Bentley Flying Spur: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 18 februarie 2019 până în 3 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 464
- Kilometraj tipic pe an
- 8 900 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 43 %
- Reparații structurale
- 7,7 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩199 000 000
- ≈ $148 056
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 2025 | 6 300 km | 2 400 – 10 000 | 32 |
| 2 | 2024 | 15 300 km | 5 800 – 26 700 | 34 |
| 3 | 2023 | 32 600 km | 24 400 – 42 900 | 46 |
| 4 | 2022 | 32 700 km | 22 600 – 57 800 | 62 |
| 5 | 2021 | 46 200 km | 30 700 – 65 900 | 47 |
| 6 | 2020 | 69 800 km | 50 300 – 98 500 | 43 |
| 7 | 2019 | 85 900 km | 63 800 – 107 200 | 34 |
| 8 | 2018 | 91 800 km | 53 700 – 120 100 | 44 |
| 10 | 2016 | 110 000 km | 82 700 – 150 500 | 35 |
| 11 | 2015 | 113 700 km | 82 500 – 136 100 | 38 |
| 12 | 2014 | 128 400 km | 119 500 – 164 500 | 33 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Bentley Flying Spur de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 7,5 % | 3,2 % | 93 |
| 4–7 ani | 41 % | 5,6 % | 143 |
| 8–11 ani | 55 % | 7,5 % | 120 |
| 12 ani și peste | 67 % | 16 % | 88 |
| Toate vechimile | 43 % | 7,7 % | 444 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 13 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 3,1 % | 0 % | 4,3 % | 19 % | 34 % |
| Defect al planetarei sau al articulației homocinetice | 1,8 % | 0 % | 1,1 % | 1,2 % | 6,0 % |
| Defect în funcționarea motorului | 1,2 % | 0 % | 0 % | 1,2 % | 4,5 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2022 | ₩199 000 000≈ $148 056 | ₩176 500 000 – ₩219 000 000≈ $131 316 – $162 936 | 35 |
Bentley Flying Spur: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Bentley Flying Spur din 2022?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 32 700 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 22 600 și 57 800 km.
- Cât de des are un Bentley Flying Spur second-hand reparații de caroserie?
- 43 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 7,7 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Bentley Flying Spur second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Bentley Flying Spur din 2022 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩199 000 000 (≈ $148 056); jumătate dintre aceste mașini, între ₩176 500 000 (≈ $131 316) și ₩219 000 000 (≈ $162 936).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Bentley Flying Spur?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (13 %), Defect al planetarei sau al articulației homocinetice (1,8 %), Defect în funcționarea motorului (1,2 %).
Alte modele Bentley
Toate modelele BentleyVerifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026