Honda CR-V: Koreyada yürüş, təmirlər və qiymətlər
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinin bu model haqqında göstərdikləri.
Yoxlanışlar: 23 oktyabr 2018 – 31 oktyabr 2026
- Yoxlanılmış avtomobillər
- 1 971
- İllik tipik yürüş
- 10 200 km
- Xarici panellər təmir edilib və ya dəyişdirilib
- 38%
- Kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmiri
- 7,3%
- Tipik satış qiymətləri
- ₩20 500 000 – ₩42 000 000
- ≈ $15 252 – $31 248
Yaşa görə yürüş
Yoxlanış zamanı odometr göstəriciləri, avtomobilin illərlə yaşına görə. Avtomobillərin yarısı göstərilən aralıqdadır.
| Yaş, il | Buraxılış ili | Tipik yürüş | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 2025 | 11 500 km | 6 400 – 19 300 | 99 |
| 2 | 2024 | 25 500 km | 16 600 – 36 800 | 124 |
| 3 | 2023 | 40 400 km | 27 500 – 56 200 | 130 |
| 4 | 2022 | 52 800 km | 37 600 – 75 900 | 173 |
| 5 | 2021 | 64 000 km | 48 200 – 86 300 | 154 |
| 6 | 2020 | 71 200 km | 54 600 – 91 800 | 135 |
| 7 | 2019 | 88 100 km | 61 800 – 114 000 | 145 |
| 8 | 2018 | 89 000 km | 67 700 – 111 300 | 120 |
| 9 | 2017 | 98 000 km | 73 800 – 126 100 | 172 |
| 10 | 2016 | 100 500 km | 77 300 – 133 700 | 113 |
| 11 | 2015 | 109 400 km | 84 700 – 132 100 | 102 |
| 12 | 2014 | 120 300 km | 87 900 – 150 100 | 92 |
| 13 | 2013 | 135 600 km | 102 200 – 166 600 | 87 |
| 14 | 2012 | 136 400 km | 105 600 – 171 300 | 89 |
| 15 | 2011 | 149 900 km | 127 400 – 186 100 | 72 |
| 16 | 2010 | 154 600 km | 123 400 – 186 800 | 57 |
| 17 | 2009 | 148 000 km | 123 900 – 191 900 | 40 |
| 18 | 2008 | 162 000 km | 133 000 – 194 200 | 30 |
Bu yürüş normaldırmı?
Avtomobilin yürüşünü eyni yaşda olan digər Honda CR-V avtomobilləri ilə müqayisə edin.
Yoxlanışda aşkar edilmiş kuzov təmirləri
Koreya yoxlanışı xarici panellərin (qapılar, qanadlar, kapot, baqaj qapağı) dəyişdirilməsini və ya təmirini kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmirindən ayrıca qeyd edir. Koreyada yalnız daşıyıcı elementlərin zədələnməsi qəza sayılır.
| Avtomobilin yaşı | Xarici panellər | Daşıyıcı elementlər | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 3 ilə qədər | 12% | 1,3% | 235 |
| 4–7 il | 30% | 4,5% | 423 |
| 8–11 il | 38% | 5,9% | 404 |
| 12 il və daha çox | 58% | 14% | 453 |
| Bütün yaşlar | 38% | 7,3% | 1 515 |
Yoxlayıcıların ən çox tapdığı problemlər
Bu problemi olan yoxlanılmış avtomobillərin payı. Sızmalara yüngül tərləmə də daxildir.
| Problem | Bütün yaşlar | 3 ilə qədər | 4–7 il | 8–11 il | 12 il və daha çox |
|---|---|---|---|---|---|
| Mühərrik yağının sızması | 13%Tərləmə deyil, real sızma: 2,6% | 0,6% | 5,4% | 14% | 23% |
| Sükan hidrogücləndiricisi mayesinin sızması | 3,7%Tərləmə deyil, real sızma: 0,8% | 0% | 0% | 2,3% | 9,4% |
| Sürətlər qutusu yağının sızması | 2,6%Tərləmə deyil, real sızma: 0,7% | 0% | 0,3% | 3,8% | 4,8% |
Koreyada satış qiymətləri
Son bir ildə Cənubi Koreyada satışa çıxarılmış avtomobillərin qiymətləri, daşınma və gömrük xərcləri olmadan.
| Buraxılış ili | Tipik qiymət | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 2024 | ₩42 000 000≈ $31 248 | ₩39 680 000 – ₩45 820 000≈ $29 522 – $34 090 | 30 |
| 2022 | ₩33 900 000≈ $25 222 | ₩31 000 000 – ₩36 500 000≈ $23 064 – $27 156 | 43 |
| 2021 | ₩28 900 000≈ $21 502 | ₩26 900 000 – ₩31 990 000≈ $20 014 – $23 801 | 46 |
| 2019 | ₩23 500 000≈ $17 484 | ₩19 880 000 – ₩26 820 000≈ $14 791 – $19 954 | 44 |
| 2017 | ₩20 500 000≈ $15 252 | ₩17 900 000 – ₩22 300 000≈ $13 318 – $16 591 | 63 |
Honda CR-V: suallar və cavablar
- 2022 buraxılışlı Honda CR-V üçün hansı yürüş normaldır?
- Bu yaşda olan avtomobillərin yoxlanışda yürüşü adətən təxminən 52 800 km olur; yarısında 37 600 ilə 75 900 km arasındadır.
- İşlənmiş Honda CR-V avtomobillərində kuzov təmiri nə qədər tez-tez olur?
- Yoxlanılmış avtomobillərin 38% hissəsində xarici panellər dəyişdirilib və ya təmir edilib, 7,3% hissəsində isə daşıyıcı elementlər təmir edilib.
- Koreyada işlənmiş Honda CR-V neçəyədir?
- Son bir ildə 2017 buraxılışlı Honda CR-V adətən ₩20 500 000 (≈ $15 252) qiymətə satışa çıxarılıb; bu avtomobillərin yarısı ₩17 900 000 (≈ $13 318) ilə ₩22 300 000 (≈ $16 591) arasında.
- Yoxlayıcılar Honda CR-V avtomobillərində hansı problemləri tapır?
- Ən çox: Mühərrik yağının sızması (13%), Sükan hidrogücləndiricisi mayesinin sızması (3,7%), Sürətlər qutusu yağının sızması (2,6%).
Digər Honda modelləri
- AccordYoxlanılmış avtomobillər: 3 689 · 2006–2024
- OdysseyYoxlanılmış avtomobillər: 939 · 2013–2023
- PilotYoxlanılmış avtomobillər: 824 · 2016–2021
- CivicYoxlanılmış avtomobillər: 553 · 2007–2018
Konkret bir avtomobili yoxlayırsınız?
Yoxlanış qeydini, yürüş tarixçəsini və şəkilləri görmək üçün onun VIN kodunu daxil edin.
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinə əsaslanan statistika, hər avtomobil üçün bir qeyd. Həftəlik yenilənir; son yenilənmə: 4 noyabr 2026