Mercedes-Benz C-Class: Koreyada yürüş, təmirlər və qiymətlər
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinin bu model haqqında göstərdikləri.
Yoxlanışlar: 7 sentyabr 2011 – 3 noyabr 2026
- Yoxlanılmış avtomobillər
- 16 825
- İllik tipik yürüş
- 10 700 km
- Xarici panellər təmir edilib və ya dəyişdirilib
- 32%
- Kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmiri
- 5,2%
- Tipik satış qiymətləri
- ₩6 700 000 – ₩49 250 000
- ≈ $4 985 – $36 642
Yaşa görə yürüş
Yoxlanış zamanı odometr göstəriciləri, avtomobilin illərlə yaşına görə. Avtomobillərin yarısı göstərilən aralıqdadır.
| Yaş, il | Buraxılış ili | Tipik yürüş | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 1 900 km | 400 – 4 400 | 513 |
| 1 | 2025 | 7 000 km | 2 900 – 14 500 | 1 100 |
| 2 | 2024 | 23 400 km | 13 500 – 36 800 | 1 434 |
| 3 | 2023 | 38 900 km | 24 300 – 55 800 | 2 052 |
| 4 | 2022 | 50 400 km | 35 300 – 73 300 | 2 234 |
| 5 | 2021 | 64 800 km | 46 700 – 88 700 | 2 355 |
| 6 | 2020 | 76 300 km | 54 800 – 99 600 | 2 113 |
| 7 | 2019 | 86 700 km | 65 000 – 112 200 | 1 909 |
| 8 | 2018 | 95 400 km | 72 400 – 122 200 | 1 605 |
| 9 | 2017 | 101 000 km | 77 800 – 132 600 | 1 348 |
| 10 | 2016 | 111 400 km | 86 600 – 143 200 | 942 |
| 11 | 2015 | 119 100 km | 92 000 – 150 400 | 649 |
| 12 | 2014 | 122 800 km | 93 500 – 153 500 | 424 |
| 13 | 2013 | 133 000 km | 101 800 – 165 600 | 281 |
| 14 | 2012 | 126 100 km | 94 200 – 159 500 | 171 |
| 15 | 2011 | 116 500 km | 82 100 – 145 600 | 76 |
| 16 | 2010 | 104 300 km | 86 700 – 145 000 | 60 |
Bu yürüş normaldırmı?
Avtomobilin yürüşünü eyni yaşda olan digər Mercedes-Benz C-Class avtomobilləri ilə müqayisə edin.
Yoxlanışda aşkar edilmiş kuzov təmirləri
Koreya yoxlanışı xarici panellərin (qapılar, qanadlar, kapot, baqaj qapağı) dəyişdirilməsini və ya təmirini kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmirindən ayrıca qeyd edir. Koreyada yalnız daşıyıcı elementlərin zədələnməsi qəza sayılır.
| Avtomobilin yaşı | Xarici panellər | Daşıyıcı elementlər | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 3 ilə qədər | 13% | 3,3% | 3 529 |
| 4–7 il | 32% | 5,3% | 5 675 |
| 8–11 il | 47% | 6,5% | 3 612 |
| 12 il və daha çox | 51% | 6,3% | 911 |
| Bütün yaşlar | 32% | 5,2% | 13 727 |
Yoxlayıcıların ən çox tapdığı problemlər
Bu problemi olan yoxlanılmış avtomobillərin payı. Sızmalara yüngül tərləmə də daxildir.
| Problem | Bütün yaşlar | 3 ilə qədər | 4–7 il | 8–11 il | 12 il və daha çox |
|---|---|---|---|---|---|
| Mühərrik yağının sızması | 6,8%Tərləmə deyil, real sızma: 1,2% | 0,4% | 3,3% | 16% | 31% |
| Sürətlər qutusu yağının sızması | 1,2%Tərləmə deyil, real sızma: 0,2% | 0,2% | 0,4% | 2,5% | 6,1% |
Koreyada satış qiymətləri
Son bir ildə Cənubi Koreyada satışa çıxarılmış avtomobillərin qiymətləri, daşınma və gömrük xərcləri olmadan.
