SsangYong Korando: Koreyada yürüş, təmirlər və qiymətlər
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinin bu model haqqında göstərdikləri.
Yoxlanışlar: 15 may 2011 – 3 noyabr 2026
- Yoxlanılmış avtomobillər
- 17 615
- İllik tipik yürüş
- 12 700 km
- Xarici panellər təmir edilib və ya dəyişdirilib
- 42%
- Kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmiri
- 8,9%
- Tipik satış qiymətləri
- ₩3 500 000 – ₩20 950 000
- ≈ $2 604 – $15 587
Yaşa görə yürüş
Yoxlanış zamanı odometr göstəriciləri, avtomobilin illərlə yaşına görə. Avtomobillərin yarısı göstərilən aralıqdadır.
| Yaş, il | Buraxılış ili | Tipik yürüş | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 9 000 km | 5 100 – 14 300 | 397 |
| 1 | 2025 | 19 100 km | 12 600 – 28 700 | 887 |
| 2 | 2024 | 32 700 km | 21 700 – 48 300 | 1 193 |
| 3 | 2023 | 47 300 km | 33 100 – 66 800 | 1 530 |
| 4 | 2022 | 62 900 km | 45 300 – 84 600 | 1 893 |
| 5 | 2021 | 74 700 km | 54 900 – 98 700 | 1 993 |
| 6 | 2020 | 82 200 km | 62 400 – 106 400 | 1 836 |
| 7 | 2019 | 98 700 km | 74 200 – 126 900 | 1 660 |
| 8 | 2018 | 108 700 km | 84 900 – 142 700 | 1 443 |
| 9 | 2017 | 121 700 km | 93 000 – 155 400 | 1 657 |
| 10 | 2016 | 130 100 km | 100 900 – 164 000 | 1 256 |
| 11 | 2015 | 135 400 km | 101 900 – 169 400 | 987 |
| 12 | 2014 | 141 000 km | 108 800 – 174 600 | 662 |
| 13 | 2013 | 138 700 km | 111 600 – 167 800 | 353 |
| 14 | 2012 | 147 300 km | 111 900 – 182 100 | 180 |
| 15 | 2011 | 164 100 km | 128 400 – 199 800 | 63 |
| 16 | 2010 | 160 500 km | 111 100 – 184 100 | 51 |
| 17 | 2009 | 162 800 km | 116 500 – 227 700 | 38 |
Bu yürüş normaldırmı?
Avtomobilin yürüşünü eyni yaşda olan digər SsangYong Korando avtomobilləri ilə müqayisə edin.
Yoxlanışda aşkar edilmiş kuzov təmirləri
Koreya yoxlanışı xarici panellərin (qapılar, qanadlar, kapot, baqaj qapağı) dəyişdirilməsini və ya təmirini kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmirindən ayrıca qeyd edir. Koreyada yalnız daşıyıcı elementlərin zədələnməsi qəza sayılır.
| Avtomobilin yaşı | Xarici panellər | Daşıyıcı elementlər | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 3 ilə qədər | 22% | 5,1% | 1 652 |
| 4–7 il | 39% | 8,0% | 3 875 |
| 8–11 il | 50% | 11% | 4 118 |
| 12 il və daha çox | 51% | 10% | 1 317 |
| Bütün yaşlar | 42% | 8,9% | 10 962 |
Yoxlayıcıların ən çox tapdığı problemlər
Bu problemi olan yoxlanılmış avtomobillərin payı. Sızmalara yüngül tərləmə də daxildir.
| Problem | Bütün yaşlar | 3 ilə qədər | 4–7 il | 8–11 il | 12 il və daha çox |
|---|---|---|---|---|---|
| Mühərrik yağının sızması | 13%Tərləmə deyil, real sızma: 1,6% | 2,1% | 11% | 17% | 38% |
| Sürətlər qutusu yağının sızması | 4,1%Tərləmə deyil, real sızma: 0,5% | 1,1% | 2,9% | 4,5% | 16% |
| Sükan hidrogücləndiricisi mayesinin sızması | 3,3%Tərləmə deyil, real sızma: 0,5% | 0,1% | 2,1% | 3,9% | 15% |
| Ötürücü valın və ya ŞRUS-un nasazlığı | 2,4% | 0,8% | 0,8% | 3,7% | 8,6% |
Koreyada satış qiymətləri
Son bir ildə Cənubi Koreyada satışa çıxarılmış avtomobillərin qiymətləri, daşınma və gömrük xərcləri olmadan.
