Renault Samsung SM3: Koreyada yürüş, təmirlər və qiymətlər
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinin bu model haqqında göstərdikləri.
Yoxlanışlar: 4 oktyabr 2018 – 3 noyabr 2026
- Yoxlanılmış avtomobillər
- 19 607
- İllik tipik yürüş
- 9 500 km
- Xarici panellər təmir edilib və ya dəyişdirilib
- 57%
- Kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmiri
- 18%
- Tipik satış qiymətləri
- ₩2 500 000 – ₩7 200 000
- ≈ $1 860 – $5 357
Yaşa görə yürüş
Yoxlanış zamanı odometr göstəriciləri, avtomobilin illərlə yaşına görə. Avtomobillərin yarısı göstərilən aralıqdadır.
| Yaş, il | Buraxılış ili | Tipik yürüş | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 100 km | 0 – 3 400 | 68 |
| 1 | 2025 | 10 900 km | 5 700 – 18 300 | 119 |
| 2 | 2024 | 25 200 km | 14 800 – 37 700 | 313 |
| 3 | 2023 | 38 300 km | 24 900 – 56 300 | 847 |
| 4 | 2022 | 52 700 km | 35 300 – 73 800 | 1 195 |
| 5 | 2021 | 61 700 km | 41 700 – 83 400 | 1 394 |
| 6 | 2020 | 70 200 km | 50 700 – 94 700 | 1 464 |
| 7 | 2019 | 78 700 km | 56 600 – 102 800 | 1 746 |
| 8 | 2018 | 89 700 km | 65 900 – 115 400 | 2 068 |
| 9 | 2017 | 92 400 km | 69 500 – 121 800 | 2 397 |
| 10 | 2016 | 101 300 km | 75 400 – 132 400 | 2 596 |
| 11 | 2015 | 102 900 km | 76 200 – 136 100 | 2 102 |
| 12 | 2014 | 106 900 km | 79 800 – 139 600 | 1 632 |
| 13 | 2013 | 108 900 km | 80 800 – 142 400 | 1 147 |
| 14 | 2012 | 115 200 km | 86 100 – 144 500 | 732 |
| 15 | 2011 | 117 200 km | 89 300 – 144 900 | 448 |
| 16 | 2010 | 113 000 km | 87 800 – 138 600 | 230 |
| 17 | 2009 | 107 200 km | 79 000 – 144 000 | 79 |
Bu yürüş normaldırmı?
Avtomobilin yürüşünü eyni yaşda olan digər Renault Samsung SM3 avtomobilləri ilə müqayisə edin.
Yoxlanışda aşkar edilmiş kuzov təmirləri
Koreya yoxlanışı xarici panellərin (qapılar, qanadlar, kapot, baqaj qapağı) dəyişdirilməsini və ya təmirini kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmirindən ayrıca qeyd edir. Koreyada yalnız daşıyıcı elementlərin zədələnməsi qəza sayılır.
| Avtomobilin yaşı | Xarici panellər | Daşıyıcı elementlər | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 3 ilə qədər | 27% | 10% | 427 |
| 4–7 il | 44% | 14% | 2 244 |
| 8–11 il | 60% | 19% | 5 096 |
| 12 il və daha çox | 67% | 21% | 3 307 |
| Bütün yaşlar | 57% | 18% | 11 074 |
Yoxlayıcıların ən çox tapdığı problemlər
Bu problemi olan yoxlanılmış avtomobillərin payı. Sızmalara yüngül tərləmə də daxildir.
| Problem | Bütün yaşlar | 3 ilə qədər | 4–7 il | 8–11 il | 12 il və daha çox |
|---|---|---|---|---|---|
| Mühərrik yağının sızması | 23%Tərləmə deyil, real sızma: 2,5% | 4,7% | 12% | 25% | 33% |
| Sürətlər qutusu yağının sızması | 5,0%Tərləmə deyil, real sızma: 0,7% | 2,4% | 1,4% | 4,3% | 9,6% |
| Sükan hidrogücləndiricisi mayesinin sızması | 4,6%Tərləmə deyil, real sızma: 0,2% | 0% | 1,3% | 3,9% | 9,6% |
| Mühərrikin işində nasazlıq | 1,9% | 1,9% | 1,0% | 0,8% | 4,4% |
| Sürətlər qutusunun nasazlığı | 1,4% | 1,4% | 1,1% | 0,4% | 3,1% |
| Ötürücü valın və ya ŞRUS-un nasazlığı | 1,3% | 1,4% | 0,3% | 1,0% | 2,6% |
Koreyada satış qiymətləri
Son bir ildə Cənubi Koreyada satışa çıxarılmış avtomobillərin qiymətləri, daşınma və gömrük xərcləri olmadan.
