Renault Samsung SM7: Koreyada yürüş, təmirlər və qiymətlər
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinin bu model haqqında göstərdikləri.
Yoxlanışlar: 2 oktyabr 2018 – 3 noyabr 2026
- Yoxlanılmış avtomobillər
- 10 108
- İllik tipik yürüş
- 11 500 km
- Xarici panellər təmir edilib və ya dəyişdirilib
- 57%
- Kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmiri
- 15%
- Tipik satış qiymətləri
- ₩2 500 000 – ₩8 700 000
- ≈ $1 860 – $6 473
Yaşa görə yürüş
Yoxlanış zamanı odometr göstəriciləri, avtomobilin illərlə yaşına görə. Avtomobillərin yarısı göstərilən aralıqdadır.
| Yaş, il | Buraxılış ili | Tipik yürüş | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 2025 | 24 200 km | 12 800 – 48 600 | 93 |
| 2 | 2024 | 35 100 km | 23 400 – 47 400 | 210 |
| 3 | 2023 | 49 900 km | 34 000 – 69 500 | 484 |
| 4 | 2022 | 63 000 km | 46 400 – 85 500 | 644 |
| 5 | 2021 | 76 200 km | 54 000 – 96 800 | 716 |
| 6 | 2020 | 85 200 km | 61 600 – 109 300 | 695 |
| 7 | 2019 | 93 200 km | 69 400 – 119 800 | 833 |
| 8 | 2018 | 104 500 km | 80 400 – 136 500 | 1 011 |
| 9 | 2017 | 114 100 km | 87 800 – 143 700 | 1 102 |
| 10 | 2016 | 124 600 km | 95 300 – 162 700 | 1 094 |
| 11 | 2015 | 131 600 km | 102 300 – 168 100 | 999 |
| 12 | 2014 | 136 900 km | 105 100 – 174 100 | 859 |
| 13 | 2013 | 148 000 km | 113 900 – 181 500 | 798 |
| 14 | 2012 | 141 000 km | 108 500 – 173 500 | 648 |
| 15 | 2011 | 142 300 km | 108 300 – 172 000 | 423 |
| 16 | 2010 | 138 000 km | 104 000 – 169 000 | 251 |
| 17 | 2009 | 131 100 km | 96 500 – 161 600 | 130 |
| 18 | 2008 | 122 400 km | 82 500 – 174 000 | 57 |
Bu yürüş normaldırmı?
Avtomobilin yürüşünü eyni yaşda olan digər Renault Samsung SM7 avtomobilləri ilə müqayisə edin.
Yoxlanışda aşkar edilmiş kuzov təmirləri
Koreya yoxlanışı xarici panellərin (qapılar, qanadlar, kapot, baqaj qapağı) dəyişdirilməsini və ya təmirini kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmirindən ayrıca qeyd edir. Koreyada yalnız daşıyıcı elementlərin zədələnməsi qəza sayılır.
| Avtomobilin yaşı | Xarici panellər | Daşıyıcı elementlər | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 3 ilə qədər | 31% | 9,2% | 250 |
| 4–7 il | 47% | 14% | 1 090 |
| 8–11 il | 58% | 14% | 2 575 |
| 12 il və daha çox | 63% | 17% | 2 647 |
| Bütün yaşlar | 57% | 15% | 6 562 |
Yoxlayıcıların ən çox tapdığı problemlər
Bu problemi olan yoxlanılmış avtomobillərin payı. Sızmalara yüngül tərləmə də daxildir.
| Problem | Bütün yaşlar | 3 ilə qədər | 4–7 il | 8–11 il | 12 il və daha çox |
|---|---|---|---|---|---|
| Mühərrik yağının sızması | 31%Tərləmə deyil, real sızma: 5,1% | 9,1% | 10% | 23% | 50% |
| Sükan hidrogücləndiricisi mayesinin sızması | 20%Tərləmə deyil, real sızma: 4,0% | 2,0% | 3,9% | 15% | 35% |
| Sürətlər qutusu yağının sızması | 5,2%Tərləmə deyil, real sızma: 1,1% | 2,0% | 0,8% | 2,9% | 9,7% |
| Ötürücü valın və ya ŞRUS-un nasazlığı | 3,9% | 0% | 1,0% | 2,7% | 6,8% |
| Sükan idarəsinin nasazlığı | 1,9% | 4,0% | 0,6% | 0,8% | 3,3% |
| Mühərrikin işində nasazlıq | 1,2% | 1,6% | 0,9% | 0,6% | 1,9% |
Koreyada satış qiymətləri
Son bir ildə Cənubi Koreyada satışa çıxarılmış avtomobillərin qiymətləri, daşınma və gömrük xərcləri olmadan.