| Buraxılış ili | Tipik qiymət | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 2024 | ₩20 950 000≈ $15 587 | ₩19 550 000 – ₩22 780 000≈ $14 545 – $16 948 | 34 |
| 2023 | ₩17 900 000≈ $13 318 | ₩16 800 000 – ₩19 700 000≈ $12 499 – $14 657 | 63 |
| 2022 | ₩16 450 000≈ $12 239 | ₩14 900 000 – ₩18 520 000≈ $11 086 – $13 779 | 232 |
| 2021 | ₩15 200 000≈ $11 309 | ₩13 900 000 – ₩16 900 000≈ $10 342 – $12 574 | 355 |
| 2020 | ₩14 340 000≈ $10 669 | ₩12 900 000 – ₩15 900 000≈ $9 598 – $11 830 | 394 |
| 2019 | ₩12 000 000≈ $8 928 | ₩10 200 000 – ₩13 800 000≈ $7 589 – $10 267 | 341 |
| 2018 | ₩7 990 000≈ $5 945 | ₩7 150 000 – ₩9 500 000≈ $5 320 – $7 068 | 147 |
| 2017 | ₩7 800 000≈ $5 803 | ₩6 300 000 – ₩9 000 000≈ $4 687 – $6 696 | 428 |
| 2016 | ₩6 700 000≈ $4 985 | ₩5 270 000 – ₩8 000 000≈ $3 921 – $5 952 | 395 |
| 2015 | ₩4 990 000≈ $3 713 | ₩3 960 000 – ₩6 480 000≈ $2 946 – $4 821 | 414 |
| 2014 | ₩4 200 000≈ $3 125 | ₩3 300 000 – ₩5 500 000≈ $2 455 – $4 092 | 364 |
| 2013 | ₩3 900 000≈ $2 902 | ₩3 200 000 – ₩4 900 000≈ $2 381 – $3 646 | 250 |
| 2012 | ₩3 500 000≈ $2 604 | ₩2 800 000 – ₩4 300 000≈ $2 083 – $3 199 | 123 |
SsangYong Korando: suallar və cavablar
- 2021 buraxılışlı SsangYong Korando üçün hansı yürüş normaldır?
- Bu yaşda olan avtomobillərin yoxlanışda yürüşü adətən təxminən 74 700 km olur; yarısında 54 900 ilə 98 700 km arasındadır.
- İşlənmiş SsangYong Korando avtomobillərində kuzov təmiri nə qədər tez-tez olur?
- Yoxlanılmış avtomobillərin 42% hissəsində xarici panellər dəyişdirilib və ya təmir edilib, 8,9% hissəsində isə daşıyıcı elementlər təmir edilib.
- Koreyada işlənmiş SsangYong Korando neçəyədir?
- Son bir ildə 2017 buraxılışlı SsangYong Korando adətən ₩7 800 000 (≈ $5 803) qiymətə satışa çıxarılıb; bu avtomobillərin yarısı ₩6 300 000 (≈ $4 687) ilə ₩9 000 000 (≈ $6 696) arasında.
- Yoxlayıcılar SsangYong Korando avtomobillərində hansı problemləri tapır?
- Ən çox: Mühərrik yağının sızması (13%), Sürətlər qutusu yağının sızması (4,1%), Sükan hidrogücləndiricisi mayesinin sızması (3,3%).
Digər SsangYong modelləri
- TivoliYoxlanılmış avtomobillər: 40 295 · 2015–2026
- Rexton SportsYoxlanılmış avtomobillər: 16 207 · 2018–2025
- RextonYoxlanılmış avtomobillər: 14 868 · 2002–2025
- Korando SportsYoxlanılmış avtomobillər: 10 772 · 2012–2018
- TorresYoxlanılmış avtomobillər: 5 701 · 2022–2026
- Korando TurismoYoxlanılmış avtomobillər: 4 728 · 2013–2019
- ChairmanYoxlanılmış avtomobillər: 2 956 · 2004–2017
- Actyon SportsYoxlanılmış avtomobillər: 1 465 · 2006–2011
Konkret bir avtomobili yoxlayırsınız?
Yoxlanış qeydini, yürüş tarixçəsini və şəkilləri görmək üçün onun VIN kodunu daxil edin.
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinə əsaslanan statistika, hər avtomobil üçün bir qeyd. Həftəlik yenilənir; son yenilənmə: 4 noyabr 2026