Mini Cooper: Koreyada yürüş, təmirlər və qiymətlər
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinin bu model haqqında göstərdikləri.
Yoxlanışlar: 2 mart 2013 – 3 noyabr 2026
- Yoxlanılmış avtomobillər
- 13 044
- İllik tipik yürüş
- 8 900 km
- Xarici panellər təmir edilib və ya dəyişdirilib
- 33%
- Kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmiri
- 3,0%
- Tipik satış qiymətləri
- ₩4 500 000 – ₩37 700 000
- ≈ $3 348 – $28 049
Yaşa görə yürüş
Yoxlanış zamanı odometr göstəriciləri, avtomobilin illərlə yaşına görə. Avtomobillərin yarısı göstərilən aralıqdadır.
| Yaş, il | Buraxılış ili | Tipik yürüş | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 4 900 km | 2 700 – 8 300 | 521 |
| 1 | 2025 | 10 400 km | 6 000 – 17 700 | 1 131 |
| 2 | 2024 | 20 100 km | 12 500 – 31 300 | 1 434 |
| 3 | 2023 | 29 200 km | 18 700 – 43 100 | 1 631 |
| 4 | 2022 | 41 900 km | 28 100 – 60 000 | 1 601 |
| 5 | 2021 | 51 300 km | 36 200 – 71 800 | 1 475 |
| 6 | 2020 | 60 800 km | 44 300 – 82 300 | 1 269 |
| 7 | 2019 | 71 700 km | 51 900 – 93 400 | 1 136 |
| 8 | 2018 | 84 200 km | 64 800 – 108 800 | 1 117 |
| 9 | 2017 | 90 300 km | 68 200 – 117 700 | 984 |
| 10 | 2016 | 100 800 km | 76 700 – 127 600 | 817 |
| 11 | 2015 | 104 700 km | 81 900 – 135 400 | 645 |
| 12 | 2014 | 111 800 km | 85 500 – 138 900 | 470 |
| 13 | 2013 | 113 900 km | 93 500 – 145 900 | 338 |
| 14 | 2012 | 117 300 km | 95 100 – 146 400 | 232 |
| 15 | 2011 | 118 600 km | 99 100 – 149 600 | 120 |
| 16 | 2010 | 118 700 km | 88 200 – 144 400 | 96 |
| 17 | 2009 | 121 200 km | 99 900 – 146 200 | 40 |
Bu yürüş normaldırmı?
Avtomobilin yürüşünü eyni yaşda olan digər Mini Cooper avtomobilləri ilə müqayisə edin.
Yoxlanışda aşkar edilmiş kuzov təmirləri
Koreya yoxlanışı xarici panellərin (qapılar, qanadlar, kapot, baqaj qapağı) dəyişdirilməsini və ya təmirini kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmirindən ayrıca qeyd edir. Koreyada yalnız daşıyıcı elementlərin zədələnməsi qəza sayılır.
| Avtomobilin yaşı | Xarici panellər | Daşıyıcı elementlər | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 3 ilə qədər | 13% | 1,3% | 2 781 |
| 4–7 il | 31% | 2,6% | 3 310 |
| 8–11 il | 48% | 4,3% | 2 515 |
| 12 il və daha çox | 51% | 5,5% | 1 119 |
| Bütün yaşlar | 33% | 3,0% | 9 725 |
Yoxlayıcıların ən çox tapdığı problemlər
Bu problemi olan yoxlanılmış avtomobillərin payı. Sızmalara yüngül tərləmə də daxildir.
| Problem | Bütün yaşlar | 3 ilə qədər | 4–7 il | 8–11 il | 12 il və daha çox |
|---|---|---|---|---|---|
| Mühərrik yağının sızması | 8,1%Tərləmə deyil, real sızma: 1,3% | 0,2% | 3,9% | 13% | 29% |
| Sürətlər qutusu yağının sızması | 1,3%Tərləmə deyil, real sızma: 0,3% | 0,1% | 0,1% | 1,9% | 6,6% |
Koreyada satış qiymətləri
Son bir ildə Cənubi Koreyada satışa çıxarılmış avtomobillərin qiymətləri, daşınma və gömrük xərcləri olmadan.