| Buraxılış ili | Tipik qiymət | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 2019 | ₩8 700 000≈ $6 473 | ₩7 500 000 – ₩9 900 000≈ $5 580 – $7 366 | 63 |
| 2018 | ₩8 700 000≈ $6 473 | ₩6 600 000 – ₩9 800 000≈ $4 910 – $7 291 | 87 |
| 2017 | ₩6 900 000≈ $5 134 | ₩5 480 000 – ₩7 720 000≈ $4 077 – $5 744 | 140 |
| 2016 | ₩5 990 000≈ $4 457 | ₩4 920 000 – ₩6 970 000≈ $3 660 – $5 186 | 159 |
| 2015 | ₩5 500 000≈ $4 092 | ₩4 300 000 – ₩6 490 000≈ $3 199 – $4 829 | 142 |
| 2014 | ₩3 900 000≈ $2 902 | ₩3 300 000 – ₩4 900 000≈ $2 455 – $3 646 | 71 |
| 2013 | ₩3 900 000≈ $2 902 | ₩3 490 000 – ₩4 500 000≈ $2 597 – $3 348 | 37 |
| 2012 | ₩3 620 000≈ $2 693 | ₩2 990 000 – ₩4 500 000≈ $2 225 – $3 348 | 82 |
| 2011 | ₩2 990 000≈ $2 225 | ₩2 500 000 – ₩3 640 000≈ $1 860 – $2 708 | 70 |
| 2009 | ₩2 500 000≈ $1 860 | ₩2 300 000 – ₩2 900 000≈ $1 711 – $2 158 | 40 |
Renault Samsung SM7: suallar və cavablar
- 2017 buraxılışlı Renault Samsung SM7 üçün hansı yürüş normaldır?
- Bu yaşda olan avtomobillərin yoxlanışda yürüşü adətən təxminən 114 100 km olur; yarısında 87 800 ilə 143 700 km arasındadır.
- İşlənmiş Renault Samsung SM7 avtomobillərində kuzov təmiri nə qədər tez-tez olur?
- Yoxlanılmış avtomobillərin 57% hissəsində xarici panellər dəyişdirilib və ya təmir edilib, 15% hissəsində isə daşıyıcı elementlər təmir edilib.
- Koreyada işlənmiş Renault Samsung SM7 neçəyədir?
- Son bir ildə 2016 buraxılışlı Renault Samsung SM7 adətən ₩5 990 000 (≈ $4 457) qiymətə satışa çıxarılıb; bu avtomobillərin yarısı ₩4 920 000 (≈ $3 660) ilə ₩6 970 000 (≈ $5 186) arasında.
- Yoxlayıcılar Renault Samsung SM7 avtomobillərində hansı problemləri tapır?
- Ən çox: Mühərrik yağının sızması (31%), Sükan hidrogücləndiricisi mayesinin sızması (20%), Sürətlər qutusu yağının sızması (5,2%).
Digər Renault Samsung modelləri
- QM6Koreyadan kənarda Koleos adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 32 884 · 2016–2026
- SM5Yoxlanılmış avtomobillər: 28 025 · 2001–2019
- SM6Koreyadan kənarda Talisman adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 25 475 · 2016–2024
- SM3Yoxlanılmış avtomobillər: 19 607 · 2003–2020
- QM3Koreyadan kənarda Captur adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 11 665 · 2014–2021
- XM3Koreyadan kənarda Arkana adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 11 509 · 2020–2026
- QM5Yoxlanılmış avtomobillər: 4 425 · 2008–2016
- ClioYoxlanılmış avtomobillər: 1 677 · 2018–2019
Konkret bir avtomobili yoxlayırsınız?
Yoxlanış qeydini, yürüş tarixçəsini və şəkilləri görmək üçün onun VIN kodunu daxil edin.
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinə əsaslanan statistika, hər avtomobil üçün bir qeyd. Həftəlik yenilənir; son yenilənmə: 4 noyabr 2026