Audi A7: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 24 decembrie 2016 până în 2 noiembrie 2026
- Mașini inspectate
- 4 302
- Kilometraj tipic pe an
- 14 100 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 42 %
- Reparații structurale
- 4,8 %
- Prețuri de vânzare tipice
- ₩8 900 000 – ₩49 900 000
- ≈ $6 622 – $37 126
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 5 300 km | 3 800 – 9 800 | 45 |
| 1 | 2025 | 15 700 km | 10 000 – 23 100 | 182 |
| 2 | 2024 | 28 400 km | 18 900 – 40 600 | 195 |
| 3 | 2023 | 47 900 km | 34 900 – 68 100 | 323 |
| 4 | 2022 | 70 200 km | 51 000 – 92 100 | 532 |
| 5 | 2021 | 85 800 km | 64 000 – 110 000 | 716 |
| 6 | 2020 | 102 000 km | 74 700 – 134 600 | 637 |
| 7 | 2019 | 121 400 km | 92 600 – 152 600 | 588 |
| 8 | 2018 | 125 700 km | 99 000 – 165 100 | 517 |
| 9 | 2017 | 129 800 km | 102 500 – 165 200 | 532 |
| 10 | 2016 | 138 800 km | 116 000 – 174 600 | 408 |
| 11 | 2015 | 148 400 km | 118 900 – 180 400 | 331 |
| 12 | 2014 | 142 700 km | 113 400 – 181 300 | 169 |
| 13 | 2013 | 141 900 km | 113 200 – 179 800 | 85 |
| 14 | 2012 | 150 400 km | 111 800 – 184 400 | 36 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Audi A7 de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 19 % | 2,7 % | 519 |
| 4–7 ani | 35 % | 4,3 % | 1 650 |
| 8–11 ani | 54 % | 6,3 % | 1 403 |
| 12 ani și peste | 65 % | 4,8 % | 271 |
| Toate vechimile | 42 % | 4,8 % | 3 843 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 14 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 3,0 % | 1,0 % | 14 % | 21 % | 17 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 1,8 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,4 % | 0 % | 1,2 % | 2,8 % | 5,6 % |
Prețuri de vânzare în Coreea
Prețurile mașinilor scoase la vânzare în Coreea de Sud în ultimul an, fără transport și vamă.
| Anul modelului | Preț tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|
| 2022 | ₩49 900 000≈ $37 126 | ₩44 800 000 – ₩53 920 000≈ $33 331 – $40 116 | 60 |
| 2021 | ₩42 900 000≈ $31 918 | ₩38 470 000 – ₩47 580 000≈ $28 622 – $35 400 | 116 |
| 2020 | ₩40 500 000≈ $30 132 | ₩37 490 000 – ₩44 900 000≈ $27 893 – $33 406 | 138 |
| 2016 | ₩16 500 000≈ $12 276 | ₩14 800 000 – ₩19 900 000≈ $11 011 – $14 806 | 115 |
| 2015 | ₩14 900 000≈ $11 086 | ₩12 020 000 – ₩18 880 000≈ $8 943 – $14 047 | 118 |
| 2014 | ₩11 000 000≈ $8 184 | ₩9 000 000 – ₩12 970 000≈ $6 696 – $9 650 | 62 |
| 2013 | ₩9 950 000≈ $7 403 | ₩8 520 000 – ₩12 480 000≈ $6 339 – $9 285 | 42 |
| 2012 | ₩8 900 000≈ $6 622 | ₩7 000 000 – ₩11 200 000≈ $5 208 – $8 333 | 40 |
Audi A7: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Audi A7 din 2021?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 85 800 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 64 000 și 110 000 km.
- Cât de des are un Audi A7 second-hand reparații de caroserie?
- 42 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 4,8 % aveau reparații structurale.
- Cât costă un Audi A7 second-hand în Coreea?
- În ultimul an, un Audi A7 din 2020 a fost scos de obicei la vânzare cu ₩40 500 000 (≈ $30 132); jumătate dintre aceste mașini, între ₩37 490 000 (≈ $27 893) și ₩44 900 000 (≈ $33 406).
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Audi A7?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (14 %), Scurgere de ulei de transmisie (1,8 %).
Alte modele Audi
- A6Mașini inspectate: 16 218 · 2006–2026
- A4Mașini inspectate: 5 282 · 2007–2023
- Q5Mașini inspectate: 2 752 · 2010–2025
- A5Mașini inspectate: 2 589 · 2009–2025
- A8Mașini inspectate: 2 493 · 2006–2023
- Q7Mașini inspectate: 2 481 · 2007–2023
- A3Mașini inspectate: 1 965 · 2009–2025
- Q3Mașini inspectate: 1 569 · 2012–2025
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026