Chevrolet Captiva: Koreyada yürüş, təmirlər və qiymətlər
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinin bu model haqqında göstərdikləri.
Yoxlanışlar: 1 oktyabr 2018 – 2 noyabr 2026
- Yoxlanılmış avtomobillər
- 4 486
- İllik tipik yürüş
- 12 300 km
- Xarici panellər təmir edilib və ya dəyişdirilib
- 42%
- Kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmiri
- 12%
- Tipik satış qiymətləri
- ₩3 440 000 – ₩7 500 000
- ≈ $2 559 – $5 580
Yaşa görə yürüş
Yoxlanış zamanı odometr göstəriciləri, avtomobilin illərlə yaşına görə. Avtomobillərin yarısı göstərilən aralıqdadır.
| Yaş, il | Buraxılış ili | Tipik yürüş | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|---|
| 2 | 2024 | 34 000 km | 24 900 – 45 600 | 53 |
| 3 | 2023 | 50 000 km | 37 100 – 72 900 | 140 |
| 4 | 2022 | 53 800 km | 38 800 – 80 500 | 357 |
| 5 | 2021 | 72 300 km | 55 300 – 95 500 | 481 |
| 6 | 2020 | 87 600 km | 66 400 – 111 000 | 530 |
| 7 | 2019 | 98 700 km | 76 900 – 123 400 | 543 |
| 8 | 2018 | 111 500 km | 86 100 – 141 200 | 543 |
| 9 | 2017 | 114 300 km | 90 800 – 148 400 | 526 |
| 10 | 2016 | 123 900 km | 99 000 – 155 400 | 527 |
| 11 | 2015 | 133 700 km | 104 600 – 165 400 | 430 |
| 12 | 2014 | 139 100 km | 109 600 – 167 700 | 312 |
| 13 | 2013 | 139 000 km | 112 400 – 160 000 | 153 |
| 14 | 2012 | 137 800 km | 111 700 – 169 800 | 69 |
Bu yürüş normaldırmı?
Avtomobilin yürüşünü eyni yaşda olan digər Chevrolet Captiva avtomobilləri ilə müqayisə edin.
Yoxlanışda aşkar edilmiş kuzov təmirləri
Koreya yoxlanışı xarici panellərin (qapılar, qanadlar, kapot, baqaj qapağı) dəyişdirilməsini və ya təmirini kuzovun daşıyıcı elementlərinin təmirindən ayrıca qeyd edir. Koreyada yalnız daşıyıcı elementlərin zədələnməsi qəza sayılır.
| Avtomobilin yaşı | Xarici panellər | Daşıyıcı elementlər | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 3 ilə qədər | 26% | 6,5% | 31 |
| 4–7 il | 34% | 10% | 676 |
| 8–11 il | 43% | 13% | 1 437 |
| 12 il və daha çox | 50% | 13% | 485 |
| Bütün yaşlar | 42% | 12% | 2 629 |
Yoxlayıcıların ən çox tapdığı problemlər
Bu problemi olan yoxlanılmış avtomobillərin payı. Sızmalara yüngül tərləmə də daxildir.
| Problem | Bütün yaşlar | 3 ilə qədər | 4–7 il | 8–11 il | 12 il və daha çox |
|---|---|---|---|---|---|
| Mühərrik yağının sızması | 20%Tərləmə deyil, real sızma: 3,4% | 9,4% | 15% | 21% | 26% |
| Sükan hidrogücləndiricisi mayesinin sızması | 5,3%Tərləmə deyil, real sızma: 0,9% | — | 2,6% | 5,6% | 11% |
| Sürətlər qutusu yağının sızması | 2,2%Tərləmə deyil, real sızma: 0,5% | 6,3% | 1,2% | 2,1% | 4,9% |
| Mühərrikin işində nasazlıq | 1,3% | 3,1% | 1,2% | 0,7% | 3,6% |
Koreyada satış qiymətləri
Son bir ildə Cənubi Koreyada satışa çıxarılmış avtomobillərin qiymətləri, daşınma və gömrük xərcləri olmadan.
| Buraxılış ili | Tipik qiymət | Avtomobillərin yarısı | Avtomobillər |
|---|---|---|---|
| 2018 | ₩7 500 000≈ $5 580 | ₩6 200 000 – ₩8 800 000≈ $4 613 – $6 547 | 33 |
| 2016 | ₩7 000 000≈ $5 208 | ₩5 900 000 – ₩8 290 000≈ $4 390 – $6 168 | 85 |
| 2015 | ₩4 700 000≈ $3 497 | ₩3 860 000 – ₩5 550 000≈ $2 872 – $4 129 | 139 |
| 2014 | ₩4 200 000≈ $3 125 | ₩3 500 000 – ₩4 850 000≈ $2 604 – $3 608 | 99 |
| 2013 | ₩3 900 000≈ $2 902 | ₩3 490 000 – ₩4 980 000≈ $2 597 – $3 705 | 78 |
| 2012 | ₩3 440 000≈ $2 559 | ₩2 960 000 – ₩3 980 000≈ $2 202 – $2 961 | 40 |
Chevrolet Captiva: suallar və cavablar
- 2019 buraxılışlı Chevrolet Captiva üçün hansı yürüş normaldır?
- Bu yaşda olan avtomobillərin yoxlanışda yürüşü adətən təxminən 98 700 km olur; yarısında 76 900 ilə 123 400 km arasındadır.
- İşlənmiş Chevrolet Captiva avtomobillərində kuzov təmiri nə qədər tez-tez olur?
- Yoxlanılmış avtomobillərin 42% hissəsində xarici panellər dəyişdirilib və ya təmir edilib, 12% hissəsində isə daşıyıcı elementlər təmir edilib.
- Koreyada işlənmiş Chevrolet Captiva neçəyədir?
- Son bir ildə 2015 buraxılışlı Chevrolet Captiva adətən ₩4 700 000 (≈ $3 497) qiymətə satışa çıxarılıb; bu avtomobillərin yarısı ₩3 860 000 (≈ $2 872) ilə ₩5 550 000 (≈ $4 129) arasında.
- Yoxlayıcılar Chevrolet Captiva avtomobillərində hansı problemləri tapır?
- Ən çox: Mühərrik yağının sızması (20%), Sükan hidrogücləndiricisi mayesinin sızması (5,3%), Sürətlər qutusu yağının sızması (2,2%).
Digər Chevrolet modelləri
- SparkYoxlanılmış avtomobillər: 70 439 · 2011–2022
- MalibuYoxlanılmış avtomobillər: 25 007 · 2012–2022
- TraxYoxlanılmış avtomobillər: 18 939 · 2013–2026
- CruzeYoxlanılmış avtomobillər: 16 178 · 2011–2018
- OrlandoYoxlanılmış avtomobillər: 12 122 · 2011–2018
- TrailblazerYoxlanılmış avtomobillər: 7 418 · 2020–2026
- ImpalaYoxlanılmış avtomobillər: 3 333 · 2015–2019
- AlpheonYoxlanılmış avtomobillər: 2 989 · 2011–2015
Konkret bir avtomobili yoxlayırsınız?
Yoxlanış qeydini, yürüş tarixçəsini və şəkilləri görmək üçün onun VIN kodunu daxil edin.
Cənubi Koreyada avtomobillərin yoxlanış qeydlərinə əsaslanan statistika, hər avtomobil üçün bir qeyd. Həftəlik yenilənir; son yenilənmə: 4 noyabr 2026