3,4% | 9,4% | 15% | 21% | 26% |
| Теч на течност от хидравличния усилвател на волана | 5,3%Истински теч, а не само запотяване: 0,9% | — | 2,6% | 5,6% | 11% |
| Теч на масло от скоростната кутия | 2,2%Истински теч, а не само запотяване: 0,5% | 6,3% | 1,2% | 2,1% | 4,9% |
| Неизправност в работата на двигателя | 1,3% | 3,1% | 1,2% | 0,7% | 3,6% |
Продажни цени в Корея
Цени на автомобили, обявени за продажба в Южна Корея през последната година, без транспорт и мито.
| Година на модела | Типична цена | Половината от автомобилите | Автомобили |
|---|---|---|---|
| 2018 | ₩7 500 000≈ $5 580 | ₩6 200 000 – ₩8 800 000≈ $4 613 – $6 547 | 33 |
| 2016 | ₩7 000 000≈ $5 208 | ₩5 900 000 – ₩8 290 000≈ $4 390 – $6 168 | 85 |
| 2015 | ₩4 700 000≈ $3 497 | ₩3 860 000 – ₩5 550 000≈ $2 872 – $4 129 | 139 |
| 2014 | ₩4 200 000≈ $3 125 | ₩3 500 000 – ₩4 850 000≈ $2 604 – $3 608 | 99 |
| 2013 | ₩3 900 000≈ $2 902 | ₩3 490 000 – ₩4 980 000≈ $2 597 – $3 705 | 78 |
| 2012 | ₩3 440 000≈ $2 559 | ₩2 960 000 – ₩3 980 000≈ $2 202 – $2 961 | 40 |
Chevrolet Captiva: въпроси и отговори
- Какъв пробег е нормален за Chevrolet Captiva от 2019 г.?
- Автомобилите на тази възраст обикновено имат около 98 700 км при прегледа; половината от тях — между 76 900 и 123 400 км.
- Колко често употребяван Chevrolet Captiva има ремонт на каросерията?
- 42% от прегледаните автомобили са имали сменени или ремонтирани външни панели, а 12% — ремонт на носещи елементи.
- Колко струва употребяван Chevrolet Captiva в Корея?
- През последната година Chevrolet Captiva от 2015 г. обикновено е обявяван за ₩4 700 000 (≈ $3 497); половината от тези автомобили — между ₩3 860 000 (≈ $2 872) и ₩5 550 000 (≈ $4 129).
- Какви проблеми откриват при прегледа на Chevrolet Captiva?
- Най-често: Теч на моторно масло (20%), Теч на течност от хидравличния усилвател на волана (5,3%), Теч на масло от скоростната кутия (2,2%).
Други модели на Chevrolet
- SparkПрегледани автомобили: 70 439 · 2011–2022
- MalibuПрегледани автомобили: 25 007 · 2012–2022
- TraxПрегледани автомобили: 18 939 · 2013–2026
- CruzeПрегледани автомобили: 16 178 · 2011–2018
- OrlandoПрегледани автомобили: 12 122 · 2011–2018
- TrailblazerПрегледани автомобили: 7 418 · 2020–2026
- ImpalaПрегледани автомобили: 3 333 · 2015–2019
- AlpheonПрегледани автомобили: 2 989 · 2011–2015
Проверявате конкретен автомобил?
Въведете неговия VIN, за да видите данните от прегледа, историята на пробега и снимките.
Статистика по данни от прегледи на автомобили в Южна Корея, един запис на автомобил. Обновява се всяка седмица; последно обновяване: 4 ноември 2026 г.