Cadillac CTS: kilometraj, reparații și prețuri în Coreea
Ce arată rapoartele de inspecție a mașinilor din Coreea de Sud despre acest model.
Inspecții din 16 octombrie 2018 până în 26 octombrie 2026
- Mașini inspectate
- 712
- Kilometraj tipic pe an
- 10 700 km
- Panouri exterioare reparate sau înlocuite
- 45 %
- Reparații structurale
- 5,3 %
Kilometraj în funcție de vechime
Citirile kilometrajului la inspecție, în funcție de vechimea mașinii în ani. Jumătate dintre mașini se încadrează în intervalul afișat.
| Vechime, ani | Anul modelului | Kilometraj tipic | Jumătate dintre mașini | Mașini |
|---|---|---|---|---|
| 3 | 2023 | 38 600 km | 27 500 – 52 700 | 41 |
| 4 | 2022 | 54 700 km | 35 900 – 76 100 | 65 |
| 5 | 2021 | 63 100 km | 42 200 – 86 800 | 100 |
| 6 | 2020 | 77 500 km | 53 400 – 99 600 | 95 |
| 7 | 2019 | 85 200 km | 63 200 – 114 000 | 79 |
| 8 | 2018 | 92 400 km | 70 700 – 130 800 | 93 |
| 9 | 2017 | 99 500 km | 84 500 – 126 100 | 93 |
| 10 | 2016 | 110 900 km | 89 000 – 139 700 | 84 |
| 11 | 2015 | 111 100 km | 91 000 – 136 100 | 59 |
| 12 | 2014 | 133 300 km | 105 500 – 167 100 | 35 |
| 13 | 2013 | 135 900 km | 102 700 – 174 600 | 38 |
Este normal acest kilometraj?
Compară kilometrajul unei mașini cu alte Cadillac CTS de aceeași vechime.
Reparații de caroserie găsite la inspecție
Inspecțiile coreene înregistrează înlocuirea sau repararea panourilor exterioare (uși, aripi, capotă, capacul portbagajului) separat de reparațiile structurale. În Coreea, doar avariile structurale sunt considerate accident.
| Vechimea mașinii | Panouri exterioare | Structură | Mașini |
|---|---|---|---|
| Până la 3 ani | 18 % | 2,2 % | 45 |
| 4–7 ani | 38 % | 5,3 % | 207 |
| 8–11 ani | 52 % | 4,0 % | 248 |
| 12 ani și peste | 56 % | 10 % | 100 |
| Toate vechimile | 45 % | 5,3 % | 600 |
Ce găsesc cel mai des inspectorii
Ponderea mașinilor inspectate cu această problemă. Scurgerile includ și transpirația ușoară.
| Problemă | Toate vechimile | Până la 3 ani | 4–7 ani | 8–11 ani | 12 ani și peste |
|---|---|---|---|---|---|
| Scurgere de ulei de motor | 13 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 2,4 % | 2,2 % | 3,8 % | 18 % | 29 % |
| Scurgere de lichid de servodirecție | 3,0 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,2 % | 0 % | 0,5 % | 2,4 % | 13 % |
| Scurgere de ulei de transmisie | 1,7 %Scurgere reală, nu doar transpirație: 0,2 % | 0 % | 0,5 % | 1,9 % | 5,3 % |
| Defect al planetarei sau al articulației homocinetice | 1,3 % | 0 % | 0,5 % | 2,9 % | 0 % |
Cadillac CTS: întrebări și răspunsuri
- Ce kilometraj este normal pentru un Cadillac CTS din 2021?
- Mașinile de această vechime au de obicei în jur de 63 100 km la inspecție; jumătate dintre ele au între 42 200 și 86 800 km.
- Cât de des are un Cadillac CTS second-hand reparații de caroserie?
- 45 % dintre mașinile inspectate aveau panouri exterioare înlocuite sau reparate, iar 5,3 % aveau reparații structurale.
- Ce probleme găsesc inspectorii la un Cadillac CTS?
- Cel mai des: Scurgere de ulei de motor (13 %), Scurgere de lichid de servodirecție (3,0 %), Scurgere de ulei de transmisie (1,7 %).
Alte modele Cadillac
- EscaladeMașini inspectate: 1 227 · 2015–2025
- CT6Mașini inspectate: 857 · 2016–2019
- XT5Mașini inspectate: 459 · 2017–2020
- ATSMașini inspectate: 347 · 2013–2018
Verifici o mașină anume?
Introdu VIN-ul ei ca să vezi raportul de inspecție, istoricul kilometrajului și fotografiile.
Statistici din rapoartele de inspecție a vehiculelor din Coreea de Sud, o înregistrare pe mașină. Actualizate săptămânal; ultima actualizare: 4 noiembrie 2026