Land Rover Range Rover Evoque: Koreyada yürüş, təmirlər və qiymətlər
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinin bu model haqqında göstərdikləri.
Yoxlanışlar: 4 aprel 2014 – 3 noyabr 2026
- Yoxlanılmış avtomobillər
- 3 423
- İllik tipik yürüş
- 12 100 km
- Xarici panellər təmir edilib və ya dəyişdirilib
- 33%
- Kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmiri
- 3,2%
- Tipik satış qiymətləri
- ₩11 300 000 – ₩54 000 000
- ≈ $8 407 – $40 176
Yaşa görə yürüş
Yoxlanış zamanı odometr göstəriciləri, avtomobilin illərlə yaşına görə. Avtomobillərin yarısı göstərilən aralıqdadır.
| Yaş, il | Buraxılış ili | Tipik yürüş | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 2026 | 3 400 km | 900 – 8 200 | 77 |
| 1 | 2025 | 10 400 km | 5 800 – 18 000 | 241 |
| 2 | 2024 | 25 100 km | 14 800 – 38 700 | 228 |
| 3 | 2023 | 43 100 km | 29 800 – 61 300 | 357 |
| 4 | 2022 | 56 500 km | 42 400 – 78 100 | 466 |
| 5 | 2021 | 74 600 km | 53 900 – 93 100 | 539 |
| 6 | 2020 | 85 500 km | 64 900 – 110 100 | 490 |
| 7 | 2019 | 96 900 km | 74 500 – 122 600 | 466 |
| 8 | 2018 | 105 700 km | 79 000 – 131 400 | 468 |
| 9 | 2017 | 111 400 km | 87 800 – 139 000 | 341 |
| 10 | 2016 | 125 200 km | 94 000 – 152 500 | 217 |
| 11 | 2015 | 126 500 km | 99 200 – 147 900 | 100 |
| 12 | 2014 | 136 100 km | 107 200 – 166 300 | 58 |
Bu yürüş normaldırmı?
Avtomobilin yürüşünü eyni yaşda olan digər Land Rover Range Rover Evoque avtomobilləri ilə müqayisə edin.
Yoxlanışda aşkar edilmiş kuzov təmirləri
Koreya yoxlanışı xarici panellərin (qapılar, qanadlar, kapot, baqaj qapağı) dəyişdirilməsini və ya təmirini kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmirindən ayrıca qeyd edir. Koreyada yalnız daşıyıcı elementlərin zədələnməsi qəza sayılır.
| Avtomobilin yaşı | Xarici panellər | Daşıyıcı elementlər | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 3 ilə qədər | 13% | 1,3% | 632 |
| 4–7 il | 32% | 3,6% | 1 376 |
| 8–11 il | 46% | 4,3% | 955 |
| 12 il və daha çox | 51% | 1,1% | 89 |
| Bütün yaşlar | 33% | 3,2% | 3 052 |
Yoxlayıcıların ən çox tapdığı problemlər
Bu problemi olan yoxlanılmış avtomobillərin payı. Sızmalara yüngül tərləmə də daxildir.
| Problem | Bütün yaşlar | 3 ilə qədər | 4–7 il | 8–11 il | 12 il və daha çox |
|---|---|---|---|---|---|
| Mühərrik yağının sızması | 5,9%Tərləmə deyil, real sızma: 0,9% | 1,6% | 5,8% | 9,0% | 12% |
Koreyada satış qiymətləri
Son bir ildə Cənubi Koreyada satışa çıxarılmış avtomobillərin qiymətləri, daşınma və gömrük xərcləri olmadan.
| Buraxılış ili | Tipik qiymət | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 2025 | ₩54 000 000≈ $40 176 | ₩47 350 000 – ₩59 000 000≈ $35 228 – $43 896 | 71 |
| 2024 | ₩50 700 000≈ $37 721 | ₩45 670 000 – ₩55 000 000≈ $33 978 – $40 920 | 36 |
| 2021 | ₩31 500 000≈ $23 436 | ₩28 350 000 – ₩36 120 000≈ $21 092 – $26 873 | 34 |
| 2020 | ₩26 900 000≈ $20 014 | ₩24 940 000 – ₩29 650 000≈ $18 555 – $22 060 | 63 |
| 2019 | ₩19 500 000≈ $14 508 | ₩16 700 000 – ₩24 000 000≈ $12 425 – $17 856 | 49 |
| 2018 | ₩13 900 000≈ $10 342 | ₩11 500 000 – ₩16 050 000≈ $8 556 – $11 941 | 84 |
| 2017 | ₩13 900 000≈ $10 342 | ₩11 300 000 – ₩16 400 000≈ $8 407 – $12 202 | 105 |
| 2016 | ₩11 450 000≈ $8 519 | ₩9 890 000 – ₩13 780 000≈ $7 358 – $10 252 | 106 |
| 2015 | ₩11 300 000≈ $8 407 | ₩9 820 000 – ₩12 000 000≈ $7 306 – $8 928 | 36 |
Land Rover Range Rover Evoque: suallar və cavablar
- 2021 buraxılışlı Land Rover Range Rover Evoque üçün hansı yürüş normaldır?
- Bu yaşda olan avtomobillərin yoxlanışda yürüşü adətən təxminən 74 600 km olur; yarısında 53 900 ilə 93 100 km arasındadır.
- İşlənmiş Land Rover Range Rover Evoque avtomobillərində kuzov təmiri nə qədər tez-tez olur?
- Yoxlanılmış avtomobillərin 33% hissəsində xarici panellər dəyişdirilib və ya təmir edilib, 3,2% hissəsində isə daşıyıcı elementlər təmir edilib.
- Koreyada işlənmiş Land Rover Range Rover Evoque neçəyədir?
- Son bir ildə 2016 buraxılışlı Land Rover Range Rover Evoque adətən ₩11 450 000 (≈ $8 519) qiymətə satışa çıxarılıb; bu avtomobillərin yarısı ₩9 890 000 (≈ $7 358) ilə ₩13 780 000 (≈ $10 252) arasında.
- Yoxlayıcılar Land Rover Range Rover Evoque avtomobillərində hansı problemləri tapır?
- Ən çox: Mühərrik yağının sızması (5,9%).
Digər Land Rover modelləri
- Discovery SportYoxlanılmış avtomobillər: 4 260 · 2015–2025
- DiscoveryYoxlanılmış avtomobillər: 4 052 · 2008–2025
- Range Rover SportYoxlanılmış avtomobillər: 2 519 · 2010–2026
- Range Rover VelarYoxlanılmış avtomobillər: 1 112 · 2017–2025
- Range RoverYoxlanılmış avtomobillər: 954 · 2014–2026
- DefenderYoxlanılmış avtomobillər: 823 · 2020–2026
- FreelanderYoxlanılmış avtomobillər: 342 · 2010–2014
Konkret bir avtomobili yoxlayırsınız?
Yoxlanış qeydini, yürüş tarixçəsini və şəkilləri görmək üçün onun VIN kodunu daxil edin.
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinə əsaslanan statistika, hər avtomobil üçün bir qeyd. Həftəlik yenilənir; son yenilənmə: 4 noyabr 2026