Bentley Continental: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 16 noiembrie 2018 până în 2 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 428
- Kilometraj tipic pe an
- 6 200 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 35 %
- Reparații structurale
- 6,4 %
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 2025 | 3 500 km | 1 600 – 9 900 | 34 |
| 2 | 2024 | 12 900 km | 7 200 – 19 900 | 46 |
| 3 | 2023 | 12 600 km | 9 100 – 18 400 | 37 |
| 4 | 2022 | 21 800 km | 13 700 – 40 500 | 44 |
| 5 | 2021 | 36 400 km | 27 100 – 56 700 | 46 |
| 6 | 2020 | 49 100 km | 31 100 – 66 600 | 54 |
| 7 | 2019 | 55 500 km | 42 100 – 68 600 | 49 |
| 8 | 2018 | 69 300 km | 55 900 – 82 200 | 44 |
| 9 | 2017 | 75 700 km | 59 000 – 97 000 | 31 |
| 10 | 2016 | 88 300 km | 68 300 – 118 000 | 37 |
| 11 | 2015 | 74 000 km | 57 400 – 101 300 | 32 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Bentley Continental de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 6,0 % | 2,0 % | 100 |
| 4–7 ani | 25 % | 2,3 % | 130 |
| 8–11 ani | 63 % | 6,3 % | 96 |
| 12 ani și peste | 55 % | 19 % | 80 |
| Toate vechimile | 35 % | 6,4 % | 406 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 5,0 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 1,6 % | 0 % | 2,9 % | 4,0 % | 18 % |
Bentley Continental: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Bentley Continental din 2020?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 49 100 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 31 100 și 66 600 km.
- Cât de des are un Bentley Continental second-hand reparații de caroserie?
- 35 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 6,4 % aveau reparații structurale.
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Bentley Continental?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (5,0 %).
Alte modele Bentley
Toate modelele BentleyVerifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026