| Buraxılış ili | Tipik qiymət | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 2019 | ₩7 200 000≈ $5 357 | ₩6 100 000 – ₩8 000 000≈ $4 538 – $5 952 | 77 |
| 2018 | ₩6 100 000≈ $4 538 | ₩5 300 000 – ₩7 200 000≈ $3 943 – $5 357 | 127 |
| 2017 | ₩5 400 000≈ $4 018 | ₩4 700 000 – ₩6 300 000≈ $3 497 – $4 687 | 117 |
| 2016 | ₩4 900 000≈ $3 646 | ₩4 200 000 – ₩5 700 000≈ $3 125 – $4 241 | 282 |
| 2015 | ₩4 200 000≈ $3 125 | ₩3 500 000 – ₩4 900 000≈ $2 604 – $3 646 | 282 |
| 2014 | ₩3 500 000≈ $2 604 | ₩2 900 000 – ₩4 220 000≈ $2 158 – $3 140 | 212 |
| 2013 | ₩3 200 000≈ $2 381 | ₩2 600 000 – ₩3 900 000≈ $1 934 – $2 902 | 114 |
| 2012 | ₩2 800 000≈ $2 083 | ₩2 350 000 – ₩3 300 000≈ $1 748 – $2 455 | 79 |
| 2011 | ₩2 600 000≈ $1 934 | ₩2 190 000 – ₩3 200 000≈ $1 629 – $2 381 | 127 |
| 2010 | ₩2 500 000≈ $1 860 | ₩2 000 000 – ₩2 900 000≈ $1 488 – $2 158 | 136 |
| 2009 | ₩2 500 000≈ $1 860 | ₩1 980 000 – ₩2 900 000≈ $1 473 – $2 158 | 36 |
Renault Samsung SM3: suallar və cavablar
- 2016 buraxılışlı Renault Samsung SM3 üçün hansı yürüş normaldır?
- Bu yaşda olan avtomobillərin yoxlanışda yürüşü adətən təxminən 101 300 km olur; yarısında 75 400 ilə 132 400 km arasındadır.
- İşlənmiş Renault Samsung SM3 avtomobillərində kuzov təmiri nə qədər tez-tez olur?
- Yoxlanılmış avtomobillərin 57% hissəsində xarici panellər dəyişdirilib və ya təmir edilib, 18% hissəsində isə daşıyıcı elementlər təmir edilib.
- Koreyada işlənmiş Renault Samsung SM3 neçəyədir?
- Son bir ildə 2016 buraxılışlı Renault Samsung SM3 adətən ₩4 900 000 (≈ $3 646) qiymətə satışa çıxarılıb; bu avtomobillərin yarısı ₩4 200 000 (≈ $3 125) ilə ₩5 700 000 (≈ $4 241) arasında.
- Yoxlayıcılar Renault Samsung SM3 avtomobillərində hansı problemləri tapır?
- Ən çox: Mühərrik yağının sızması (23%), Sürətlər qutusu yağının sızması (5,0%), Sükan hidrogücləndiricisi mayesinin sızması (4,6%).
Digər Renault Samsung modelləri
- QM6Koreyadan kənarda Koleos adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 32 884 · 2016–2026
- SM5Yoxlanılmış avtomobillər: 28 025 · 2001–2019
- SM6Koreyadan kənarda Talisman adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 25 475 · 2016–2024
- QM3Koreyadan kənarda Captur adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 11 665 · 2014–2021
- XM3Koreyadan kənarda Arkana adı ilə satılırYoxlanılmış avtomobillər: 11 509 · 2020–2026
- SM7Yoxlanılmış avtomobillər: 10 108 · 2005–2019
- QM5Yoxlanılmış avtomobillər: 4 425 · 2008–2016
- ClioYoxlanılmış avtomobillər: 1 677 · 2018–2019
Konkret bir avtomobili yoxlayırsınız?
Yoxlanış qeydini, yürüş tarixçəsini və şəkilləri görmək üçün onun VIN kodunu daxil edin.
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinə əsaslanan statistika, hər avtomobil üçün bir qeyd. Həftəlik yenilənir; son yenilənmə: 4 noyabr 2026