| Buraxılış ili | Tipik qiymət | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 2026 | ₩37 700 000≈ $28 049 | ₩35 980 000 – ₩42 380 000≈ $26 769 – $31 531 | 36 |
| 2025 | ₩34 500 000≈ $25 668 | ₩30 150 000 – ₩37 850 000≈ $22 432 – $28 160 | 215 |
| 2024 | ₩30 500 000≈ $22 692 | ₩27 200 000 – ₩36 500 000≈ $20 237 – $27 156 | 241 |
| 2023 | ₩27 200 000≈ $20 237 | ₩24 900 000 – ₩29 500 000≈ $18 526 – $21 948 | 397 |
| 2022 | ₩24 400 000≈ $18 154 | ₩21 900 000 – ₩26 500 000≈ $16 294 – $19 716 | 345 |
| 2021 | ₩19 990 000≈ $14 873 | ₩18 050 000 – ₩22 900 000≈ $13 429 – $17 038 | 295 |
| 2020 | ₩17 200 000≈ $12 797 | ₩14 990 000 – ₩19 300 000≈ $11 153 – $14 359 | 245 |
| 2019 | ₩14 900 000≈ $11 086 | ₩12 920 000 – ₩17 500 000≈ $9 612 – $13 020 | 274 |
| 2018 | ₩12 500 000≈ $9 300 | ₩10 420 000 – ₩14 500 000≈ $7 752 – $10 788 | 202 |
| 2017 | ₩10 500 000≈ $7 812 | ₩8 700 000 – ₩12 500 000≈ $6 473 – $9 300 | 182 |
| 2016 | ₩9 000 000≈ $6 696 | ₩7 510 000 – ₩10 900 000≈ $5 587 – $8 110 | 170 |
| 2015 | ₩7 500 000≈ $5 580 | ₩6 260 000 – ₩9 800 000≈ $4 657 – $7 291 | 211 |
| 2014 | ₩6 500 000≈ $4 836 | ₩5 770 000 – ₩7 850 000≈ $4 293 – $5 840 | 100 |
| 2013 | ₩4 900 000≈ $3 646 | ₩3 990 000 – ₩6 500 000≈ $2 969 – $4 836 | 77 |
| 2012 | ₩4 700 000≈ $3 497 | ₩3 900 000 – ₩5 900 000≈ $2 902 – $4 390 | 89 |
| 2011 | ₩4 500 000≈ $3 348 | ₩3 900 000 – ₩5 100 000≈ $2 902 – $3 794 | 35 |
| 2010 | ₩4 500 000≈ $3 348 | ₩4 000 000 – ₩5 350 000≈ $2 976 – $3 980 | 32 |
Mini Cooper: suallar və cavablar
- 2023 buraxılışlı Mini Cooper üçün hansı yürüş normaldır?
- Bu yaşda olan avtomobillərin yoxlanışda yürüşü adətən təxminən 29 200 km olur; yarısında 18 700 ilə 43 100 km arasındadır.
- İşlənmiş Mini Cooper avtomobillərində kuzov təmiri nə qədər tez-tez olur?
- Yoxlanılmış avtomobillərin 33% hissəsində xarici panellər dəyişdirilib və ya təmir edilib, 3,0% hissəsində isə daşıyıcı elementlər təmir edilib.
- Koreyada işlənmiş Mini Cooper neçəyədir?
- Son bir ildə 2023 buraxılışlı Mini Cooper adətən ₩27 200 000 (≈ $20 237) qiymətə satışa çıxarılıb; bu avtomobillərin yarısı ₩24 900 000 (≈ $18 526) ilə ₩29 500 000 (≈ $21 948) arasında.
- Yoxlayıcılar Mini Cooper avtomobillərində hansı problemləri tapır?
- Ən çox: Mühərrik yağının sızması (8,1%), Sürətlər qutusu yağının sızması (1,3%).
Digər Mini modelləri
- CountrymanYoxlanılmış avtomobillər: 6 357 · 2011–2025
- ClubmanYoxlanılmış avtomobillər: 4 011 · 2010–2024
- ConvertibleYoxlanılmış avtomobillər: 1 608 · 2009–2025
Konkret bir avtomobili yoxlayırsınız?
Yoxlanış qeydini, yürüş tarixçəsini və şəkilləri görmək üçün onun VIN kodunu daxil edin.
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinə əsaslanan statistika, hər avtomobil üçün bir qeyd. Həftəlik yenilənir; son yenilənmə: 4 noyabr 2026