Maserati Levante: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 18 martie 2019 până în 31 octombrie 2026
- Mașini inspectate
- 1 303
- Kilometraj tipic pe an
- 9 900 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 29 %
- Reparații structurale
- 3,1 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩26 000 000 – ₩39 000 000
- ≈ $19 344 – $29 016
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 3 600 km | 2 300 – 5 500 | 60 |
| 1 | 2025 | 4 300 km | 2 300 – 7 100 | 251 |
| 2 | 2024 | 9 400 km | 2 900 – 27 000 | 187 |
| 3 | 2023 | 41 300 km | 24 600 – 63 800 | 179 |
| 4 | 2022 | 52 400 km | 36 900 – 72 400 | 199 |
| 5 | 2021 | 66 400 km | 48 000 – 90 500 | 192 |
| 6 | 2020 | 77 400 km | 56 400 – 98 700 | 222 |
| 7 | 2019 | 93 200 km | 68 600 – 128 100 | 151 |
| 8 | 2018 | 103 600 km | 80 500 – 131 100 | 134 |
| 9 | 2017 | 116 100 km | 92 800 – 130 500 | 92 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Maserati Levante de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 12 % | 1,8 % | 489 |
| 4–7 ani | 34 % | 4,1 % | 542 |
| 8–11 ani | 51 % | 3,8 % | 212 |
| Toate vechimile | 29 % | 3,1 % | 1 243 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani |
|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 4,1 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,4 % | 1,7 % | 6,1 % | 7,3 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2020 | ₩39 000 000≈ $29 016 | ₩35 490 000 – ₩49 500 000≈ $26 405 – $36 828 | 69 |
| 2019 | ₩35 000 000≈ $26 040 | ₩31 350 000 – ₩42 400 000≈ $23 324 – $31 546 | 59 |
| 2018 | ₩29 000 000≈ $21 576 | ₩25 500 000 – ₩34 250 000≈ $18 972 – $25 482 | 67 |
| 2017 | ₩26 000 000≈ $19 344 | ₩23 240 000 – ₩29 900 000≈ $17 291 – $22 246 | 87 |
Maserati Levante: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Maserati Levante din 2025?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 4 300 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 2 300 și 7 100 km.
- Cât de des are un Maserati Levante second-hand reparații de caroserie?
- 29 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 3,1 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Maserati Levante second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Maserati Levante din 2017 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩26 000 000 (≈ $19 344); jumătate dintre aceste mașini, între ₩23 240 000 (≈ $17 291) și ₩29 900 000 (≈ $22 246).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Maserati Levante?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (4,1 %).
Alte modele Maserati
Toate modelele MaseratiVerifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026