| Buraxılış ili | Tipik qiymət | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 2026 | ₩49 250 000≈ $36 642 | ₩47 500 000 – ₩53 880 000≈ $35 340 – $40 087 | 30 |
| 2025 | ₩48 900 000≈ $36 382 | ₩46 720 000 – ₩51 000 000≈ $34 760 – $37 944 | 96 |
| 2024 | ₩45 500 000≈ $33 852 | ₩42 080 000 – ₩48 780 000≈ $31 308 – $36 292 | 118 |
| 2023 | ₩43 900 000≈ $32 662 | ₩39 900 000 – ₩48 000 000≈ $29 686 – $35 712 | 205 |
| 2022 | ₩40 900 000≈ $30 430 | ₩36 850 000 – ₩45 440 000≈ $27 416 – $33 807 | 163 |
| 2021 | ₩30 500 000≈ $22 692 | ₩26 500 000 – ₩34 500 000≈ $19 716 – $25 668 | 161 |
| 2020 | ₩24 500 000≈ $18 228 | ₩21 800 000 – ₩27 800 000≈ $16 219 – $20 683 | 256 |
| 2019 | ₩21 500 000≈ $15 996 | ₩18 800 000 – ₩24 500 000≈ $13 987 – $18 228 | 374 |
| 2018 | ₩18 850 000≈ $14 024 | ₩15 900 000 – ₩22 450 000≈ $11 830 – $16 703 | 378 |
| 2017 | ₩17 500 000≈ $13 020 | ₩14 900 000 – ₩21 800 000≈ $11 086 – $16 219 | 477 |
| 2016 | ₩14 700 000≈ $10 937 | ₩12 900 000 – ₩16 800 000≈ $9 598 – $12 499 | 380 |
| 2015 | ₩13 150 000≈ $9 784 | ₩11 900 000 – ₩14 900 000≈ $8 854 – $11 086 | 204 |
| 2014 | ₩11 700 000≈ $8 705 | ₩10 200 000 – ₩13 450 000≈ $7 589 – $10 007 | 81 |
| 2013 | ₩6 800 000≈ $5 059 | ₩6 020 000 – ₩7 980 000≈ $4 479 – $5 937 | 50 |
| 2012 | ₩6 700 000≈ $4 985 | ₩5 600 000 – ₩7 800 000≈ $4 166 – $5 803 | 57 |
Mercedes-Benz C-Class: suallar və cavablar
- 2021 buraxılışlı Mercedes-Benz C-Class üçün hansı yürüş normaldır?
- Bu yaşda olan avtomobillərin yoxlanışda yürüşü adətən təxminən 64 800 km olur; yarısında 46 700 ilə 88 700 km arasındadır.
- İşlənmiş Mercedes-Benz C-Class avtomobillərində kuzov təmiri nə qədər tez-tez olur?
- Yoxlanılmış avtomobillərin 32% hissəsində xarici panellər dəyişdirilib və ya təmir edilib, 5,2% hissəsində isə daşıyıcı elementlər təmir edilib.
- Koreyada işlənmiş Mercedes-Benz C-Class neçəyədir?
- Son bir ildə 2017 buraxılışlı Mercedes-Benz C-Class adətən ₩17 500 000 (≈ $13 020) qiymətə satışa çıxarılıb; bu avtomobillərin yarısı ₩14 900 000 (≈ $11 086) ilə ₩21 800 000 (≈ $16 219) arasında.
- Yoxlayıcılar Mercedes-Benz C-Class avtomobillərində hansı problemləri tapır?
- Ən çox: Mühərrik yağının sızması (6,8%), Sürətlər qutusu yağının sızması (1,2%).
Digər Mercedes-Benz modelləri
- E-ClassYoxlanılmış avtomobillər: 46 852 · 2003–2026
- S-ClassYoxlanılmış avtomobillər: 18 227 · 2005–2026
- GLCYoxlanılmış avtomobillər: 9 376 · 2016–2026
- GLEYoxlanılmış avtomobillər: 7 282 · 2014–2026
- CLSYoxlanılmış avtomobillər: 7 254 · 2006–2023
- A-ClassYoxlanılmış avtomobillər: 5 689 · 2014–2026
- CLAYoxlanılmış avtomobillər: 4 718 · 2014–2026
- GLAYoxlanılmış avtomobillər: 3 940 · 2015–2025
Konkret bir avtomobili yoxlayırsınız?
Yoxlanış qeydini, yürüş tarixçəsini və şəkilləri görmək üçün onun VIN kodunu daxil edin.
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinə əsaslanan statistika, hər avtomobil üçün bir qeyd. Həftəlik yenilənir; son yenilənmə: 4 noyabr 2026